V muzeu lega se vrátíte zpět do dětských let

Cestování / 22.8.2013

Také jste si jako malí vydrželi hodiny hrát s kostičkami lega? Pokud ano, tento článek by neměl uniknout vaší pozornosti.

Muzeum lega v Táboře bylo otevřeno koncem července 2012. Původně se jednalo o soukromou sbírku, která se stále rozrůstala a nebylo možné ji mít nadále doma, a tak byla sbírka přestěhována do větších prostor a zpřístupněna pro veřejnost jako muzeum.

Tower Bridge

Napodobenina londýnského mostu Tower Bridge.

V muzeu nejprve zhlédnete krátký animovaný film o vzniku a historii lega. Poté se vydáte na prohlídku vytvořenou z několika set tisíc kostiček, která upoutá jak děti, tak dospělé. Najdete zde stovky modelů aut, budov, světových památek či známé filmové postavy a místa. Největším exponátem je replika Národního muzea v Praze, na jehož zhotovení bylo použito přibližně 25 000 kostiček a jehož stavba trvala čtyři měsíce.

Národní muzeum

Replika Národního muzea v Praze je největším exponátem muzea.

OTEVÍRACÍ DOBA

červen-srpen: denně 10:00 – 18:00

září-květen: sobota + neděle 10:00 – 17:00

více info na: www.muzeumlegatabor.cz

Nachází se zde dětský koutek, kde si mohou děti složit svůj vlastní model. Pokud bude model opravdu povedený, bude vystaven mezi ostatními exponáty. Chcete-li si LEGO zakoupit i domů, máte možnost si na pokladně vybrat mezi více než 350 druhy stavebnic.

Pokud si myslíte, že muzeum ocení pouze děti, tak jste na omylu. Většinou jsou to právě rodiče, kteří jsou z prohlídky naprosto nadšeni.

Zdroj všech fotografií: Michal Voráček, Generace21.cz

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentář