Kašpaři zase řádí aneb Mikuláš jede na prázdniny

Divadlo Kultura / 16.7.2013

Divadelní spolek sídlící v Divadle v Celetné se rozhodl navázat na úspěchy Mikulášových patálií a vrací se v letním speciálu Mikulášovy prázdniny. 

Šestice nezbedných přátel z Francie tentokrát opustí školní lavice a vydá se společně na letní tábor. Představení s heslem: Děti, vezměte svoje rodiče do divadla je adaptací třetí knihy René Goscinnyho a zároveň volně navazuje na divácky oblíbenou inscenaci Mikulášovy patálie, poprvé uvedenou v roce 2012. Letní speciál bude uváděn pouze od června do září, kdy se kluci vrátí do školy, a v další sezóně bude pokračovat uvádění Mikulášových patálií.

O řvaní tu není nouze

Z celé inscenace je jasné, že si ji herci náramně užívají. Složení šesti hlavních představitelů je mladé a neokoukané, a proto se za krátkou chvilku s herci sžijete. Hra je vtipná, osvěžující svým dětským humorem a ani si nevšimnete, že hodinu a půl dlouhé představení již končí. Herci působí až nevyčerpatelně, protože neustále poskakují, běhají a hopsají a pokud zrovna nedrží bobříka mlčení, divadlem se nese neustálý křik a hlasitý smích. Pozornost není ani tak moc na malém Mikulášovi v podání Matouše Rumla, ale na celý soubor jako celek, který je dotvořen dvěma dospělými rolemi, které ztvární Milena Steinmasslová a Pavel Lagner, který se od chlapců nechává dobrovolně týrat.

Čokoládové snění. Zdroj: Martin Svoboda

Čokoládové snění. Zdroj: Martin Svoboda

Pocit letního tábora také navozují promyšlené kulisy, kdy se lavičky přemění ve stanové podsady a z nich se poté uspořádají latríny, kam se přátelé schází na porady tajného spolku Nesmiřitelných. Celou hru pak dotváří hudba, která dokresluje scény, založené primárně na pantomimě, či přechody mezi jednotlivými scénami.

Odvahu!

Třetí reprízu inscenace si nenechali ujít především mladší diváci, většinou se jednalo o rodiče s dětmi. Ti se při představení bavili a svého Mikuláše, Celestýna, Vendelína, Kryšpína, Augustýna a Albína několikrát odměnili potleskem. Představení, které je uváděno falešnou znělkou 20th Century Fox je milou předehrou prázdnin, která pobaví děti i dospělé.

Šílenství vedoucího. Zdroj: Martin Svoboda

Šílenství vedoucího. Zdroj: Martin Svoboda

Termíny repríz představení

ÚT 23. 7. v 19.30; ST 24. 7. v 19.30; ČT 25. 7. v 16:30 a 19:30; PÁ 30. 7. v 16:30 a 19:30; SO 31. 8. 16:30 a 19:30; NE 1. 9. v 16:30; ÚT 3. 9. v 18:30

Info a rezervace vstupenek naleznete zde.

Inscenace: Mikulášovy prázdniny
Autor: René Goscinny
Divadlo: Divadlo v Celetné
Premiéra: 25. června 2013
Režie: Filip Nuckolls
Herecké obsazení: Matouš Ruml, Petr Lněnička, Zdeněk Charvát, Aleš Petráš, Václav Jakoubek, Lukáš Jůza, Marek Němec, Milena Steinmasslová, Pavel Lagner

Cena: 295 Kč, sleva 195 Kč, děti do 14 let 100 Kč

Zdroj perexové fotografie: Martin Svoboda

Tereza Kosáková

Tereza Kosáková

Milovník divadla, dobrého jídla, ironie, kavárenského povalečství, tance, tulipánů, Pixaru, kvalitní hudby, O. Wildea, dopisů a dalších rozličností.

Zanechte komentář