Služební cesta? Jen ať jede!

Osobní rozvoj / 25.11.2012

Jasně, dlouhodobý vztah má svá pozitiva. Tak jako tak, když už máte jednou společnou domácnost, je třeba si od toho druhého někdy odpočinout. 

A je jedno, jak moc ho milujete. Jeden, tři, pět nebo sedm let. Je to fuk, jak dlouho spolu jste. Poprvé když se vaše drahá polovička vydá na nějakou delší pracovní cestu, budete smutní a třeba budete i brečet. Při druhé si řeknete, ach jo, už je ta domácnost zase na mně a na třetí a další se začnete těšit. A nezáleží na tom, že těsně než odjede, bude vám smutno. To je znak toho, že vám na něm ještě záleží.

 Není dovolená jako dovolená…

Ale pak! Je to trochu ironické, ale většina z nás tomu říká dovolená. Je jedno, jak moc se cítíte emancipovaně nebo se snažíte emancipované být. Prostě je pryč a s ním i všechny povinnosti. Osobně se snažím být ve vztahu rovnocenným partnerem, uznávám dělbu domácích prací a podobně. Ale přece jen se nějak podvědomě nedokážu vymanit z předem předurčené ženské role z doby kamenné, kdy žena prostě hlídá sluj a pečuje.

Dámská jízda

Uspořádejte dámskou jízdu. Zdroj: photl.com

Ve chvíli, kdy za vaším milým zapadnou dveře, přichází ráj. Ač si to ze začátku třeba nebudete chtít přiznat, je to tak. Co je na tom tak super?

 • Můžete spát v klidu – nikdo vás nebudí chrápáním!
 • Nemusíte dávat pozor na to, co říká. (Pokud chodíte s mluvkou.)
 • Můžete dělat jen svůj vlastní bordel a je vám jedno, jak dlouho co kde leží.
 • Nedáváte pozor na to, kdy se vrátí z práce.
 • Chodíte spát, kdy chcete.
 • Obsadíte celé dvoulůžko.
 • Koupelna je jen vaše na tak dlouhou dobu, jakou chcete! Záchodové prkénko zůstává magickou silou dole.
 • Nemusíte myslet na to, jestli ještě něco zbylo v lednici, z čeho by se dala udělat večeře pro dva. (Popřípadě mít výčitky z toho, že k jídlu nic není.)
 • Když jdete do hospody, nemusíte myslet na to, že na vás doma někdo čeká a mít nutkavý pocit toho, že se máte vrátit co nejdříve.

Nakonec vám ta dovolenka začne být dlouhá. Ve chvíli, kdy se začnete brodit cestičkami nepořádku do koupelny a v levém koutu kuchyně něco neurčitého zapáchá, máte určitě tak čtyři dny, než se váš milý vrátí. Nastává okamžik, kdy je třeba si rozmyslet úklid, zalít květiny, roztáhnout žaluzie a vrátit se k párovému životu. Ale nebojte, on zase jednou odjede!

Milujeme je, ale máme nárok na to si od nich odpočinout.

Zdroj perexové fotografie: adamci, sxc.hu

Libuše Turecká

Libuše Turecká

Kde je vůle, tam je cesta.

Zanechte komentářVaše názory

 • Aga

  Moje řeč!