Jarošík odchází z Letné, Vacek je blízko návratu

Sport / 3.7.2013

Autor:

Poté, co se mistrovské Plzni upsal člen širšího reprezentačního kádru Tomáš Hořava, hlásí první změny i fotbalová Sparta, odchází Jiří Jarošík.

Letenští fotbalisté zůstali bez titulu již třetí rok po sobě, což se jim stalo poprvé v samostatné české lize a jako první odnesl plánovanou obměnu kádru obránce Jiří Jarošík. „Původní smlouva Jirkovi končila k 30. červnu 2013 s tím, že jsme mohli využít opci k prodloužení kontraktu. Na základě hodnocení uplynulé sezóny jsme ale dospěli k názoru, že oboustranně bude lepší, když Jirka nebude ve Spartě pokračovat,“ řekl člen představenstva Sparty Jakub Otava pro sparta.cz.

Jiří Jarošík

Jiří Jarošík

Datum nar.: 27. října 1977

Místo nar.: Ústí nad Labem

Výška: 196 cm

Přezdívka: Jedle

Pozice: obránce, záložník

Fotbalový světoběžník

Pětatřicetiletý obránce přišel na Letnou v roce 2011 ze španělského Realu Zaragoza. Svou kariéru začal Jarošík právě ve Spartě, odkud v roce 2003 přestoupil do CSKA Moskva. Od té doby tento fotbalový světoběžník vystřídal několik dalších zahraničních angažmá.

Evropský rekordman

Během kariéry nasbíral tituly v české, ruské, anglické a skotské lize, což je evropský rekord. Získal stříbrnou medaili na Mistrovství Evropy do 21 let a připsal si 23 startů za reprezentační áčko. „Jirka odehrál za Spartu spoustu skvělých zápasů a pro Spartu odvedl hodně práce. Mluvil jsem s ním před dovolenou a on sám tu situaci vnímal. Nakonec to dospělo do fáze, ve které si Jirka vybral zkusit ještě štěstí v zahraničí,“ řekl trenér Sparty Vítězslav Lavička pro internetové stránku klubu.

Vacek se vrací z Chieva

Velmi blízko k návratu do Sparty má naopak záložník Kamil Vacek. Šestadvacetiletý olomoucký odchovanec nosil rudý dres v letech 2007-2011, než přestoupil do italského Chievo Verona. „Situace je taková, že došlo k výraznému posunu. Kamil byl ve středu na Spartě, setkal se s vedením i trenérem Lavičkou. Jsme v intenzivním jednání s Chievem Verona a vše je i díky společnosti SPORT INVEST Group na nejlepší cestě, aby se Kamil v průběhu příštího týdne připojil k týmu,“ řekl Otava pro sparta.cz.

Zdroj fotografií: Wikimedia Commons

Jakub Rygel

Jakub Rygel

Filmový fanoušek, seriálový maniak a sportovní nadšenec.

Zanechte komentář