PFW 2013 pod hlavičkou Mercedez-Benz navštíví i Jimmy Choo

Krása a móda / 28.6.2013

Čtvrtý ročník Prague Fashion Weekendu přináší mnoho novinek!

CO? Mercedez-Benz Prague Fashion Weekend

KDY? 18. – 22. září 2013

KDE? 2 Fashion stany v Pařížské ulici (Praha)

INFO:
PragueFashionWeekend.cz

Tisková konference konaná v hotelu InterContinental představila nový vizuál následujícího ročníku nejsledovanější módní akce roku. Po úspěšné kampani v čele se Simonou Krainovou převzala pomyslné žezlo slovenská topmodelka Viera Schottertová a stala se tváří Mercedez-Benz Prague Fashion Weekendu 2013. Schottertová patří mezi nejúspěšnější československé modelky. Společně s Karolínou Kurkovou se totiž mimo dalších úspěchů jako jediné mohou pyšnit celosvětovou kampaní pro značku Mango. Žádaná modelka svolila především proto, že ji projekt překvapil svou profesionalitou.

„Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend je po dlouhé době prvním projektem v rodné zemi, do kterého jsem se rozhodla zapojit. Přesvědčil mě svou vizí, posláním a hlavně vysokou profesionalitou. Jsem velmi ráda, že formát světového fashion weeku se dostal i k nám,“ uvedla na tiskové konferenci Viera Schottertová.

VIERA SCHOTTERTOVÁ je jedna z našich nejúspěšnějších světových modelek. Aktivní je již od svých patnácti let, kdy vyhrála prestižní soutěž pro modelky Elite Model Look, jež ji vyšvihla do světa globálního modelingu. V průběhu své velmi úspěšné kariéry žila dvanáct let v New Yorku, dnes pobývá střídavě i v Los Angeles. Na výčtu úspěchu nechybí titulky módních magazínů Elle, Marie Claire či Vogue, nebo kampaně pro firmy Armani, Chanel, Rimmel, Mango ale i Victoria’s Secret.

Ruku v ruce s obsazením Schottertové ale přichází i nový vizuál pro Prague a Bratislava Fashion Weekend 2013, který ženu představuje jako silnou osobnost, aniž by popíral její niternou křehkost. Hrdinka na promoční fotografii ve smyslné tajemnosti odhaluje svou přirozenou krásu a ikonický styl podtrhující její unikátnost a individualitu.

 „Topmodelka Viera Shottertová a výsledný vizuál výborně zhmotňuje veškeré naše představy,” vysvětluje výběr modelky Oldřiška Křížová, kreativní ředitelka projektu.

Kromě vizuálu a tváře byl také odhalen první zahraniční host, návrhář Jimmy Choo. Malajsko-čínský designér se do naší domoviny vydává jako ambasador Mercedez-Benz STYLO Kuala Lumpur a v české metropoli stráví dva dny. Jeho návštěva je výsledkem úspěšné reprezentace tria českých návrhářů LaFormela a jejím cílem je podpořit mladé a nadějné hvězdy české módní scény.

Zleva: Tamara Kotvalová, Janina Šlemínová, Jakub Polanka, Oldřiška Křížová a Viera Schottertová, Zdroj: MBPFW

Tisková konference v hotelu InterContinental, zleva: Tamara Kotvalová, Janina Šlemínová, Jakub Polanka, Oldřiška Křížová a Viera Schottertová. Zdroj: MBPFW

Čtvrtý ročník se mimo jiné ponese i v duchu růstu. První důležitou novinkou je návrat z Hradčan do Pařížské a vybudování hned dvou bílých fashion stanů. První z nich zajistí vstupní zónu a prostorný fashion lounge, jehož součástí bude i klidová relaxační zóna, a druhý – hlavní stan – poskytující prostor hlavnímu molu a hledišti pro 600 sedících a 100 stojících návštěvníků.

Druhou maximalizací je zvýšení počtu představovaných designérů. V současné době je přihlášeno více než 35 českých návrhářů7 módních značek. Své kolekce představí Kateřina Geislerová, Jakub Polanka, Hana Stocklassová, Petra Balvínová, Hana Havelková, Chatty, Pavel Brejcha, Vladimír Staněk a další.

TIP! Další novinkou letošního roku je předprodej a prodej vstupenek na webovém portálu FashionWeekend.cz, který bude spuštěn od 1.srpna 2013. Kromě jednotlivých vstupenek si návštěvníci budou moci zakoupit  fashion passy na celou dobu konání akce.

Doprovodný program slibuje Fashion Showroom i výstavy. Exkluzivní butik Simple Concept Store například připravuje módní přehlídku a též stylovou Louboutin párty, na níž se budou moci hosté pokochat oslnivými kousky ikonické obuvi s červenou podrážkou.

Součástí MBPFW jsou již tradičně i soutěže na podporu mladých módních návrhářů i začínajících fashion fotografů. I v letošním roce totiž probíhá uznávaná módní soutěž pro studenty a čerstvé absolventy oděvních a uměleckých škol na území České a Slovenské republiky, a to s tématem „Bod zrodu“.

Naopak nadšenci do fotografování mají možnost zúčastnit se soutěže pro studenty (škol se zaměřením na fotografii) a blogery. Stačí do 16. 8. 2013 zaslat své módní fotografie a doufat, že porota složená z Matúše Thóta, Tona Stana a Roberta Vana vybere právě vás! Autoři vybraných fotografií svou soutěžní tvorbu představí na společné výstavě v rámci MBPFW. Absolutní vítěz obdrží profesionální fotoaparát značky Canon a možnost nafotit editorial v prestižním módním titulu.

Chystáte se na letošní MBPFW?

Zdroj perexové fotografie: MBPFW

Andrea Vytlačilová

Andrea Vytlačilová

Studentka a snad i trochu umělkyně píšící o módě a stylu. Často a velmi ráda na cestách s blokem a pastelkami v ruce.

Zanechte komentář