Knihoběžník – poznejte knihy cestovatelky

Kultura Literatura / 17.7.2013

Narazila jsem na to úplnou náhodou. Připomnělo mi to geocatching. Až na to, že tohle bylo v mnohem zábavnější formě. Knihoběžník!

Staňte se knihoběžníkem!

knihobeznik-sticker-cover

Takhle je poznáte! Zdroj: knihobeznik.cz

Není nic lehčího než se zaregistrovat na stránkách knihobeznik.cz a můžete vesele začít dobrodružnou výpravu. Otevře se vám svět, ve kterém uvidíte, které knihy vám jsou k dispozici a na jakých neobvyklých místech je můžete najít!

Knihu poznáte podle jasné červené nálepky a můžete si ji odnést, doma pak stačí jen změnit její status na „čtená“. Zapojíte se tím do světa, kde knihy mají vlastní příběh. Každá kniha má vlastní profil, do kterého můžete napsat příběh o tom, jak jste knihu našli, zda se vám líbila nebo na jaká neobvyklá místa jste si ji vzali. Po dočtení hra pokračuje, můžete ji třeba „uklidit“ na nové místo. Pro informování ostatních  čtenářů opět stačí pouze změnit její status, tentokrát na „volná“.

Kdo za tím stojí?

Nechte je cestovat s vámi, ať se jejich příběh prodlouží! Zdroj: knihobeznik.cz

Nechte je cestovat s vámi, ať se jejich příběh prodlouží! Zdroj: knihobeznik.cz

Organizátorem projektu je internetové knihkupectví Martinus.cz. Ale není podmínkou, že pouze oni mohou přidávat nové knihy. Když si po zaregistrování napíšete o vlastní samolepku knihoběžníku, můžete do koloběhu dát i svou vlastní knihu! Takže za tímto projektem stojí každý dobrodružný milovník knih.

Příště až v kavárně, na zastávce nebo v šatně zahlédnete osamocenou knihu s výraznou samolepkou, budete vědět, co to znamená. A nebo si otevřete mapu knihoběžníku a vyberte si nějakou volnou knihu, která vás bude zajímat. Dál už stačí tu malou „cestovatelku“ jen najít.

Čím více dobrodruhů se pro tuto zábavnou formu čtení a získávání knih najde, tím zábavnější to může být a knihy se můžou množit po celé republice. Tohle je přesně jedna z těch zábavných věcí, které plánuji na léto!

Příběh knihy

Každá z registrovaných knih na knihoběžníku začíná žít svým vlastním životem. Poté, co se můžete dočíst o jejích osudech a strastech na cestách, můžete tam najít i některé praktické věci ohledně jejího života. Statusy knih jsou volná – je na svém místě k mání, čtená – nějakým šikovným knihoběžníkem obsazená – a ztracená – kniha, která se bohužel nevrátila zpět do oběhu. Takové jsou základní ukazatelé napovídající, jestli se máte vydávat knihu vůbec hledat.

S cestováním a přenášením knih přichází i problémy, proto má kniha i vlastní kolonku – Zdravotní stav.  V oblibě bývají čtenáři, kteří to umí s lepící páskou, ta totiž pomáhá uzdravování! Čím větší bude vaše aktivita v projektu, tím více získáte odměn v podobě bodů a odznáčků. Podle množství odznaků a bodů se pozná, jaký jsi knihoběžník!

Teď už se jen rychle zaregistrovat a běžet najít svou první cestovatelku!

 

Zdroj perexové fotografie: knihobeznik.cz

Zdroj videa: youtube.com

Tereza Srbecká

Tereza Srbecká

Nenapravitelná knihomilovnice, která čte cokoliv, co má více jak dvě slova. Současně pisatelka drobných útvarů od podpisu až k povídkám. Studentka Literární akademie Josefa Škvoreckého...

Zanechte komentář