Jak připravit čaj jako čajový mistr

Na talíři / 19.7.2013

Ve většině čajoven vám nabídnou možnost vlastní přípravy čaje podle některého z tradičních postupů. Vyzkoušejte si je!

Zalít čajový sáček v hrnku je nejjednodušší a nejrychlejší metoda přípravy. Pokud však máte čas, stojí za to si s čajem vyhrát, chuť je pak úplně jiná. Ve víru přesně odměřených kapek vody a pečlivého sledování teploty ale nezapomínejte, že čajový rituál je především pro potěšení, nikoliv pro horečné stresování!

Správná voda je matka čaje

Kvalitní voda je základ pro jakýkoli dobrý čaj. Nejlepší je voda z čistých horských pramenů, horší z jezer a studní. Nemáme-li k dispozici hory, samozřejmě postačí vodovod. Pro dobrý pocit a chuť můžeme vodu profiltrovat.

Metoda „Zhong“

Tento postup přípravy se hodí zejména pro zelené čaje. Není náročná na čas ani na nádobí, je ideální na pohodlné domácí popíjení čaje. Jediné, co potřebujete, je šálek na pití a čajová miska Zhong.

Postup přípravy "Zhong"

Postup přípravy „Zhong“.

  • Na dno čajové misky nasypte požadované množství čaje, cca větší kávovou lžičku a zalijte 75 – 85 °C horkou vodou.
  • Zakryjte misku pokličkou a přes ni sceďte všechnu vodu. Čaj se „probudí“ a rozvoní. Tento první nálev se obvykle nepije.
  • Zalijte znovu lístky a tento druhý nálev již sceďte do šálku k pití, nebo můžete pít rovnou ze Zhongu.
    U vícenálevových čajů zalévejte, dokud to čaj snese.
  • V průběhu celého procesu se nezapomeňte kochat vůní, chutí i krásou čaje!

Metoda „Gong Fu Cha“

Příprava čaje podle Gong Fu Cha

Příprava čaje podle Gong Fu Cha.

  • Nahřejte konvičku i šálky čistou horkou vodou. Tu pak vylijte – pokud máte k dispozici speciální dutý stoleček, tzv. čajové moře, můžete vodu vylít do něj.
  • Do cca třetiny konvičky nasypte čaj (množství se odvíjí od druhu čaje) a zalijte ho horkou vodou a ihned slijte do jiné misky. Můžete použít sítko.
  • Z misky čaj rozlijte do šálků.
  • Může se začlenit ještě jeden mezistupeň – z misky přelít čaj do „čichacích“ šálků pro potěchu výhradně nosu a tento nálev se pak nepije. Až druhý nálev rozlijte přímo do „pitíčkových“ šálků.

Předkládáme vám zjednodušený postup Gong Fu Cha. V originální tradici se voda nalévá z předem dané výšky, každý mezikrok přípravy má své jméno a svou symboliku, je to však již dosti složitý obřad pro nadšené obdivovatele a studenty čajové kultury.

Čajový krém – ani čaj se nemusí jen pít!

Čaj Earl Grey svařte s 4 dl Alpro nápoje Original. Ve zbytku nápoje rozmíchejte vanilkový pudink s cukrem a smíchejte. Jak pudink vychladne, vmíchejte do něj ušlehanou smetanu. Krém naaranžujte do skleniček podle chuti s ovocem nebo čokoládou a dejte vychladit.  Dobrou chuť!

Zdroj perexové fotografie: teacouncil.net
Zdroj fotografií v textu: camellia-sinensis.com, www.aliexpress.com

Štítky

Anna Jordanová

Anna Jordanová

Profesionální studentka s amatérským zájmem o politologii, historii a filosofii. Fanatický obdivovatel čajoven, podzimních parků a čokolády, naopak zavilý odpůrce umělého ovoce v jogurtech a nestabilních krytů od kanálů.

Zanechte komentář