Jahodové knedlíčky.

Jemné knedlíčky plněné jahodami

Na talíři / 9.7.2013

Sezóna jahod je v plném proudu, proto jsme pro vás připravili recept na skvělé a snadné jahodové pochutnání

Knedlíky jsou považovány za těžké a poměrně kalorické jídlo. Ne však v našem podání! Tvarohové těsto, které tvoří tenký obal kolem jahod, je měkké, nelepí se ani netrhá. Báječně spolupracuje a ani začátečník s ním nebude mít problémy. Po uvaření je trochu pevnější než kynuté, ale v žádném případě suché. Překvapte své milé domácími ovocnými knedlíčky! Jahody se nabízí jako ideální náplň, protože jejich intenzivní chuť je aktuální. Navíc knedlíčky jsou hotové skoro hned.

jahody

Krásně zralé, sladké a voňavé jahody tvoří s tvarohovým těstem skvělý pár.

 Budete potřebovat:

  • 250g měkkého tvarohu
  • 1 vejce
  • špetku soli
  • 220-260g polohrubé mouky
  • 8-12  větších jahod
  • máslo a moučkový cukr k podávání

Celé jahody se do těsta velmi snadno balí, pokud můžete, vyberte si jahody větší a velikostí co nejpodobnější, aby i knedlíčky byly stejně velké a vařily se stejně dlouho. Těsto pak podle velikosti jahod vystačí asi na 8-12 knedlíčků.

Příprava:

Tvaroh rozmíchejte s vejcem a špetkou soli v míse. Pak postupně přidávejte prosátou mouku a zpracujte na hladké, nelepivé, ale měkké těsto. Množství mouky závisí na velikosti vajíčka, přidávejte ji tedy podle potřeby, ale tak, aby těsto zůstalo vláčné.

Hotové těsto nechte pět minut odpočívat a mezitím si připravte jahody. Omyjte je, osušte a zbavte stopek.

Těsto rozdělte na 8-12 stejných kousků. Na pomoučené pracovní ploše pak každý kousek rozválejte malým válečkem  na placičku se silnějším středem a tenčími okraji.

jahodové knedlíky - příprava

Připraveno k zabalení. Tvarohové těsto se dobře tvaruje a spoje pěkně drží.

Doprostřed pak položte jahodu, okraje těsta nad ní přitiskněte k sobě, důkladně spojte a v dlaních vytvarujte kulatý knedlíček. Těsto by kolem jahod nemělo tvořit velkou vrstvu, jde jen o to, aby byla jahoda obalená.

připravené knedlíky

Knedlíčky nachystené k vaření.

V hrnci přiveďte k varu dostatečné množství vody. Knedlíčky do ní pomocí děrované naběračky vložte. Pokud je třeba, opatrně je odlepte ode dna.

Tip: Pokud si chcete připravit knedlíčky do zásoby, ihned po vytvarování je rozložte na tácek a zamrazte. Až zmrznou, můžete je naskládat do krabičky a uchovat v mrazničce, dokud na ně znovu nedostanete chuť. Před vařením je pak nechte jen velmi lehce povolit a vařte o několik minut déle.

Vařte 7-10 minut, knedlíčky budou hotové zhruba dvě minuty po tom, co vyplavou na hladinu.

Knedlíčky rozdělte na talíře a podávejte polité rozpuštěným máslem a poprášené moučkovým cukrem. Je to skvělá letní dobrota.

Dobrou chuť!

Zdroj fotografií: Pavlína Skálová, Generace 21

Pavlína Skálová

Pavlína Skálová

Zanechte komentář