Bizarní budovy v Tirau, Nový Zéland. Zdroj: Wikimedia Commons, Phillip Capper

Poznejte nejbizarnější turistické atrakce

Cestování / 14.7.2013

Na co všechno můžete na svých cestách narazit? Přinášíme vám seznam těch nejbizarnějších turistických atrakcí.

Hallstatt, Huizhou, provincie Guangdong, Čína

Pokud by vám někdo řekl, ať na mapě světa najdete městečko Hallstatt, nejspíš byste s hledáním začali na evropském kontinentu, což by nebylo špatně. Originální Hallstatt najdete ve středním Rakousku. Městečko je zapsáno na seznam světového dědictví Unesco a nejspíš právě díky své malebnosti a oblíbenosti u asijských turistů si ho čínští developeři vybrali jako předlohu pro výstavbu svého vlastního rakouského městečka. Nebyla by to ovšem Čína, aby projekt nebyl kontroverzní. Čínský Hallstatt se totiž stal naprosto věrnou kopií i s totožnými názvy ulic, což bylo u obyvatel původní obce přijato s rozpaky.

Originální Hallstatt. Zdroj: Wikimedia Commons, pipimaru

Originální Hallstatt. Zdroj: Wikimedia Commons, pipimaru

Podvodní restaurace Ithaa, Rangali Islands, Maledivy

Pro ty, kteří rádi na svých cestách ochutnávají tradiční kuchyni v tradičním prostředí, nemůžeme opomenout maledivskou restauraci Ithaa. Které prostředí může být pro ostrovní stát Maledivy, který je z více jak 99 % tvořen vodní plochou, více typické než podmořský svět. Restaurace leží na dně Indického oceánu a dalo by se říci, že je to vlastně takové trošku větší akvárium naopak. Uvnitř skleněného tunelu sedí hosté a kolem nich proplouvají nejrůznější druhy mořských živočichů. Těžko říct, kdo je fascinován více.

Podvodní restaurace Ithaa. Zdroj: Wikimedia Commons, Alexey Potov

Podvodní restaurace Ithaa. Zdroj: Wikimedia Commons, Alexey Potov

Ovčí a psí dům, Tirau, Nový Zéland

Donedávna byl Tirau jen ospalou farmářskou vesničkou na severním ostrově Nového Zélandu. Díky bizarnímu nápadu použít starý vyřazený vlnitý plech na stavbu uměleckých děl se vesnice stala vyhledávanou turistickou atrakcí. Nejznámějšími stavbami jsou budovy, které zobrazují podobu psa a ovce. Jestli se jedná o umělecké dílo, či kýč můžete posoudit na naší úvodní fotce.

Město duchů, Černobyl, Ukrajina

V roce 1986 došlo v černobylské jaderné elektrárně k výbuchu, který se zapsal do dějin jako největší jaderná havárie v dějinách. Kvůli nebezpečnému radioaktivnímu záření byli lidé bydlící v okolí elektrárny nuceni místo opustit. V některých oblastech se dosud vyskytuje vysoká míra radiace, proto byl vstup do okolí elektrárny zakázán. Díky vysokému zájmu turistů se ovšem turistické prohlídky v bezpečných zónách opět obnovily. V opuštěných městech Černobyl a Pripjať můžete pozorovat, jak si příroda opět bere svoje a města postupně mizí v neprostupné džungli.

Dům v opuštěné oblasti, Černobyl. Zdroj: Wikimedia Commons, Elena Filatova

Dům v opuštěné oblasti, Černobyl. Zdroj: Wikimedia Commons, Elena Filatova

Zábavní park, Pchjongjang, KLDR

A na závěr tu máme jednu perličku. Severní Korea sice nevymýšlí kdovíjak originální atrakce pro zpříjemnění volného času svých obyvatel, přesto se v Pchjongjangu můžete setkat s unikátním zábavním parkem. Jeho jedinečnost ovšem nespočívá v nejmodernější horské dráze, ale právě naopak. Park vybudovaný v 80. letech je snad nejzchátralejším dosud fungujícím lunaparkem světa. Projet se na sovětské horské dráze z osmdesátých let v komunistické Severní Koreji je bezesporu adrenalinový zážitek.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, Phillip Capper

Zuzana Skříčilová

Zuzana Skříčilová

studentka práv a politologie, ve volném čase se věnuje cestování a fotografii

Zanechte komentář