6 hrnků, které si zamilujete!

Design / 27.7.2013

Na kávu či čaj nedáte dopustit, ale pořád jste nenarazili na ten správný hrnek? Inspirujte se tímto článkem, třeba si vyberete!

Hrnky padnoucí

Kde ho lze pořídit?

  • v kterémkoliv obchodě s domácími potřebami
  • KIK
  • IKEA

To jsou ty hrnky, které padnou do ruky jako ulité. Nejen, že se dobře drží, ale také se z nich dobře pije. Klasický tvar – rovný nebo na vrchu lehce rozšířený – bývá doplněný o ucho, které se dobře drží. Zkrátka jsou to hrnky praktické.

Pro koho se hodí?
Hodí se pro každého milovníka praktických věcí, domů i do kanceláře. Také pro ty, pro něž tyto věci nejsou důležité. Mají naprosto univerzální použití.

hrnky

Hrnky dobře padnoucí
Zdroj (zleva): kuchyne-domacnost.cz, levne-domacipotreby.cz, ikea.com

Hrnky vtipné

Kde ho lze pořídit?

Hrnek je jedna z prvních věcí, kterou lidé ráno registrují. Pořídíte-li si vtipný hrnek, může být vaše vstávání veselejší. Zábavné hrnky mají mnohdy sice obyčejný tvar,  ale jejich devízou je vtipný obrázek či text. Nebo také mohou mít tvar naprosto nepochopitelný, hrbatý, křivý a klidně i s dírou. Originalitě se v tomto případě meze nekladou.

Pro koho se hodí?

Hodí se pro optimistu se smyslem pro humor. Může se hodit i pro pesimisty nebo zarputilce na zlepšení jejich nálady. Zkuste jim dát takový hrneček jako dárek. Třeba se pousmějí!

hrnky

Vtipné hrnky
Zdroj: naoko.cz

Hrnky roztomilé

Kde ho lze pořídit?

Barevné puntíčky, kytičky, fotografie vašich nejbližších. Jedině to, co máte rádi. Co jiného by měl váš hrnek obsahovat? Ani kávu si nenalijete, pokud ji rádi nemáte, proč byste potom měli pít z hrnku, který se vám nelíbí?

Pro koho se hodí?

Hodí se rozhodně pro milovníky hezkých věcí, pro ženy i rodiče a prarodiče, kteří chtějí stále pozorovat své nejbližší.

Hrnky

Roztomilé hrnky
Zdroj (zleva): spilarprojects.eu, emmabridgewater.co.uk, fler.cz

Hrnky profesní a osobní

Kde ho lze pořídit?

Na trhu je mnoho hrnků zaměřených na určité profese a osoby. Jsou jimi i hrnky se jmény, vtipnou říkankou k profesi, hrnky tvarově napodobující předměty – například objektiv či míč. Tvar může být naprosto jakýkoliv, avšak vždycky musí jasně sdělit, kdo je jeho pravý majitel.

Pro koho se hodí?

Hodí se pro všechny! Jen si vzpomeňte, co má rád váš tatínek nebo kamarádka. Co je baví? K čemu tíhnou? Jaké je jejich zaměstnání? Pokud vás nic nenapadá, vsaďte na hrnek s jejich jménem. Na trhu dnes seženete skutečně vkusně „podepsané“ hrníčky.

hrnky

Hrnky profesní
zdroj (zleva): albi.cz, fler.cz, naoko.cz

Kde ho lze pořídit?

Hrnky tvarově netradiční

Nebaví vás klasický hrnek, rovné nebo lehce zešikmené stěny a obyčejné ucho? Pořiďte si takový, který bude jiný, zvláštní. Ten, který padne jen vám. Hrnek tvarově netradiční, úplně jiný. Může mít víc vlastností, než jen udržovat tekutinu. Buď může být praktický (v uchu rovnou vložená lžička, zabudované sítko na čaj…), nebo originálně vytvarovaný.

Pro koho se hodí?
Hodí se pro každého, kdo má rád neobvyklé věci, které přináší více než ten původní užitek (nalít – vypít). Hodí se pro milovníky moderního designu a pro ty, kteří nechtějí „jen hrnek“.

hrnky

Netradiční hrnky
Zdroj (zleva): modernibyt.dumabyt.cz, naoko.cz, superdarky.cz

Hrnky nejoriginálnější

Kde lze pořídit fixy?

Nenašli jste žádný hrnek, který by byl přesně ten pravý? Nebo chcete darovat hrnek s originálním osobním motivem? Kupte si jednobarevný, tvarově vhodný hrnek a pokreslete ho fixami na keramiku, které jsou určeny k zapékání. Nechte zaschnout (přibližně 4 hodiny) a pak vypalte v troubě na 160°C asi 90 minut.

 Pro koho se hodí?

Pro každého šikovného tvořivce, který rád dává originální dárky. Protože právě takový potěší ze všeho nejvíc!

hrnky

Nejoriginálnější hrnky
Zdroj (zleva): handmadebyklary.blogspot.cz, fler.cz

Zdroj perexové fotografie: shhilja.deviantart.com

Simona Mašková

Simona Mašková

"Fotografie jsou pohledem do duše fotografa"

Zanechte komentář