Vybrali jsme: To nejlepší z Agathy Christie

Literatura / 24.7.2013

Rádi byste si přečetli pěknou detektivku z pera A. Christie, ale nevíte, po jaké sáhnout? Poradíme vám!

[two_third]

Zajímavosti

 • V České republice vychází detektivky A. Christie v nákladech cca 24 000 kusů. (Předpokládané ostatní úspěšné tituly v nákladu 20 000 kusů.)
 • Knižní klub vydává detektivky A. Christie přes deset let.
 • Nejúspěšnější tituly jsou vydávány v nákladech cca 36 000 kusů.
 • Čtenářsky nejoblíbenější a nejprodávanější tituly: Rané případy Hercula Poirota, Po pohřbu a Kočka mezi holuby.
 • Cca od roku 2000 do roku 2010 vyšlo v českém překladu přes 50 titulů Agathy Christie, některé z nich v opakovaném vydání.

Zdroj: bux.cz

[/two_third]

To, že jsou detektivní příběhy spisovatelky Agathy Christie dodnes velkým knižním lákadlem knihkupectví, není třeba příliš dlouze připomínat. Potřeba je však zdůraznit, že na každé dílo, které Agatha napsala, se u čtenářů dočkalo stejných ovací. Některé z knih jsou dodnes řazeny na přední příčky čtenářského vkusu, na jiné se v regálech práší o něco více. My se dnes podíváme na jedny z těch nejúspěšnějších.

S výběrem nám pomáhali samotní milovníci královny všech detektivek, Agathy Christie, s našimi tipy tak nešlápnete vedle!

Deset malých černoušků

 • Hodnocení čtenářů cbdb.cz = 94%

Na osamoceném ostrově začíná přibývat mrtvých, ubývat živých. Kdo je však vrahem, když podezřelí jsou všichni? Kniha čtenáře nechává až do poslední chvíle na pochybách.

Opona

 • Hodnocení čtenářů cbdb.cz = 94%

Jedna z nejlepších knih v řadě vůbec. Bravurní konec, skvělá pointa, která vyrazí dech nejednomu „poirotologovi“. Hercula čeká jeho poslední tango s vrahem. A jak to tak bývá, to nejlepší na konec: Poirotův poslední a zároveň nejtěžší úkol stojí za přečtení. Jak lépe usvědčit vraha, než převzít otěže spravedlnosti do vlastních rukou…?

Tip pro čtenáře: Pokud jste zatím poirotovsky nepolíbení, vrhněte se na četbu jiné z herculovských detektivek a nechte si Oponu jako poslední laskominu. Věřte, že jako třešnička na závěr stojí za to.

Vraždy podle abecedy

 • Hodnocení čtenářů cbdb.cz = 91%

Anonymní dopis, podpis „ABC“, čtyři vraždy, Hercule Poirot a další honička za vrahem. Tentokrát se Hercule zapotí při lovu zcela převráceného logického myšlení. Čtenář se nenudí a společně s Herculem pátrá, kdo je vrahem.

Oznamuje se vražda

 • Hodnocení čtenářů cbdb.cz = 90%

Odpůrci Hercula Poirota zajásají, neboť na scénu se dostává slečna Marplová. S tou se přesuneme do anglického městečka Chipping Cleghorn, v němž život všech obyvatel plyne poklidným tempem. To se ale rázem mění ve chvíli, kdy se v novinách objeví zpráva o zločinu.

Přes 50 titulů v českém jazyce. Která Agatha je vaše nejoblíbenější? Zdroj: foter.com

Přes 50 titulů v českém jazyce. Která Agatha je vaše nejoblíbenější? Zdroj: foter.com

Schůzka se smrtí

 • Hodnocení čtenářů cbdb.cz = 90%

V téhle chvíli potěšíme všechny nadšence exotického prostředí. Z anglických měst společně s Agathou Christie vyrazíme do Jeruzaléma. I zde se setkáme s oblíbeným detektivem Herculem Poirotem, který má na rozluštění vraždy pouze 24 hodin.

Nakonec přijde smrt

 • Hodnocení čtenářů cbdb.cz = 87%

Máte dost „soudobých“ příběhů, ve kterých figurují angličtí gentlemani? Knírek Hercula Poirota vám k srdci nepřirostl stejně jako dravá slečna Marplová? Pak zkuste tuto knihu. Agatha Christie čtenáře přenese do starověkého Egypta.

 Záhada na zámku Styles

 • Hodnocení čtenářů cbdb.cz = 82%

Hercule Poirot se pouští do další honby za vrahem. Tentokrát zemřela stará paní. Byla otrávena, ale kým? Jaké intriky připravily ženu o život? Vztahy na panství v Essexu se nebezpečně proplétají, čtenář možná tuší, kdo je vrah, ale i přes to všechno musí dočíst až do poslední stránky.

Zdroj perexové fotografie: foter.com, upraveno

Jana Hybnerová

Jana Hybnerová

Jsem absolventkou vysokoškolského bakalářského programu Mediální a komunikační studia se zaměřením na Jazykovou a literární kulturu. V současné době se studiu věnují dále, a to navazujícím magisterským studiem Dějin kultury se zaměřením na Dějiny literární kultury. Ráda čtu, píšu a ještě více tvořím hodnotné věci, a proto doufám, že se jednou naše sekce Literatura dostane vysoko a najde si spoustu čtenářů.

Zanechte komentářVaše názory

 • Alice Pazderová

  Deset malých černoušků! Ta je rozhodně ta nej! 🙂

 • Sebasti

  Pro mě jsou jedny z nejlepších Plavý kůň, Záhada Modrého vlaku, Prasklé zrcadlo nebo Na vrcholu vlny. Nejradši mám ale Hercula a jeho „malé šedé buňky mozkové“!