Šrámkova Sobotka startuje už v sobotu

Literatura / 28.6.2013

57. ročník festivalu českého jazyka, řeči a literatury zahájí svůj letošní program již tuto sobotu! Máte se na co těšit!

[two_third]

Festival byl založen roku 1957 u příležitosti nedožitých osmdesátých narozenin Fráni Šrámka. Spjatý je s předválečnými divadelními slavnostmi, které se v Sobotce pořádaly a jichž se Fráňa Šrámek sám jako autor účastnil. V současné době se festival pořádá obvykle na začátku letních prázdnin, přičemž každý ročník zaštiťuje vždy jedno hlavní téma všech festivalových dní.

[/two_third]

Letošní, již 57. ročník nese podtitul XMÍCHU, bohatý program bude probíhat po celý následující týden – tedy od soboty do soboty, 29. 6. – 6. 7.  – a rozhodně je na co se těšit.

Návštěvníci jsou v letošním roce lákáni na odborné semináře, přednášky – například Marek Vajchar přednese něco málo o „Spisovatelích na odpis“ – a samozřejmě i dílny, do kterých bylo možné se přihlásit do 16. 6.

Pestrý program navíc obohatí i nejrůznější odborné konference. Festival tak jako každoročně pokryje škálu literární, jazykovědnou a v neposlední řadě pedagogickou. Nebudou chybět ani divadelní představení, která nadchnou i milovníky Václava Havla, neboť se na Šrámkově Sobotce objeví právě kus z jeho tvorby, a to Odcházení. Filmoví nadšenci též nepřijdou zkrátka, když se na plátně objeví například Kouř, tedy snímek Tomáše Vorla s podtitulem „Muzikál totalitního věku“. Své oko pak budou moci návštěvníci potěšit při vernisáži výstavy soch Olbrama Zoubka. Hudebně zaměření jedinci se budou moci nechat unášet na melodii duchovní hudby Jana Mráčka a Lukáše Klánského.

A to, vážení, není všechno! Tato skromná ochutnávka je jen zlomkem toho, co si na vás pořadatelé letošního ročníku Šrámkovy Sobotky připravili. Kromě hlavního programu, se můžete těšit na program doprovodný, který jistě zpestří vaši festivalovou náladu a díky jarmarku zasytí i vaše bříška.

Pokud váháte, zda se do Sobotky vypravit. Nalaďte ten správný kanál, stačí tomu jedno kliknutí, a pozorně si prohlédněte program Šrámkovy sobotky.

Zdroj perexové fotografie: sramkovasobotka.cz

Jana Hybnerová

Jana Hybnerová

Jsem absolventkou vysokoškolského bakalářského programu Mediální a komunikační studia se zaměřením na Jazykovou a literární kulturu. V současné době se studiu věnují dále, a to navazujícím magisterským studiem Dějin kultury se zaměřením na Dějiny literární kultury. Ráda čtu, píšu a ještě více tvořím hodnotné věci, a proto doufám, že se jednou naše sekce Literatura dostane vysoko a najde si spoustu čtenářů.

Zanechte komentář