Při studiu si vydělávám prostitucí!

Osobní rozvoj Vztahy / 5.7.2013

Seznamte se se slečnou, která má poměrně netradiční brigádu. Při studiu se živí prostitucí. Co nám nejen o své práci  a pocitech prozradila?

Neznám člověka, který by neměl utvořený jasný názor na prostituci. Ať už je to postoj plný empatie, tolerance nebo opovržení. Zajímavé ale je, že jen málokdo doopravdy zná nějakou prostitutku (respektive ví, že ta osoba se prostitucí živí), natož, aby s nějakou mluvil. Z toho důvodu jsem se rozhodla připravit rozhovor se studentkou, která si takto přivydělává ke studiu.

Jak dlouho už si takhle přilepšuješ? 

Necelé tři roky. Začala jsem s tím v druháku na vejšce.

Proč a jak jsi s tím vším vlastně začala? 

prostituce. Zdroj: sxc.hu

Trochu netradiční brigáda, viďte! Zdroj: sxc.hu

Tak samozřejmě mě k tomu prvotně přivedla finanční tíseň. Nepocházím sice z nějaký vyloženě chudý rodiny, ale přece jenom jsem nikdy moc peněz neměla a na vejšce se ta propast ještě prohloubila – bydlení, jídlo, učebnice, párty a tak dále. Dalším důležitým faktorem bylo, že mám všeobecně sex ráda a neprotiví se mi vyspat se s cizím chlapem. A jednou jsme se o tomhle tématu bavily se spolubydlící. Takovej nevinnej rozhovor. Nejprve jsem o tom ani neuvažovala, ale postupem času jsem si s touhle myšlenkou pohrávala čím dál častěji a nakonec jsem zjistila, že mě docela láká to zkusit. Řekla jsem si, že to můžu prubnout a když se mi to nebude líbit, tak to prostě bude jedna nemilá zkušenost a konec. Sex mám ráda a ještě za to dostanu zaplaceno, tak co. Založila jsem si profil na chatu a vyrazila na lov. Nikdy nezapomenu na svůj první den – byla jsem neohrabaná a vůbec nevěděla, jak začít. Ale naštěstí jsem se ani moc snažit nemusela, pár chlapů mi začalo psát prakticky okamžitě po přihlášení. No, a pak jsem si s jedním, tím nejsympatičtějším, začala psát a domluvili jsme se na pravidlech, místě atd.

Jaká byla první zkušenost? A nebála ses? 

Tak samozřejmě jsem se bála. Že to bude nějakej úchylák, co mi ublíží. Ale byla jsem domluvená s kámoškou, že se sejdeme za dvě hodiny a když nedorazím, ať hned zajde do toho hotelu, kam jsme šli. A jinak jsem měla hrozný štěstí, protože to nebyl nějakej prasák a byl to vlastně docela milej chlap. Měl docela pochopení a žádný trauma jsem si fakt neodnesla. Nejprve jsem teda byla nervózní, ale pak to ze mě opadlo.

Takže kamarádka to věděla? 

To vůbec, tý jsem samozřejmě řekla nějakou výmluvu.

Nestyděla ses za sebe? A jak bys porovnala svůj vztah k sobě a ke svému povolání  tehdy a nyní?

Tak nejprve jsem byla taková otřesená. Jakoby ve snu. Zdálo se to dost neskutečný. Pak přišla první vlna výčitek, že nejsem dobrý člověk, že jsem jenom šlapka. Dokonce jsem si v jeden moment i namluvila, že už se do toho nikdy nepustím. Peníze z „práce“ ale rychle zmizely a tak jsem to dlouho nevydržela a znovu se přihlásila na chat. Tentokrát jsem si vytvořila zase nový profil. Nějak jsem neměla chuť se přihlásit hned pod tím svým prvním. A dneska to vnímám tak, že je to prostě práce. Jo, někdy se cítím mizerně a říkám si, že jsem fakt šlapka, ale to pod tíhou starostí všedního dne stejně opadne a prostě to neřeším.

Ví někdo z tvého okolí, jak si vyděláváš? 

Samozřejmě, že to nikdo neví. Ne, že bych se přímo styděla za svoji „brigádku“, sama se sebou jsem srovnaná, ale přece jenom chápu, že tohle není zrovna reprezentativní job, kterým by se někdo měl chlubit a tak radši nedráždím hada bosou nohou.

Stalo se ti někdy, že ses seznámila s klientem a na schůzce jsi zjistila, že se znáte? 

Ne, tohle se mi naštěstí ještě nestalo. Jezdím do města, kde mě nikdo nezná, ale kde se naopak vyznám já. Je to taková větší jistota. Neumím si představit, že bych čekala před hotelem na zákazníka a kolem mě by chodili lidi, které denně potkávám. Asi by mi přišlo, že to na mně vidí. Že jako ví, co tam dělám.

Pak přišla první vlna výčitek, že nejsem dobrý člověk. Zdroj: foter.com

Pak přišla první vlna výčitek, že nejsem dobrý člověk. Zdroj: foter.com

Co plánuješ do budoucna?

Tak ráda bych si po škole vydělávala nějakou běžnou prací, ale čím víc se prodávám, tím víc mi dochází, jak těžký bude si zvyknout na nedostatek peněz. Teď jsem přece jenom zvyklá na určitou životní úroveň a je mi jasný, že takhle si s normálním platem žít nebudu. Takže vlastně vůbec nevím, co budu dělat. Ze začátku jsem se tím i dost zabývala, ale teď jsem rezignovala. Stejně nevím, co bude, tak to nechávám koňovi.

Zmínila ses, že nepocházíš z vyloženě bohaté rodiny. Nebylo okolí divné, že máš najednou tolik peněz? 

Jo, spolužačky a kamarádky si toho samozřejmě všimly, ale těm jsem se vymluvila, že si prostě táta polepšil v práci a že si dost vydělám na brigádách. Naštěstí studuji v jiném městě, než z jakého pocházím. No a domů si netahám ty nejlepší kousky a rodičům říkám, že to je z brigád.

Máš přítele? 

Nemám. Asi ani nevím, jestli by to vůbec šlo mít kluka a šlapat. A absolutně nevím, co budu dělat, až si nějakýho najdu. Chtěla bych být věrná, ale to by znamenalo nemít peníze. Fakt nevím… Nebo se musím zamilovat do nějakýho pracháče (smích).

Tak říká se, že to je nejmilosrdnější „důchod“ pro prostitutky. Jak ty to vidíš? 

No, provdat se za chlapa jenom kvůli prachům, to si teď momentálně neumím představit. Ale kdybych se do něj zamilovala a on do mě, tak bych to samo sebou brala všemi deseti.

Měla jsi někdy pohlavní chorobu? 

Naštěstí nikdy, používám ochranu. Ale přiznám se, že je mi to nepříjemný, když o tom někdo začne mluvit ve společnosti. Na kontroly ale chodím pravidelně.

Zažila jsi někdy situaci, kdy ses o sebe vyloženě bála? 

Hm, tak ono se o sebe bojím vlastně pokaždý, protože chodím na vlastní triko. Už mám teda takovou zajetou klientelu, ale stejně mě sem tam napadne, že kdyby mu hráblo a něco mi udělal, tak mi nic nepomůže. Ale je milosrdnější na to nemyslet a být uvolněná.

Určitě víš, že většinový názor na prostituci je negativní. Kdo je podle tebe ale horší: prostitutka nebo její klient? 

Jé, tak to je docela těžký, protože obě strany žijou v takový symbióze. Jeden druhýho prostě potřebujou. Jako rozhodně je podle mě horší chlap, kterej na prostitutky na veřejnosti nadává, ale pak si za nimi jde ulevit. Nebo na ně nadává, protože je zapšklej impotent, ale rád by to zkusil. Ale jinak to asi nedokážu rozsoudit. Oba maj holt svůj důvod, proč toho druhýho vyhledaj.

Na závěr bych ráda uvedla, že rozhovor byl veden pouze s jednou studentkou, neměl by tedy být považován za reprezentativní vzorek všech studentek, co si přivydělávají prostitucí.

Zdroj perexové fotografie: http://elitedaily.com/

Martina Najbrtová

Martina Najbrtová

Pár slov o mně - jsem zásadně nepoučitelná, miluji přátelskou atmosféru a Prahu (i když se to občas vylučuje), umím se zasmát (nejen) sama sobě a nesnáším pokrytce a mrkev (jen abyste věděli, že mrkvovým koláčem mě neuctíte).

Zanechte komentář