Poznejte svět podle Nicholase Sparkse

Kultura Literatura / 11.7.2013

Nicholas Sparks píše milostné příběhy, které se čtou s lehkostí, ale zůstanou s vámi i dlouho po přečtení poslední stránky.

Proč jeho knihy?

Nicholas Sparks je jedním z amerických nejúspěšnějších autorů současnosti. Ať už znáte jeho romány nebo zfilmované příběhy, či ne, tak jste alespoň o jednom určitě slyšeli a ani to nevíte. Kdo by neznal příběhy jako je Vzkaz v lahvi nebo Zápisník jedné lásky?

Možná to odradí hromadu skeptiků, kteří neholdují romantice a sladkým příběhům. Jsem si ale naprosto jistá, že většina jeho čtenářů si společně s jeho knihou kupuje i balení papírových kapesníků. Protože takhle to funguje i se mnou. Vždycky a zaručeně.

Líbí se mi jeho hra s osudem, tragédií a milostným životem. Líbí se mi, že hraje na city tak rafinovaně, že se tomu ani nebráním. Nejsem velký fanoušek červené knihovny a jasných konců milostného příběhu. Nic z toho vám ani Sparks nenabídne. Většinou vám ukáže neobvyklý milostný příběh. A ve chvíli, kdy propadnete tomu kouzlu lásky, vás hodí do nemilosrdné reality.

To nejlepší z nás

To nejlepší z nás (2013) Zdroj: bux.cz

To nejlepší z nás (2013) Zdroj: bux.cz

Anotace:

Dawson Cole se už v dětství rozhodl, že nepůjde ve stopách svých předků – zločinců a kriminálníků, a v sedmnácti letech proto utekl z domova. Útočiště našel u ovdovělého podivína a automechanika Tucka Hostetlera. Rodina Amandy Collierové naopak patří v městečku Oriental k městské honoraci a na svou dceru klade jen ty nejvyšší nároky. Ona má však své představy o životě a nic nedbá toho, že chlapec, do kterého se zamiluje, je z opovrhované rodiny. Nepřízeň i nešťastná nehoda však mladé lásce nepřejí…

Když Tuck Hostetler umírá, jeho posledním přáním je, aby se Amanda a Dawson sešli na pohřbu – po pětadvaceti letech. Společné vzpomínky na chvíli sice vzbuzují zdání, že snad existuje nekonečná láska. Jenomže život je o poznání komplikovanější a někdy je nutné vzdát se toho nejcennějšího, co máme.

Zdroj anotace: bux.cz

Když láska, tak pořádná

V každém jeho příběhu naleznete něco tak skutečného a nemilosrdného. Autor vám ukazuje drsnou realitu a je mu jedno, jak moc vás to zasáhne. Ve chvíli, kdy si zoufáte, že to musí přece jen dobře dopadnout, se tak většinou nestane. Protože i v reálném životě to tak často nechodí. Po poskládání všech příběhů, se vám tak rázem nabídne mozaika lidského štěstí i neštěstí.

Jeho knihy se nikdy nezdají být nudné nebo monotónní. Většinou se mi na nich líbí lehkost, s jakou příběh vypráví. Jsou to takové ideální nenápadné knihy, které vám zpříjemní dlouhé slunečné dny. Nabídnou vám stejně štěstí jako neštěstí a pokaždé vám představí jiný milostný příběh. Pokud vám zrovna nezbývá moc času, můžete se k nim vrátit alespoň v podobě filmu.

Které z jeho knih lze najít i u nás?

Nejnovější kniha, která vtrhla na pulty knihkupectví, je To nejlepší z nás. Všechny ostatní ale sežene s trochou hledání také a navíc jsou ještě všechny zfilmované. Takže přečíst a potom se můžete podívat na film, kdykoliv se vám bude chtít na knihu zavzpomínat. Kterou z nich už jste četli a nebo viděli a jenom o tom nevíte? Vzkaz v lahvi; Nezapomenutelná cesta; Bezpečný přístav; Noci v Rodanthe; Milý Johne; Poslední píseň; Zápisník jedné lásky; Talisman.

 

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Tereza Srbecká

Tereza Srbecká

Nenapravitelná knihomilovnice, která čte cokoliv, co má více jak dvě slova. Současně pisatelka drobných útvarů od podpisu až k povídkám. Studentka Literární akademie Josefa Škvoreckého...

Zanechte komentář