Karlovarský festival 2013 nabídl hvězdnou atmosféru

Film / 8.7.2013

Nasajte s námi festivalovou atmosféru MFF Karlovy Vary a staňte se alespoň na chvíli nadšeným návštěvníkem!

Naše redakce měla tu možnost prožít začátek festivalu. Slavnostním zahajovacím filmem, promítaným ve velkém sále hotelu Thermal, byl film Pěna dní režiséra Michela Gondryho. Tento film je současně uváděn v distribuci kin, takže jej můžete zhlédnout a nemusíte jezdit do Karlových Varů. Se slavným Gondrym jste se však mohli setkat osobně jen ve Varech v rámci festivalových rozhovorů s filmovými tvůrci KVIFF Talks.

Gondry nebyl jediným zahraničním hvězdným návštěvníkem festivalu. Do Karlových Varů zavítal i John Travolta, který navíc svoje fanoušky překvapil, když se objevil na promítání svého filmu Pomáda v letním kině. V druhé části pak festival přivítal ještě Olivera Stonea, známého scénáristu filmů Zjizvená tvář, Četa nebo Evita. Festival nabídl i hvězdy tuzemské. Na ulicích jste tak mohli potkat například Terezu Voříškovou, Pavla Lišku nebo Annu Linhartovou.

MFFKV

Na karlovarském festivalu můžete každý rok zahlédnout hvězdy na červeném koberci!

Hlavním lákadlem pro návštěvníky festivalu byly samozřejmě výborné filmy z celé světové produkce. Filmy jste mohli jako každoročně zhlédnout v několika kinech po Karlových Varech, v dočasně postavených prostorech pro promítání, v sálech hotelu Thermal i Pupp, ale také v honosnějších prostorech, jako například v nádherném Městském divadle.

Kromě opravdu zajímavých filmů, které soutěžily v několika kategoriích, festival nabídl i široký doprovodný program. S filmovými tvůrci jste si mohli pohovořit na již zmíněných KVIFF Talks, podívat jste se však mohli také na různorodé výstavy, pobavit na koncertech například Lucie, Vojty Dyka a B-Side Bandu nebo britských Pet Shop Boys. Taneční parket tradičně nabídl i klub Aeroport, na letošním ročníku organizovaný na historické Goethově vyhlídce.

Festivalové pokladny

Být nejdřív v pořadí u pokladen je pro festivalového diváka nejdůležitější.

Festivaloví  návštěvníci se kromě hotelů mohli ubytovat v hostelu či stanovém městečku na přírodním koupališti Rolava, které vyrostlo jen pro tuto událost. Přemisťovat se mezi stanovým městečkem a promítacími sály mohli festivalovými linkami, které jezdily v průběhu festivalu zdarma. Jelikož je však i při takové kulturní události  potřeba myslet na občerstvení, v prostoru pod Thermalem bylo stanů s jídlem a pitím hned několik, mezi nimi například i bageterie Boulevard.

Výbornou atmosféru na filmovém festivalu v Karlových Varech letos nekomplikovalo ani počasí. Měli jste tak možnost užívat si kulturní zážitky a potkávat známé osobnosti v dobré náladě. Festivalová atmosféra s lázeňskou nakonec vytvořily opravdu milý letošní ročník, který již bohužel máme za sebou. Takže příští rok snad v Karlových Varech na viděnou.

Zdroj fotografií: Karolína Kounová Roubíčková, Generace 21

Karolína Kounová Roubíčková

Karolína Kounová Roubíčková

Velmi ráda vařím (a jím) stále něco nového a ještě raději o tom píšu. Více z mého světa točícího se okolo jídla naleznete na mém blogu http://svasniprojidlo.blogspot.com/.

Zanechte komentář