Whiskey on the Road: Tragédie nás nerozdělila, hrajeme dál!

Hudba Kultura / 15.7.2013

Další kapelou, kterou vám dnes představíme, je hard-rocková kapela ze severní Moravy. Whiskey on the Road vám přiblíží zpěvák Bob.

Kapela z Frýdku-Místku a Havířova se skládá z pěti členů – Bob (zpěv), Izzy (bicí), Amen (basa), Roman (sólová kytara) a Jura (doprovodná kytara). Whiskey on the Road hraje ve stylu hard rocku a glam rocku, hodně je inspirují kapely jako Mötley Crüe, W.A.S.P nebo Bon Jovi.

Jak jste se dali dohromady?

Ona kapela začínala beze mě. Kvůli tragické nehodě, úmrtí frontmana a zároveň bratra bubeníka, si nehoda dala na chvíli voraz. Po pár měsících ale začali hledat nového zpěváka, tak jsem se jim nabídnul, i přesto, že jsem je osobně vůbec neznal.

Jak ses ke klukům teda dostal?

Byla to docela velká náhoda. Už dlouho jsem hledal nějakou kapelu. Jednou jsem jel na koncert s kapelou Sjetý Gumy, předskokana jim dělali teď už docela profláklí kluci ze skupiny BlackShard. Nějak jsem se dal do řeči s jejich frontmanem a zeptal se ho, zda nezná nějakou kapelu z okolí, která hledá zpěváka. Slíbil, že se poptá. Hned druhý den mi napsali kluci z Whiskey on the Road. Slovo dalo slovo a teď jsem součástí kapely.

Jak dlouho už Whiskey on the Road hraje?

Bývala sestava spolu hrála dva a půl roku. V nové sestavě hrajeme teprve šest měsíců.

Při zkoušce. Zrdoj: archiv kapely

Při zkoušce. Zdroj: archiv kapely

Jak tě kluci přijali? Klape vám, nebo se často hádáte?

Musím říct, že nám to klape docela dobře. Docela rychle jsme se skamarádili, s klukama se scházíme i mimo zkušebnu, chodíme na pivko a skvěle se bavíme. Zatím jsme ještě nehádali a já doufám, že se ani žádný problém, kvůli kterému bychom si vjeli do vlasů, neobjeví. Zvláště proto, že hudbu děláme hlavně pro zábavu.

Proč jste zvolili zrovna název Whiskey on the Road?

Na název přišel náš kytarista Roman a vlastně ani nebylo moc těžké ho vymyslet, protože celá kapela miluje whiskey.

Co texty, kdo vám je skládá?

Na textech se podílíme často všichni a jsou hodně různorodé. Pomáhají nám vyrovnat se s problémy, se životem a s tím, co nás štve.

Co považujete zatím za svůj největší úspěch?

Náš největší úspěch je to, že po tom, co se s námi rozloučil náš bývalý zpěvák, vůbec ještě hrajeme.

Kde budete v nejbližší době hrát?
Přes léto máme vždycky nabitý program, máme naplánováno vystoupení na spoustě festivalech. Nejbližším z nich je Rockfest v Kozlovicích, který se koná v sobotu 13. července.

Co plánujete do budoucna?

Do budoucna určitě plánujeme nahrát nějaké to album a dostat se i někam dál do zahraničí.

Hrajete vy nebo někdo z vašich blízkých v kapele, která se snaží nastartovat slibnou kariéru?
My vám můžeme pomoct udělat první mediální krůček! Pokud máte odvahu, přihlaste se do našeho seriálu „Kapely, které možná (ne)znáte“ a příště tady může být článek právě o vás! Pište na jitka.holcakova@generace21.cz.

Zdroj perexové fotografie: archiv kapely

Jitka Holčáková

Jitka Holčáková

Editorka sekce Hudba, studentka žurnalistiky na Univerzitě Palackého, knihomol, psavec, hudební maniak a životní optimistka, co se řídí heslem "Nesnaž se porovnávat s ostatními, snaž se být lepší verze sebe sama!"

Zanechte komentář