aplikace pro sdílení obrázků

Foťte pomocí Instagramu nejen chytrým telefonem

Technologie / 9.7.2013

Od roku 2010, kdy se Instagram objevil na trhu, přes něj uživatelé nahráli přes miliardu fotografií. Proč je právě tato aplikace tak oblíbená?

Celosvětově má tato aplikace už přes padesát miliónů uživatelů. I kolem ní se už točí miliony v podnikatelském byznysu, za miliardu dolarů ji koupil Facebook. Přes to všechno je Instagram v základě jen další z desítek a desítek aplikací pro mobilní telefony, modifikace pro stolní počítače byla vytvořena až později.

Instagram je prakticky Photoshop v kapesní verzi

Instagram je zaměřen na úpravu fotografií prostřednictvím filtrů. Je to proces až primitivně jednoduchý, dostupný i v rámci jiných aplikací a programů, a přitom je z vybledlé a nejasně konturované fotografie během chvilky obrázek „jako od profesionála“. Tento nenáročný, byť efektivní postup v kombinaci se stejně snadným sdílením obrázků velice usnadnil Instagramu cestu na světové trhy.

Z velké části vděčí Instagram za svou slávu populárním celebritám, které si ho oblíbily a podpořily tak jeho šíření mezi svými fanoušky. Mezi nejaktivnější patří například americká Kim Kardashianová, Justin Bieber nebo i prezident Barrack Obama.
Navíc není jen řadovým programem pro sdílení a úpravu fotografií, začíná být samostatnou sociální sítí. Podobně jako na facebooku rozdáváte „lajky“, komunikujete, vybíráte si své favority a sledované osobnosti.

Instagram jako výtah pro chytré kreativce

Steve Jobs by se mohl zhlížet v tvůrcích Instagramu. V lednu roku 2011 byl Instagram finalistou v kategorii “Nejlepší mobilní aplikace” v soutěži TechCrunch Crunchies 2010 a o čtyři měsíce později Fast Company zařadilo výkonného ředitele Instagramu Kevina Systroma jako 66. v seznamu “100 nejvíce kreativních lidí v businessu roku 2011”.

Čtvercový formát je pro fotografie v Instagramu typický

Čtvercový formát je pro fotografie v Instagramu typický. Zdroj: instagram.cz

Ještě nemáte Instagram ve svém telefonu/iPodu/iPhonu?

Nejjednodušší způsob, jak si stáhnout aplikaci do svého zařízení, je navštívit oficiální stránku Instagramu, kde získáte všechny potřebné informace. Pro ty, kdo chytrá moderní zařízení nevlastní, existuje i modifikace pro stolní počítače a notebooky. Podrobný návod ke stažení je zde k dispozici.

Fotografiím a Instagramu zdar!

Zdroj perexové fotografie: thephoblographer.com

Anna Jordanová

Anna Jordanová

Profesionální studentka s amatérským zájmem o politologii, historii a filosofii. Fanatický obdivovatel čajoven, podzimních parků a čokolády, naopak zavilý odpůrce umělého ovoce v jogurtech a nestabilních krytů od kanálů.

Zanechte komentář