Jaký muž je pro ženy atraktivní

Osobní rozvoj Vztahy / 3.7.2013

Odhalili jsme pro vás podobu ideálního muže.

Muži se často povznášejí nad naše ženské starosti spojené se vzhledem. Protáčí oči, mávají rukama a komentují: „No jo, ženský“. Ale jen málokterý z nich prozradí, že si každý den láme hlavu s oblečením, účesem, holením, jednoduše s celkovou vizáží. A kdo nezažil, neuvěří – oni dokonce ani nepřiznají, že si nechávají upravovat obočí a poté nutí své partnerky, aby to NIKOMU NEŘÍKALY (pardon, kluci, musela jsem to prásknout). Aby tedy chlapci věděli, po kom nejvíce prahneme, zde se jim nabízí stručný návod.

atraktivní muž. Zdroj: sxc.hu

Atraktivní muž. Zdroj: sxc.hu

Tak tedy: Navzdory mým očekáváním, že co žena, to různý ideál krásy, jsem byla překvapena jednoznačností odpovědí (do anonymního „výzkumu“ byly zahrnuty dámy ve věku 20-30 let, zadané i nezadané). Jak to tak vypadá, máme jednoho vysněného Casanovu. A jak takový prototyp nadmuže vypadá?

Rozhodně je tmavovlasý, vysoký (resp. vyšší než dáma) a starší (věkový rozdíl maximálně do deseti let). Barva očí nerozhoduje (pro výrobce barevných kontaktních čoček je to rozhodně zdrcující zpráva).

Postava by měla být mírně vysportovaná, ale velice mužná – široká ramena, pevné paže a zapomeňte na pivní pupek. Na druhou stranu se, pánové, nestresujte příliš, protože po kulturistech s pekáčem buchet mnoho žen nepokukuje. Jak uvedla většina dotazovaných – žádný hubeňour, ale taky ne Schwarzenegger.

Vůně spíše lehká, nenásilná. Nejlépe taková, kterou můžete ucítit až na intimní vzdálenost a nezůstane po ní stopa na deset metrů. Uznejte, že agresivní útok na naše čichové sliznice není zrovna mazaná strategie (to platí jak pro zastánce „radši na sebe vyliju celý flakón“, tak i pro vyznavače hesla „koupel stačí jednou týdně“).

Co se vousů týče, i zde byl výsledek prakticky jednoznačný – upravené (zhruba třídenní) strniště obdrželo nejvíce hlasů. Jenom zdůrazňuji UPRAVENÉ! Strniště typu „jsem línej se holit, jen ať mi ti mrcouskové pěkně trčej do všech stran“ se do kladů rozhodně nepočítá. Další přijatelná forma je (opět upravená) bradka. Knírek, plnovous a jejich „originální“ variace byly ohodnoceny jako nejhorší forma vousového bytí (osobní prosba – nepleťte si na vousech copánky, sice se tomu pousmějeme, ale to je asi tak všechno).

Styl oblékání – nedbalá elegance vítězí na plné čáře. A překvapivě vyšlo najevo, že méně je více. Obyčejná košile k džínům a máte vyhráno. Zásadní byla ovšem poznámka, že chlap musí být upravený, ale nikoliv metrosexuál. Přesně tak, sundejte rádoby diamantové náušnice a „půlprdeláčové“ džíny (je to možná šokující, ale koukat na váš chlupatý zadek opravdu sexy není a v jádru nikdo nechápe, kde jste k takovému názoru přišli) a místo toho si začněte žehlit košile a noste pásky. Celkovou image můžete už jenom vyšperkovat zajímavými doplňky v podobě slušivých hodinek a fešných kravat. A další drobná, ale vysoce cenná rada – nenoste batoh k obleku.

atraktivní muž. Zdroj: sxc.hu

Atraktivní muž? Zdroj: sxc.hu

Z kategorie „Další“ bylo nejčastěji zmíněno následující: upravené ruce (značka – neokousané nehty), lidské obočí ( to znamená mít obočí dvě, nikoliv jedno srostlé), čistá pleť a cítitelné dodržování zubní hygieny. A samozřejmě péče i v mimo vousové oblasti. Abyste to měli pěkně chronologicky – nohy i ruce si nechte klidně chlupaté, hrudník tak půl na půl (50% dam chce holátka, 50% naopak divochy), podpaží… No, stačí ten amazonský prales aspoň přistřihnout, když odmítáte vyholit úplně. A rozkrok? Rozhodně upravený (cituji anonymní respondentku: „Zubní nit používám, tak nechápu, proč bych měla v mezizubních otvorech nacházet jeho chlupy“). Jasně řečeno – muži, pečujte o sebe!

Pevně věřím, že článek muže inspiroval ke změně přístupu v péči o vlastní osobu a nezpůsobil psychická traumata a komplexy.

A bod pro ty z vás, co „diktátu“ nevyhovujete – všechny ženy do jedné potvrdily, že jim na vzhledu vlastně nezáleží (to ovšem neznamená, že se přestanete holit a vylezete ven v upocené flanelce!), že vlastně od muže očekávají smysl pro humor, slušné chování, ohleduplnost, vyspělost a zejména charisma.

Zdroj perexové fotografie: Photl.com

Martina Najbrtová

Martina Najbrtová

Pár slov o mně - jsem zásadně nepoučitelná, miluji přátelskou atmosféru a Prahu (i když se to občas vylučuje), umím se zasmát (nejen) sama sobě a nesnáším pokrytce a mrkev (jen abyste věděli, že mrkvovým koláčem mě neuctíte).

Zanechte komentář