Sázavafest: Věříme, že třináctka bude šťastné číslo!

Hudba Kultura / 21.6.2013

Motto Sázavafestu zní: „Multikulturnost & Multižánrovost“. Jak se s tímto heslem popere letošní třináctý ročník festivalu?

Festival, který má tradici

Už od roku 2001 se na Sázavafest sjíždí hudební nadšenci, aby si poslechli to nejlepší nejen z domácí scény, ale seznámili se i s tvorbou zahraničních interpretů. Z původní jednodenní akce se nakonec stala akce třídenní, na kterou pokaždé zavítá okolo 20 000 návštěvníků.

Letošní třináctý ročník, který se koná od čtvrtku 1. srpna do soboty 3. srpna, se přesunul do krásného zámeckého lesoparku městečka Světlá nad Sázavou. Na návštěvníky tak čeká jedinečné prostředí plné zeleně u řeky Sázavy.

Areál zámeckého lesoparku je v blízkosti řeky a zároveň v centru městečka. Zdroj: facebook.com/sazavafest.official

Areál zámeckého lesoparku je v blízkosti řeky a zároveň v centru městečka. Zdroj: facebook.com/sazavafest.official

Patronem letošního ročníku se stal Martin Hašek, pravnuk významného rodáka z blízké Lipnice nad Sázavou, spisovatele Jaroslava Haška. „Světlá nad Sázavou je strategickým místem uprostřed republiky, jste tady za hodinu z Prahy, tak jako z Brna. Místo zámeckého parku u řeky v srpnovém létě nabídne osvěžující lesní vánek nad posekanými trávníky, lavičky u rybníčků a cestičky pod staletými stromy s majestátným stínem. Prakticky všechny směry z města vás vyvedou cestičkami do lesů nebo na zajímavá místa v okolí řeky. Můžete dojít podél řeky až do Ledče nad Sázavou a přitom se koupat mezi balvany,“ pochvaluje si místo konání festivalu Martin Hašek.

Festival, který bude letos ještě více fresh

Tým Sázavafestu si dal jasné heslo – hledat nové a fresh talenty. A objevil jich hned několik! Těšit se můžete třeba na kapelu, které svět přezdívá novodobé Hurts. Britská kapela Monarchy si podmanila celou západní Evropu a teď míří do Světlé nad Sázavou. Australský umělec Dub FX se vypracoval z ulice až na pódia světových festivalů a během svých show už několikrát přivedl do euforie české publikum.

Letos už podruhé dostává Sázavafest své multižánrovosti, a tak představuje opět úspěšnou taneční halu v produkci labelu Dance Mania. Za mixážním pultem se představí zahraniční i česká esa, například chorvatský DJ Piero, Portugalec Sergio Delgado nebo němečtí tahouni labelu Euphonic Stoneface & Terminal. Z českých vod musíme zmínit čerstvou maminku DJane LUCCA, která se představí ve svém speciálním „mateřském“ setu.

Na Sázavafestu se představí umělci různých národností i žánrů. Těšit se můžete na Hadouken!, Dub FX, Monarchy, Falco Tribute Band, Jasper Forks (U96), Lyre Le Temps nebo třeba Scarlet Soho.

Z česko-slovenských interpretů účast přislíbili No Name, Peter Bič Project, Celeste Buckingham, Blue Effect, Charlie Straight, Koblížci, Kryštof, Mandrage, Niceland, Sto zvířat, Vypsaná Fixa, Tata Bojs, Wohnout, Xindl X a další.

sazavefest3

Festival, který má jedinečnou atmosféru

Co by to bylo za festival bez vychlazeného piva? Hlavním partnerem Sázavafestu je pivovar Gambrinus, takže žízní rozhodně neumřete! Čepovanou desítku si budete moci vychutnat ve festivalové hospodě, která nabídne skvělý výhled na stage. Život v hospodě pak okoření i krátká sezení se sládky pivovaru Gambrinus a soutěž v čepování o ceny. „Ve festivalové hospodě se bude odehrávat vše podstatné vztahující se k pivu. Zároveň bude i takovým středobodem pro lidi, kteří budou mít jedinečný výhled na své oblíbené muzikanty,“ říká Miroslav Peichl, marketingový manažer Gambrinusu, a dodává: „Komfortní prostředí zajistí i LCD televizory, na kterých si budou moci lidé přečíst kromě programu festivalu i aktuální informace třeba o počasí, line-upu apod.“

Festivalová hospoda  pojme až 180 lidí s výhledem na stage. Zdroj: sazavafest.cz.

Festivalová hospoda pojme až 180 lidí s výhledem na stage. Zdroj: sazavafest.cz.

Kromě hudby různých žánrů Sázavafest tradičně nabízí i bohatý a pestrý doprovodný program. Každoročně se připravují autorská čtení, divadelní představení, filmové projekce, sportovní vyžití, výtvarné dílny nebo workshopy.

Od 1. června byla cena vstupenek na celý festival nastavena na 850 Kč, na návštěvníky však čeká dárek v podobě 3+1 vstupenka zdarma. Pro studenty je přichystaná jiná akce. Jelikož ISIC slaví tento rok 60 let, mají držitelé karty ISIC právo získat slevu na vstupenky 60+60 Kč. Všechny vstupenky lze zakoupit v síti Ticketportal.

Zdroj perexové fotografie: sazavafest.cz (upraveno).

Jitka Holčáková

Jitka Holčáková

Editorka sekce Hudba, studentka žurnalistiky na Univerzitě Palackého, knihomol, psavec, hudební maniak a životní optimistka, co se řídí heslem "Nesnaž se porovnávat s ostatními, snaž se být lepší verze sebe sama!"

Zanechte komentář