Hledáte praxi, práci, brigádu? Pomůže i Facebook!

V obraze / 10.7.2013

Víte, v kolika skupinách jste na Facebooku členy? A kolik z nich je opravdu zajímavých? Máme pro vás tip na pět z nich.

Až se příště přihlásíte na Facebook, podívejte se, v kolika skupinách jste přihlášení, kolika stránkám jste dali like. A kolik z nich je pro vás zajímavých či dokonce přínosných? Pátrali jsme a máme hned několik, které za účast stojí. A tentokrát se zaměříme na hledání brigády, práce či praxe. Vybrali jsme klasické facebookové stránky, kterým dáte like a hned můžete sledovat nejnovější nabídky. Druhou možností jsou ještě skupiny, kde musíte požádat o členství.

TIP PRVNÍ: Brigády

[one_fourth]

Facebook

Web

[/one_fourth]

Na této stránce naleznete mnoho nabídek na brigády z celé republiky. Celé to funguje tak, že ti, co nabízejí brigády, mohou kontaktovat správce stránky a brigáda bude vystavena i s popisem a kontaktem. Stránky opravdu uveřejňují pouze volné pozice, neobtěžují vaši zeď s obrázky či odkazy, které nemají s hledáním brigády nic společného.

Kolik času denně promarníme na facebooku. Využijte ho k hledání práce. Zdroj: pixmac.cz

Kolik času denně promarníme na facebooku. Využijte ho k hledání práce. Zdroj: pixmac.cz

TIP DRUHÝ:Najdi job s humanitním diplomem

[one_fourth]

Facebook

[/one_fourth]

Jste absolventi sociologie, žurnalistiky, filologie či jiných humanitních oborů? Pak už jste si asi všimli, že najít práci je těžké, zvláště když ve většině vyhledávačů spadáte hned do několika profesí. Tady najdete vše na jednom místě. Občas se zde objeví i některé příspěvky mimo, ale jde o minimální zásahy, které mají souvislost s tématem, například články o uplatnění absolventů a podobně.

TIP TŘETÍ: Práce v zahraničí

[one_fourth]

Facebook

Web

[/one_fourth]

Stránky vhodné pro ty, kteří by rádi vycestovali za prací či brigádou do zahraničí. Objevují se zde nabídky, ale i rady, tipy a zkušenosti ostatních. Teď v létě nabídek trochu ubylo, nejvíce jich tu najdete na jaře, ale pokud o cestě za hranice začínáte teprve uvažovat, můžete začít stránky sledovat.

Hodně nabídek najdete přímo v příspěvcích od ostatních uživatelů. Často se zde objevují nabídky na brigády přímo od zaměstnavatelů. Výhodou kromě zlepšení cizího jazyka bývá většinou o pár korun lepší mzda než v Čechách.

Můžete pracovat kdekoliv na světě. Zdroj: pixmac.cz

Můžete pracovat kdekoliv na světě. Zdroj: pixmac.cz

TIP ČTVRTÝ: Czech-us agency

[one_fourth]

Facebook

Web

[/one_fourth]

Stránky, které patří k webovkám se stejným názvem a patří pod ně i výše zmíněná skupina Práce v zahraničí. Jedná se o agenturu, která vám pomůže najít práci, brigádu, ale také stáž či jazykový kurz ve všech koutech světa. Pomohou vám s dokumenty, které jsou třeba, jako například vízum či pojištění.

Kromě pracovních nabídek tu najdete i rady ohledně studia středních i vysokých škol v zahraničí. Nabízejí mnoho programů jako například Work and Travel USA, Au-pair USA, Stáže v EU a USA a několik dalších.

Naše redaktorka Jana se právě vrátila z půlroční studijního pobytu z Dánska a její pobyt popsala v seriálu Hlásím se ze severu.

Tak zabalte kufry a jeďte za vašimi sny! Zdroj: sxc.hu

Tak zabalte kufry a jeďte za vašimi sny! Zdroj: sxc.hu

TIP PÁTÝ: Gemini Students – práce a studium v zahraničí

[one_fourth]

Facebook

Web

[/one_fourth]

Společnost, která se zahraničními partnery spolupracuje již od roku 1994. Začínali s Austrálií a teď klientům nabízejí práci, studium či jazykový pobyt ve všech koutech světa. Specializují se na pracovní programy, letní jazykové tábory pro mládež, studium a nabízejí i rodinné programy. I když v názvu agentury najdeme slovo students, najdeme zde i programy pro dospělé nebo seniory nazvané 50+. Vždyť studovat lze v každém věku.

Na facebooku najdete i čerstvé nabídky na toto léto. Na některých máte ještě i celkem dost času se přihlásit. Konzultace nabízejí zdarma, takže je jen na vás, co byste si přáli a uvidíte, zda se vám podaří vycestovat podle vašeho gusta.

Na sociálních sítích je přehršel stránek, co nám vlastně ani pořádně k ničemu nejsou. Najděte s námi mezi nimi ty, které stojí za váš like.

Zdroj perexové fotografie: Alice Pazderová, Generace 21

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář