Bohyně vzorů Mary Katrantzou představila kolekci Resort 2014

Krása a móda / 22.6.2013

Původem řecká návrhářka ve středu představila svou historicky první resort kolekci inspirovanou fotografiemi světových metropolí!

Úspěch je potomkem odvahy. Tento citát rozhodně platí v případě mladé talentované návrhářky Mary Katrantzou. Svou debutní resort kolekcí sice vzdala hold tradičnímu textilnímu umění, ale díky odvážným a neotřelým barevným kombinacím, perfektním střihům a dokonale vybraným materiálům vystoupila na pomyslný vrchol své dosavadní tvorby.

„Zimní kolekce rozkvetla!“ překvapuje Mary Katrantzou, Zdroj: archiv Mary Katrantzou

Záliba ve fotografování se projevila poněkud netradičně. Zdroj: archiv Mary Katrantzou

RESORT KOLEKCE (někdy také CRUISE KOLEKCE) jsou tradiční předsézonní konfekční soubory oděvů, které produkují velké módní domy a značky. Vznikly z potřeby vyplnit dlouhou mezeru mezi kolekcemi jaro/léto a podzim/zima a původně byly zamýšleny pro bohaté zákazníky, kteří se v průběhu zimních měsíců vydávají na plavby (angl. cruise) nebo pobyty (angl. resort) v teplých krajích. Dnes jsou cílovou skupinou klienti nasycení podzimní módou (která je zpravidla představována na jarních týdnech módy) a připravující šatník na letní dovolenou. Kolekce se do obchodů dostávají na přelomu listopadu a prosince, ale představovány jsou již v červnu či květnu.

, Zdroj: archiv Mary Katrantzou

Mary Katrantzou využila speciální techniku laserového střihu. Zdroj: archiv Mary Katrantzou

Nápad pojmout jednotlivé kusy odění jako pohlednice z celého světa přinesl již dlouho očekávanou svěžest do řad kolekcí etablovaných návrhářů. Jediným oděvem se tak ocitnete ve svěží japonské zahradě, na plavbě po čínské řece Li či pod věžáky v Sao Paolu. Kosmopolitní kolekce ukazuje střípky toho nejlepšího a esteticky nejpohlednějšího, čím se naše planeta může chlubit.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Rozhovor se španělskou návrhářkou exotických korzetů

Základ již zmíněných vzorů tvoří autorské fotografie Katrantzou pořízené v uplynulých letech na cestách po světě seskupené v kvantum vizuálně bohatých obrazců zářících ze svetrů, šatů, splývavých sukníoveralů či motorkářských bund!

, Zdroj: archiv Mary Katrantzou

Kolekce je velmi kosmopolitní. Zdroj: archiv Mary Katrantzou

MARY KATRANTZOU je přední světová návrhářka původem z Athén, ale dlouhodobě žijící a působící v Londýně. Svou módní kariéru začala studiem na nejprestižnější škole pro mladé designéry, londýnské Central Saint Martins College of Art and Design, kde paradoxně nestudovala oděvní design, ale design textilií. Svou značku uvedla autorskou kolekcí na londýnském týdnu módy v roce 2008. Pro její tvorbu jsou charakteristické ikonické vzory a střihy často evokující pohlednice či vzory bankovek s nádechem luxusu a starého asijského umění. Mezi její úspěchy patří i věhlasná ocenění jako Elle Style Award či British Fashion Council Award. Tvorbu Katrantzou si můžete prohlédnout jak na oficiálních stránkách, které jsou v současné době v rekonstrukci, tak na Facebooku.

, Zdroj: archiv Mary Katrantzou

„Zimní kolekce rozkvetla!“ směje se Mary Katrantzou. Zdroj: archiv Mary Katrantzou

Získala si neobvyklá kolekce i vás? Podělte se s námi o vaše názory v komentářích!

Zdroj perexové fotografie: archiv Mary Katrantzou

Andrea Vytlačilová

Andrea Vytlačilová

Studentka a snad i trochu umělkyně píšící o módě a stylu. Často a velmi ráda na cestách s blokem a pastelkami v ruce.

Zanechte komentář