Plzeňské Divadelní léto láká i na odpolední program

Divadlo Kultura / 28.6.2013

Divadelní léto pod plzeňským nebem připravilo vedle hlavního večerního programu i zajímavé odpolední akce a speciální představení.

O hlavním večerním programu letošního ročníku jsme vás již informovali v rozhovoru s autorem projektu Vilémem Dubničkou. Rozhovor si můžete přečíst zde.

Již šestým rokem patří k létu v Plzni festival Divadelní léto pod plzeňským nebem. Při každoroční prázdninové přestávce plzeňského divadla mají tak Plzeňané možnost trávit i některé letní dny ve společnosti divadelního umění. Loňskou novinkou je také vedle hlavního večerního programu připravován pro diváky program odpolední, který nabízí různé zajímavé akce zaměřené zejména na rodiny s dětmi či mladé lidi.

Speciální představení OK OK vás vtáhne

I letos nabídne Divadelní léto zajímavé interaktivní představení, které nenechá chladným nikoho z diváků. Jedná se o velmi hravou hru, jejímiž autory jsou Ant Hampton a Gert–Jan Stam. Představení OK OK je netradičním žánrem, který je pro samotné diváky velice pestrou a zajímavou zkušeností. Během 45 minut vás čeká obrovský osobní zážitek, při kterém se i běžní diváci mohou cítit jako herci. Navíc se není čeho bát, vše se odehrává v opravdu úzkém kruhu lidí, přičemž všichni jsou si rovni. Nečekejte tedy jeviště ani hlediště, ale jen pár židliček v krásném barevném prostředí Muzea loutek.

Pokud se rozhodnete toto speciální představení navštívit, rozhodně neuděláte chybu, čeká vás totiž hlavně zábava. Ve společnosti dalších tří osob se pohodlně usadíte a dostanete do rukou scénář. Nečeká se od vás nic náročného, jednoduše budete číst zvýrazněné věty vaší postavy a poslouchat ostatní. Zajímavostí je ale samotný scénář, který není ledajaký. Jakoby vše odpovídalo skutečné situaci a scénář vám bral vaše vlastní myšlenky. Neváhejte a navštivte výjimečné představení OK OK, uvidíte, že budete příjemně překvapeni.

Představení OK OK

Místo: Muzeum loutek, náměstí Republiky Plzeň
Kdy: 1.-3. 7., 8.-11. 7., 15.-17. 7.
Čas: vždy od 18 hodin

Vstupenky zarezervujete zde.

Divadelní léto nabízí i pestrý odpolední program

Již podruhé se letos představí i odpolední program v rámci Divadelního léta v Plzni. Až do poloviny července mají tak diváci možnost navštívit i zajímavé akce, které se letos zaměří na nové druhy umění, vzdělávací a mezinárodní přesah. Scéna na náměstí Republiky bude patřit především mladým umělcům z Plzeňského kraje a plzeňským neziskovým organizacím, které se věnují zejména práci s dětmi a mládeží.

Odpolední program

Fotografie z loškého stepařského workshopu, step si budete moci vyzkoušet i letos. Zdroj: facebookové stránky festivalu

Můžete se tak těšit například na šermířské představení, které umožní i aktivní účast dětí a dospělých, dále na ukázku a otevřený trénink japonského bojového umění Aikido, které si taktéž budete moci pod dohledem profesionálů zkusit. Na náměstí přijede i Autobus linka 2015, který přiveze výtvarné dílny, kde by vás mohla zajímat zejména výroba masek a loutek. A nejen to, těšit se můžete na spoustu dalšího, během odpoledního programu nebude chybět několik zajímavých představení, tanečních i hudebních vystoupení. Většina odpoledních akcí je propojena s workshopy, můžete si tedy vyzkoušet právě takový druh umění, který vás zrovna zajímá a strávit tak příjemné letní odpoledne.

Odpolední program Divadelního léta pod plzeňským nebem

Místo: Scéna na náměstí Republiky

1. 7., 15-17 hodin – Sportovní šerm Lokomotiva, Historický šerm Balteus, Krvavý regiment
2. 7., 15-17 hodin – Divadlo Půlnebí – Doktor Faust
3. 7., 15-17 hodin – Taneční soubor Gloria – Italské renesanční tance dle Césare Negriho
8. 7., 15-17 hodin – Aikido Plzeň – Exhibice a otevřený trénink oddílu Aikido Plzeň
9. 7., 15-17 hodin – Animánie – Jak se dělá film
10. 7., 15-17 hodin – Hudební seskupení Růže v trní – Den s poezií trochu jinak
11. 7., 15-17 hodin – Stepařské studio Step by Step – Nebojte se stepu
15. 7., 15-17 hodin – Autobus linka 2015 – Výtvarné dílny pro děti i dospělé +  17 hodin – Koncert /nejen/ pro bicí soupravu s větší než malou dávkou překvapení
16. 7., 15-17 hodin – Hudební skupina Gutta – Zpátky v čase s Guttou
17. 7., 15-17 hodin – Taneční soubor Equet – Tanec ve stylu Šakalích let

Zdroj perexové fotografie: facebookové stránky festivalu

Petra Boltíková

Petra Boltíková

Mým královstvím je divadlo! Děkuji za Vaši přízeň!

Zanechte komentář