Objevte neobjevený ráj jménem Isla Margarita

Cestování / 11.7.2013

Karibský ráj, kde se zastavil čas. Zapomeňte na stres na nádherných plážích lemovaných palmami a zaposlouchejte se do zvuků mořských vln.

Ostrov Isla Margarita se rozkládá na jihu Karibského moře nedaleko jihoamerické pevniny a politicky přísluší Venezuele. Život na ostrově opravdu někdy vypadá, jako by se tu zastavil čas – žádný spěch a žádný stres, pouze relax. Isla Margarita je oázou klidu, kterou si oblíbí zejména příznivci vodních sportů, jako je surfování či potápění.

pláž na Margaritě

Překrásné pláže lákají turisty z celého světa. Zdroj: sxc.hu

Hlavní město ostrova La Asunción leží ve vnitrozemí a sídlí zde vládní úřady. Největším městem je ale Porlamar, který leží na jižním pobřeží a je „nejživějším“ městem ostrova. Za zmínku také stojí město Pampatar ležící od Porlamaru co by kamenem dohodil. Městu dominuje pevnost Castillo de San Carlos de Borromeo, která poskytuje nádherný výhled na přístav. Dříve v Pampataru sídlila vláda.

Ráj nákupů

Isla Margarita patří do bezcelní zóny, tudíž zde nákupy vyjdou velice levně. Nejlepším centrem, kde se mohou nakupující vyřádit je Porlamar, kde najdete stánky se suvenýry i luxusní butiky. Je tady tak levně, že sem jezdí nakupovat spousta Venezuelanů. Obchodníci si ale s otevírací dobou hlavu rozhodně nelámou – pokud má obchod otevírat v 9:00, tak vůbec nemusíte spěchat. Dříve než v 10:00 stejně otevřeno nebude. Tohle pravidlo ale neplatí pouze u obchodů, ale téměř u všech restaurací, bank, pošt a ostatních institucí.

Porlamar

Město Porlamar je nákupním rájem. Zdroj: Wikimedia Commons, Antoniofermin

Co ukrývá příroda

Pokud zrovna nemáte náladu se jen tak slunit na pláži, můžete se vydat do národního parku Laguna de la Restinga na východě ostrova, nebo se potápět v oblasti Los Frailes, což je skupina malých ostrůvků nedaleko Margarity. Pokud vám ani tohle nestačí, můžete se vydat na celodenní výlet jeepem, při kterém poznáte nejkrásnější místa ostrova.

Macanao

Poloostrov Macanao na východě Margarity nabízí nádherné přírodní scenérie. Zdroj: Wikimedia Commons, Wilfredor

Je jen na vás, jak prožijete svoji dovolenou v tomto tropickém ráji. Pokud se rozhodujete, kam vyrazit na dovolenou, tak vás možná přesvědčí fakt, že Isla Margarita je jednou z nejlevnějších destinací v Karibiku. Tak na co ještě čekáte?

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, Enano275

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentář