Větvička rakytníku

Už jste ochutnali rakytník?

Na talíři / 27.11.2012

Plody rakytníku si vás získají neobvyklou sladkokyselou chutí.

Co je vlastně rakytník?

Jde o keř, jehož plody jsou velké 3 až 5 milimetrů a potkáte ho v kdejakém parku nebo na zahradě. V potravinářství se využívají nejen jeho plody, ale také olej, listy a dokonce i větve.

Prospěšné látky

Rakytník obsahuje asi 7% oleje, cukry, pektiny a organické kyseliny. Je doslova nadopovaný vitamínem C. Dále v něm najdete vitamíny A, B, D, F, K a také rutin (vitamín P). Obsahuje také nepřeberné množství minerálních látek.

Výrobky za rakytníku

Výrobky z rakytníku od firmy Rakyt

Nejen proti rýmě

Díky velkému obsahu vitamínu C je vhodný jako prevence virových onemocnění. Olej z rakytníku urychluje hojení ran a dokonce má antidepresivní a protinádorové účinky.

Rakytník v potravinářství

Ve farmářských obchodech nebo na trzích můžete pořídit velice chutnou rakytníkovou šťávu, kterou můžete užívat každé ráno jako prevenci proti nachlazení. Dále se dají sehnat různé marmelády (skvěle ochutí třeba bílý jogurt), 100% přírodní sirupy, ovocné náplně, kompoty nebo třeba rakytník v medu či sušené plody. Firma Rakyt dokonce vyrábí sladkokyselé rakytníkové bonbony i rakytníkové víno nebo pivo.

Tvaroh s rakytníkem

Připravte si (4 porce):

Na tvaroh:

  • 500 g polotučného tvarohu
  • 4 lžíce medu
  • 2 balíčky vanilkového cukru
  • šťávu z 1 citronu
  • 4 lžíce mléka
  • špetku skořice

Na pyré:

  • 2 kg plodů rakytníku
  • 500 g cukru (nejlépe krupicového)
Rakytníková směs na tvarohu

Rakytníková směs na tvarohu

A jak na to?

Plody rakytníku dobře opláchněte a dejte do hrnce. Zalijte vodou, aby byly všechny plody pod hladinou. Přiveďte k varu a postupně odstraňujte pěnu, která se při vaření vytvoří. Až plody změknou a popraskají, můžete sundat ze sporáku. Protřete přes jemné síto a oslaďte cukrem. Ještě horké naporcujte do zavařovacích sklenic a dobře utěsněte. Skladujte v chladu a temnu. Směs vydrží až půl roku.

Tvaroh promíchejte v misce s mlékem a medem, dochuťte citrónovou šťávou a vanilkovým cukrem. Pro lepší chuť můžete přidat špetku skořice. Rozdělte na 4 porce a ozdobte rakytníkovou směsí.

Dobrou chuť!

Tak co, už jste ochutnali rakytník nebo nějaké výrobky z něj?

Foto: zahradni-raj.eu, recepty.cz, Z. Holmanová

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář