Suché šampony = povinná letní výbava

Krása a móda / 3.7.2013

(Nejen) letní pomocníci, kteří za vás vyřeší trápení s mastnými vlasy.

Vlasy se v létě rychleji mastí a mají tendenci být zplihlé. Snadno se tak stane, že i suché vlasy vypadají u pokožky mastně a ulepeně. Není ale nutné mýt hřívu každý den. To by jí vůbec neprospělo, právě naopak. Proto jsou tu tihle skvělí pomocníci jménem suché šampony. Na trhu jich je ale k dostání spousta, a to v různých cenových kategoriích. Provedli jsme pro vás malý průzkum a zjistili, které výrobky stojí za to a kterým je lepší se vyhnout.

Alpa: AMICA

Klasika za nějakých 30 korun. Snadno se nanáší a má příjemnou jemnou parfemaci. Výhodou je dlouhodobý efekt zmatnění vlasů (vydrží celý den). Bohužel zanechává bílé stopy a je nutno ho z vlasů dobře vyčesat. Pokud ho také nanesete příliš velké množství, zbytečně kadeře přesuší.

Stálice mezi suchými šampony.

Stálice mezi suchými šampony. Zdroj: alpa.cz

Balea Trend It Up: SPRAY ON TROCKEN SHAMPOO

Snadno dostupný suchý šampon, který seženete ve všech drogeriích DM. Díky provedení ve formě spreje se snadno nanáší. Dále také pohlcuje pachy a nezanechává ve vlasech bílé  stopy. Jeho nevýhodou je ale příliš výrazná vůně, která přebije i parfém. Cena se pak pohybuje kolem příjemných 70 korun.

Balea: TROCKEN SHAMPOO

Další zástupce privátní značky drogerií DM, tentokrát nepříliš povedený. Špatně se s ním pracuje, byť je ve spreji. Vlasy jsou i po použití mastné, až ulepené. Také bohužel zanechává bílé stopy, které se hůře odstraňují. Nezaujme ani svojí parfemací, která je až dusivá. Tenhle šampon nás opravdu zklamal, takže palec dolů.

Dvě varianty od značky Balea.

Dvě varianty od značky Balea. Zdroj: dm.de (upraveno).

Swiss O-Par: FROTTEE

Suchý šampon, který je dostupný téměř ve všech drogeriích i marketech. Má opět praktický obal, dobře odmašťuje pokožku hlavy. Výhodou je jemná, nevtíravá vůně.  Efekt ale bohužel nevydrží déle než pár hodin. Za cenu kolem 90 Kč bychom čekali více.

BATISTE

V současnosti jedna z nejlépe hodnocených značek. Nabízí širokou paletu suchých šamponů. Můžete si vybrat jak z jemně parfémovaných výrobků, tak z kousků s tropickou či ovocnou vůní. Značka Batiste myslí na blondýnky, brunetky i majitelky barvených vlasů. Šampony o objemu 200 mililitrů vás přijdou na nějakých 200 korun. Jedinou nevýhodou je horší dostupnost, většinou se dají pořídit jen přes e-shopy nebo v drogeriích Jasmín.

Značka Batiste vás zaujme širokou škálou výrobků.

Značka Batiste vás zaujme širokou škálou výrobků. Zdroj: suchysampon.cz

LEE STAFFORD

Tato profesionální značka nabízí suché šampony hned v několika provedeních, a to Original, Mid Brown a Dark Brown. Mezi jeho klady patří příjemná parfemace či dlouhodobý efekt. Navíc nezanechává ve vlasech stopy. Nevýhodou je však vysoká cena – kolem 300 korun za 150mililitrové balení. Dostupný u kadeřníků a v kadeřnických obchodech.

polyvore2

Profesionální vlasová kosmetika. Zdroj: polyvore.com

A co vy? Máte svůj oblíbený suchý šampon? Budeme rádi, když se podělíte o své tipy.

Zdroj perexové fotografie: polyvore.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář