Tip na výlet mezi chlapy v sukních

Cestování / 4.8.2013

Láká vás Skotsko? Kilty, whisky, tradiční tance, hudba i zábava. Přijďte si právě tuto atmosféru vychutnat do zámeckých zahrad na Sychrově.

Předposlední srpnový pátek a sobotu, tedy 23.–24. 8., se na sychrovském zámku koná již 13. ročník Skotských her. Přijměte proto naše pozvání a přijeďte se pobavit, zatančit, zasoutěžit, ochutnat tradiční pití a užít si atmosféru, kterou oslavy této krásné země nabízejí.

Program festivalu je nabitý

Program začíná v pátek ve 20 hodin na scéně před areálem zámku. Tento zahajovací večer nese podtitul „Skotské tance pro všechny“ a tak je jasné, že se máme na co těšit. Hlavní program bude probíhat následující den. Hlavní scéna je i letos zaměřena na hudební vystoupení v tradičním skotském duchu.

Ke Skotsku patří také pravá whisky. Ochutnat zde můžete desítky značek. Zdroj: Eliška Marková, Generace21.cz

Ke Skotsku patří také pravá whisky. Ochutnat zde můžete desítky značek. Zdroj: Eliška Marková, Generace21.cz

Festival nabízí mimo hudební scény také mnoho doprovodných aktivit. Snad každého dospělého bude zajímat Whisky festival, na němž budete moct ochutnat snad všechny druhy whisky. S pitím to ale nepřežeňte, budete potřebovat ještě mnoho sil na tradiční soutěže, během nichž otestujete nejen své fyzické schopnosti, ale také si můžete odnést cennou výhru, kterou nemůže být nic jiného než whisky.

Přehlídka dravců zaujme všechny věkové kategorie. Zdroj: Eliška Marková, Generace21.cz

Přehlídka dravců zaujme všechny věkové kategorie. Zdroj: Eliška Marková, Generace21.cz

Netroufnete-li si házet a o 360 stupňů obracet obrovskou kládu, zavítejte k lektorům skotských tanců. Naučíte se nové kroky, zatancujete si a zažijete mnoho legrace. Pro lenivé či pro ty, kterým zbyly ještě síly, připojuji doporučení navštívit přehlídku dravců.

Při všech činnostech vás budou provázet dudácká vystoupení, pořadatelé také nabídnou překvapení a nejhezčí na celé akci jsou pořadatelé akce, kteří jsou po celou dobu oblečeni v kiltu a tradičním šatu. Dámy, co myslíte, chodí opravdu pánové naostro? Přijeďte na Sychrov a třeba se konečně dozvíte pravdu.

Zdroj perexové fotografie: Eliška Marková, Generace21.cz

Eliška Marková

Eliška Marková

Cestování, fotografování, běh a politika, to je moje!

Zanechte komentář