Začněte léto šťavnatě na festivalech jídla

Na talíři / 27.6.2013

Gastronomické festivaly jsou pro každého, kdo hledá opravdu dobré pokrmy a inspiraci. Letošní léto jich jako obvykle nabízí spousty!

Možná se vám jen nechce doma vyvářet nebo jste labužníky v jídle nebo máte chuť posbírat své milované a zajít do příjemné, ale vyzkoušené hospůdky či restaurace. Od toho jsou tady foodfestivaly neboli festivaly jídla.

Tento rok doufáme, že ještě stihnete Šťavnaté léto, které ale – pozor! – trvá pouze do 30. června. Nemusíte se obávat vydatných jídel, protože festival Šťavnaté léto se specializuje na odlehčené pokrmy připravované i ze sezónního ovoce a zeleniny. Nejlepší šéfkuchaři tuzemska vám naservírují tříchodové menu vybraných lahůdek, které příjemně nasytí a někdy i osvěží. Zkuste melounový salát s jahodami, citrusovou zálivkou a mangovým sorbetem v Brně na ‚Svoboďáku‘ nebo ochutnejte nóbl vepřovou panenku z iberských prasátek v bylinkové krustě se zeleninovým pyré a redukovanou tymiánovou omáčkou v Aloha Restaurant & Coctail Baru Praha. Festival se koná právě v Brně, Praze a výborně se najíte ještě v Doksech u Liberce. Tříchodové menu se pohybuje přibližně od 300 do 500 Kč. Na jedné objednávce si můžete pochutnat i ve dvou, třeba se svým partnerem.

Vyzkoušet budete moci nejrůznější dobroty

Vyzkoušet budete moci nejrůznější dobroty. Zdroj: commons.wikimedia.org, Stephan Rohl

Přejete-li si se přímo vykoupat v bazénu dobrot, specialit a lahodných nápojů, Pardubice pro vás chystají dvoudenní APETITFESTIVAL, kde vplujete do areálu hospůdek, restaurací, pivovarů, vinařství a zakusíte blaho nebo se i něco přiučíte. Na festival totiž přijedou kuchaři z vyhlášených soutěžních restaurací, kteří vám před očima zhotoví mistrovská díla. Zajímavostí je i vaření z hmyzu nebo krajové speciality. Uvidíte se také se Zdeňkem Pohlreichem, ‚michelinským‘ Romanem Paulusem, s ‚Kluky v akci‘, na vedlejší stage se zasmějete s komiky Na stojáka nebo si poslechnete písničkářského kytaristu Vladimíra Mišíka. Festival proběhne od 29. do 30. června na dostihovém závodišti v Pardubicích.

Hned jak vám další týden vyhládne, brněnský festival vám umožní vidět ‚Jídlo z blízka‘. Osmnáct restaurací v Brně se 8. – 31.července zaměří na opravdu místní speciality z kvalitních lokálních surovin, které pro vás připraví zapálení šéfkuchaři a vy si u nich můžete přiťuknout sklenkou dobrého vína od malých vinařů z jižní Moravy. Každé jídlo vám s vínem spároval sommeliér Branko Černý. Opět si budete vybírat ze tříchodových menu, ve kterých objevíte pstruhy z Moravského krasu, druhy masa včetně králičího a jehněčího a spoustu bylinek, meruněk, třešní a dalšího sezónního ovoce a zeleniny. Najíte se od 329 Kč. Navíc festival nabízí průběžný program v různých brněnských lokalitách, kde vás kulinářské hvězdy, šéfkuchaři, sedláci, výrobci delikates i vinaři zasvětí do svého řemesla a nechají vás tradičně připravit různé pokrmy nebo upéct kváskový chléb. K jídlu a poslechu vám zahraje i cimbálová muzika. Bude to skutečná oslava jídla!

A pokud nejste ani z Prahy, ani z Brna, nezoufejte! Jeseníky vás nalákají na tradiční místní speciality. Festival ‚Chuť Jeseníků‘ v nejlepších restauracích regionu navaří, napeče, nasmaží a hlavně s láskou připraví jídla z hor pod Pradědem. Ochutnejte je ve Wellness Hotelu Kolštejn, v šumperské pivnici Holba nebo v jesenické vile Elis. Celkem můžete navštívit devět restaurací. Festival, který začal v polovině června, poběží až do konce září, takže máte spoustu času do Jeseníků zajet ze všech lokalit republiky.

 

Paštika

Kvalitní paštiku ochutnáte na jesenicku. Zdroj: chutjeseniku.cz

Kromě velkých festivalů existují mnohé malé akce, které ale neztrácí na kvalitě, naopak jsou mnohdy nejen plné dobrého jídla a pití, ale i příjemně rodinné. Vybrali jsme několik zvláště zajímavých:

29.6. Pivní slavnosti ve středočeských Cerhovicích
6.7. Putování za vínem v Hruškách u Břeclavi
20.7. Pekařská sobota ve skanzenu Rožnov pod Radhoštěm
20.7. Staročeské hody v Lysé nad Labem
27.7. Chvála medu na hradě Hauenštejn u Karlových Varů (medové víno!)
3.8. Rybí hody na zámku Dobříš ve středních Čechách
3.8. Vinařský den v zámeckém parku Potštejn (Východní Čechy)
3.8. Borůvkový den v Radvánovicích u Turnova
24.8. Víno a burčák z otevřených sklepů v Mikulčicích u Hodonína

hrozny vína

Na vinařských akcích ochutnáte i přírodní nepřislazované víno a popovídáte si s místními. Zdroj: publicdomainpictures.net

Navštívení gastronomických festivalů a akcí můžete spojit třeba s cyklovýletem nebo zajít do zaručeně výborné restaurace na dovolené. Každopádně přejeme dobrou chuť a krásné zážitky!

Zdroj perexové fotografie: wikimedia.commons.org, Nationalploughing

Eliška Studená

Eliška Studená

Jsem ve fázi hledání sebe a ženy ve mě, vaření mi k tomu poskytuje voňavou a kreativní cestu. Pomáhá mi, já jeho prostřednictvím pomáhám lidem kolem. Objevuji chuť jednoduchých pokrmů, prostých čistých chutí potravin, hledám to pravé ořechové i makové. Ovlivňujeme to, co nám vyjde z rukou, i svou náladou, myslí? Mým cílem je udělat si z jídla meditaci, klid, prožitek, láskyplné dílo. Držte mi palce, ať se to zdaří.

Zanechte komentář