Osobnost designu: Dima Loginoff

Design / 15.7.2013

Dima Loginoff jako jeden z nejznámějších designérů ví přesně, co může od života očekávat.

Dima Loginoff

  • narozen v roce 1977  v Moskvě
  • vystudoval kadeřnickou školu a 10 let dělal stylistu
  • absolvoval na Mezinárodní škole designu v Moskvě a Interior design school v Londýně

Jeho krédem je odvaha a talent riskovat. Samozřejmě ale očekává nějaký zisk. Odvážným a především  riskantním počinem je jedno z jeho děl: sedačka Bone Lounge. Design a styl sedačky zpochybňuje jakékoliv hranice interiérového designu a reprezentuje styl současných interiérů . Nepravidelná sedačka vyvolá pocit optického klamu, tedy jakoby nekonečna. Design sedačky je zvýrazněn tenkými pruhy, struktura zpříjemňuje užití. Variace sezení vytváří dojem, že dva lidé sedí na dvou sedačkách, nikoliv však na jedné. Sedačka je vhodná nejen do soukromých interiérů, ale také do větších kaváren, galerií či jiných uměleckých institucí.

Dima Loginoff a jeho Bone Lounge. Zdroj: coroflot.com

Dima Loginoff a jeho Bone Lounge. Zdroj: coroflot.com

Podle renomovaného časopisu Architectural Digest je Dima Loginoff  jeden z mála ruských návrhářů, kteří dosáhli slávy v západním světě.

Zpočátku byl kadeřníkem, nakonec se však nechal unést designem nábytku. Současně navštěvoval a absolvoval s vyznamenáním Mezinárodní školu  designu v Moskvě a Design interiéru školy Rhodec ve Velké Británii. Dima pracoval pro světově proslulé značky jako jsou Vitra, Microsoft, Elle Decoration, Studio Italia Design a další a získal řadu mezinárodních ocenění.

Zdroj:designspotter.com

Dima Loginoff se nebojí netradičních návrhů. Zdroj: designspotter.com

V roce 2012 mu byly uděleny dvě z nejprestižnějších ocenění na světě – iF Product Design Award a Red Dot Product Design Award za sbírku pěti keramických dlaždic určených pro Vitru. Návrhář byl dvakrát nominovaný na prestižní ocenění Mladý designér roku v ELLE DECO Design Award International. Celkem 26 z jeho designů získalo cenu na mezinárodním ocenění za design v Paříži.

Jeho návrhy se objevily v časopisech jako jsou Interni, L’Officiel Hommes, Glamoure Domus, Colleziont Trends, Maison Francaise a stejně tak v množství dalších publikací se stejným zaměřením.

Zdroj:designspotter.com

Moderní a čisté linie charakterizují tvorbu mladého designéra. Zdroj: designspotter.com

Známá New Yorská agentura Agenda, která spolupracuje s některými z nejlepších značek jako jsou Louis Vuitton, Dior, Vivienne Westwood, nazvala Loginoffa návrhářem „překvapivě krásných věcí“. Jeho  práce byly prezentovány na některých z nejprestižnějších designových veletrzích, jako jsou například iSaloni, Maison & Objet, Decorex, Design Week Miami, Moscow  Design Week a mnoho dalších. V květnu 2012 Dima Loginoff představil svoji kolekci „made in Italy“, včetně nové rozkládací kolekce vyrobené firmou Artex v Lungarno, a taktéž kolekci Salvatore Ferragamo ve Florencii v průběhu Design Week Florence. Čtyřmetrová pohovka z kolekce s názvem Diamond Lounge zdobí jeden z nejvíce luxusních hotelů ve Florencii – Gallery Hotel Art Salvatore Ferragamo.

V současné době Dima nadále vytváří objekty designu a nábytku pro západní společnosti, návrhy interiérů a provádí konzultace s firmami v oblasti vývoje.

Zdroj perexové fotografie: designspotter.com

Šárka Lacinová

Šárka Lacinová

Jsem denní snílek, ale na konci tunelu vidím světla vlaku.

Zanechte komentář