Zámek Neuschwanstein vás přenese do pohádky

Cestování / 8.8.2013

Seznamte se s pohádkovým zámkem Neuschwanstein ležícím uprostřed alpských vrcholků, který okouzlí každého návštěvníka.

Zámek Neuschwanstein se vypíná na skále u obce Schwangau v jižním Bavorsku a je považován za perlu německého romantismu. Byl vybudován na přání německého krále Ludvíka II. Bavorského, který se inspiroval kulisami oper německého skladatele Richarda Wagnera. Výstavba tohoto monumentálního sídla přišla na více než šest milionů marek a dnes se zámek řadí mezi nejnavštěvovanější zámky světa.

Pohled z Neuschwansteinu

Pohled z Neuschwansteinu nabízí krásné scenérie. Zdroj: Wikimedia Commons, Lokilech

Hlavní budovu zámku tvoří palác, jehož interiér je laděn do středověkého stylu. V nižších patrech paláce se nacházejí pokoje pro poddané a ve vyšších patrech královské komnaty a reprezentační prostory jako například koncertní a trůnní sál. V trůnním sále ale nenajdete žádný trůn, jelikož Ludvík II. zemřel dříve, než byl trůn dokončen.

Naproti Neuschwansteinu leží zámek Hohenschwangau, který také stojí za návštěvu. Pokud si chcete udělat procházku kolem Neuschwansteinu, doporučujeme dojít na lávku Marienbrücke, odkud se nabízí nádherný pohled na zámek. V okolí se také nachází spoustu přírodních zajímavostí, například jezera Alpsee a Schwansee.

Alpsee

Jezero Alpsee se rozprostírá v údolí pod zámky Neuschwanstein a Hohenschwangau. Zdroj: sxc.hu

Zámek je otevřen celoročně a vstupenky se kupují v obci Hohenschwangau pod zámkem. Prohlídku můžete absolvovat buď s průvodcem v angličtině nebo němčině, nebo máte možnost si zapůjčit audio průvodce v rodném jazyce.

Na zámek Neuschwanstein každý rok zavítá přes jeden milion turistů z celého světa. Přidejte se k nim a nechte se unést krásami tohoto pohádkového sídla uprostřed idylické přírody.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, Softeis

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentář