Mocný příběh Les Misérables znovuje ožije

Film / 19.12.2012

Dovolte mi pozvat vás na nejnovější zpracování Bídníků, které spatří světlo světa 3. ledna 2013.

Možná si řeknete ,,Bídníci jako Bídníci“, ale co když se režie ujme Tom Hooper, oscarový režisér, který má na svědomí Královu řeč? Budou Bídníci jako Bídníci, když se do životů nám známých postav vžijí herci jako Hugh Jackman, Russell Crowe, Helena Bonham Carter, Amanda Seyfried nebo Anne Hathaway?

Nutno podotknout, že samotný film jsme původně, lépe řečeno Američané, měli vidět už 8. prosince letošního roku, ale premiéra byla odložena kvůli filmu Hobit: Neočekávaná cesta, aby i Bídníci měli nějakou šanci na úspěch

Od hříchů k napravení

Jean Valjean (Hugh Jackman) je snad i ke své smůle odsouzen kvůli docela malému prohřešku – krádeži kousku chleba. Poté, co Jean přetrpí svůj trest na galejích a dostává se na svobodu, je víceméně k nepoznání. Stal se z něj zločinec. Zločinec, který zanechá svých trpkých hříchů, až když jistý biskup zapře před policií Valjeanovu krádež.

Nicméně čas plyne a my se ocitáme v době o deset let později. V době, kdy se samotný bývalý vězeň Jean Valjean stává starostou města Vigau. Na první pohled bychom si i mohli myslet, že se Jeanovi začíná dařit, ale opak je pravdou. Zdejší policii totiž velí Javert (Russell Crowe), který má s novým starostou nějaké nesrovnalosti z dob, kdy byl Valjean vězněm.

~ Trailer ~

Samotný trailer nám toho moc neprozradí. Kulisou filmových scén je zpívající Anne Hathaway a jediné, co nám trailer nabízí je, když to řeknu zjednodušeně, přehled hlavních postav, které se ve filmovém muzikálu objeví.

Zdroj perexové fotografie: cinemasalem.com

Video: youtube.com

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

18tiletá studující slečna na gastronomické škole Adolpha Kolpinga se svými zájmy řadí mezi nadšeného sledovatele filmů, nenapravitelnou čtenářku a věčně píšící dívku, jejíž hlavní zaměření zde na webu je rubrika "Film".

Zanechte komentář