To nejlepší z kolekcí resort 2014

Krása a móda / 1.7.2013

Fantazii a originalitě se meze nekladou. A v módě to platí dvojnásob!

Během resort přehlídek bylo představeno již mnoho kolekcí. Každá je jiná a svým způsobem originální. My vám nyní přinášíme na ukázku ty nejlepší kousky světových návrhářů.

Alexander McQueen

Nápaditými střihy se letos přehlídka této značky jen hemžila. Po smrti Alexandra McQueena se značky ujala Sarah Burton, která opět přesvědčila o tom, že je skvělou designérkou. Kousky na první pohled inspirované pánským šatníkem rozhodně neuniknou pozornosti. Celé kolekci navíc vévodí jednoduché jemné barvy, jako jsou bílá, světle modrá či béžová.

Originální střihy Alexandra  McQueena. Zdroj: style.com

Originální střihy Alexandra McQueena. Zdroj: style.com

Escada

Značka Escada se naopak držela jednoduchých elegantních střihů, které zdůrazní ženské křivky. Základním materiálem je pak hedvábí. Kromě jemné růžové či světle modré najdete ale v kolekci také námořnickou modř či klasickou černou. Sladkou tečkou jsou pak zdobení v podobě volánků či jemné krajky.

Escada vsadila opět na ženské střihy. Zdroj: style.com

Escada vsadila opět na ženské střihy. Zdroj: style.com

Co je RESORT?

Resort kolekce produkují velké módní domy. Jde o tradiční předsezónní konfekční oděvy, které vznikají, aby vyplnily dlouhé čekání mezi kolekcemi jaro/létopodzim/zima. Původně byly vytvořeny pro movité klienty, kteří se v zimě vydávají na plavby či dovolené v krajinách s horkým klimatem. Dnes však mají za cílovou skupinu zákazníky, kteří jsou již nasycení podzimní módou, většinou se objevující na jaře. Kolekce resort jsou představovány na přelomu jara a léta. Do obchodů se pak dostávají zpravidla na přelomu listopadu a prosince.

PŘEČTE SI TAKÉ: Bohyně vzorů Mary Katrantzou představila kolekci resort 2014

Lanvin

V kolekci značky Lanvin se mísí jednoduchost a opulentnost. Najdete v ní modely jednoduše elegantní, výrazně zdobené, ale i takové, za které by se nemusela stydět nejedna baletka. Nebo princezna. Z  některých kousků pak dokonce dýchá i inspirace starověkými kulturami.

Jednoduchost i originální zdobení. Zdroj: style.com

Jednoduchost i originální zdobení. Zdroj: style.com

Juicy couture

Resort kolekce této značky by se dala popsat jednoduše, a sice jako sportovně elegantní. Všem modelům vévodí černá, případně tmavě modrá barva. Pokud si nepotrpíte na extravaganci, tato značka pro vás bude tím pravým ořechovým.

Juicy couture pto každodenní nošení. Zdroj: style.com

Juicy couture pro každodenní nošení. Zdroj: style.com

A která kolekce zaujala nejvíce vás?

Zdroj perexové fotografie: style.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář