5 blogů o zdraví, které budete rádi sledovat

Krása a móda / 26.6.2013

Známe to všichni – času málo, práce hodně. Nenechte si sebrat svou čtecí 10minutovku.

Blogy inspirují, baví, překvapují. Občas nám mluví z duše, jindy si řekneme „frajerka, to bych nezvládla.“ Zatímco vám u klávesnice voní ranní káva, probrouzdejte 5 inspirativních webů, ze kterých přímo čiší radost ze zdravého životního stylu:

Lili the Beauty Blogger

Lili už na Facebooku dosáhla mety 3 000 fanynek. A není divu. Patří k nejoblíbenějším českým blogerkám. A svým koníčkem doslova žije. Přináší věcné tipy o kráse, wellness, make-upu a cvičení. Pro čtenářky testuje kosmetiku (a že to je pěkná fuška vyzkoušet BB krémy všech dostupných značek!) a upřímně hodnotí jednotlivé přípravky. Nebojí se říct, když jí něco „nevoní.“ Se svou komunitou se dělí o postřehy z běhu a cvičení. Radí, jaké aplikace v mobilu dotáhnou k posilování i naprosté lenochy, a pořádá na svém blogu soutěže. Tuhle sympatickou holku stojí za to sledovat.

Blogy mě inspirovaly k experimentování. Zde výborný odvar z lučního jetele

Blogy mě inspirovaly k experimentování. Zde výborný odvar z lučního jetele. Zdroj: Pavla Lokajová, Generace 21

Jako rybička.cz 

Existujte spousta osobitých blogů se zajímavým obsahem, které přinášejí recepty a dietní tipy. Třeba se se mnou budete hádat, proč jsem vybrala zrovna tento. Ale Rybička je skvělá v tom, že kromě zajímavé formy (přejmenovává exoticky znějící názvy receptů do češtiny) bloguje také o sportu, odpočinku či o nesmrtelnosti chrousta. Má na všechno babskou radu a pobaví chytlavými hesly i obrázky.

Valentina Zalyaeva

Valentina si připravuje smoothies i na focení pro Calvina Kleina Zdroj: Instagram Valentina Zalyaeva

Valentina si připravuje smoothies i na focení pro Calvina Kleina. Zdroj: Instagram Valentina Zalyaeva

Blog proslulé modelky ruského původu, múzy Raulpha Laurena, je založen na filozofii co nejpřirozenějšího stravování. Jinými slovy, čím víc zeleniny, ovoce, komplexních sacharidů a klidu v duši, tím lépe. Sbohem chemicky ošetřené potraviny a fast foody. Přivítejte na stole lahodné saláty, zahřejte troubu podomácku vyrobenými dezerty. Vážně dobroty, vyzkoušeno!

Valentina je zářným příkladem, že i při maximální vytíženosti lze jíst zdravě bez zbytečných kompromisů. Na focení si připravuje smoothies ve sklenicích, v exotických zemích navštěvuje místní farmáře a ochutnává přirozenou stravu. K tomu ráda fotí a sportuje v přírodě. Zkrátka ukazuje, jak pestrobarevně zábavný může zdravý životní styl být.

Kris Carr

Kris založila na svých zkušenostech program Crazy Sexy Diet. Zdroj fotografie: http://kriscarr.com/about/

Kris založila na svých zkušenostech program Crazy Sexy Diet. Zdroj: kriscarr.com/about/

Lékaři jí diagnostikovali nevyléčitelný druh rakoviny a život příležitostné herečky unavené večírky se rapidně změnil. Cestu ke smyslu života hledala přes léčitele, modlitby až vzala život do vlastních rukou. Zřekla se průmyslově vyráběné stravy a vrátila se k přírodě. Překyselený organismus vyrovnala stravou bohatou na čerstvou zeleninu a hádejte co. Růst nemoci se zastavil! Kris dnes září štěstím. O svém příběhu natočila dokument (a stihla se provdat za sympatického kameramana), pomohla už tisícům pacientů s rakovinou a okouzlila i slavnou Oprah. Píše knihy, vymýšlí recepty a žije naplno.

Girl With Curves

Tanesha bojuje proti předsudkům v oblékání baculek. Zdroj: http://girlwithcurves.com/Gallery

Tanesha bojuje proti předsudkům v oblékání baculek. Zdroj: girlwithcurves.com/Gallery

Americká klasika okořeněná Indií. Tanesha už několik let s úsměvem a lehkostí sobě vlastní ukazuje, že sex-appeal není vázaný na konkrétní velikost. Šortky, pouzdrové sukně nebo bílé šaty? Žádný problém, stačí umět kombinovat a nosit je s grácií. Modelka XXL na volné noze si získala status znalkyně módních trendů, proto dnes spolupracuje s mnoha prestižními magazíny. Nemusíte ani umět anglicky blogu vévodí fotografie modelů, které řeknou více než desítky slov.

Blogů o zdravém životním stylu, módě a kuchyni je mnoho. Co rádi čtete vy?

Zdroj perexové fotografie: Shutterstock

Pavla Lokajová

Pavla Lokajová

Copywriterka, redaktorka a věčná životní idealistka. V hlavě se mi neustále rodí nové nápady. Píšu články, které bych sama chtěla číst. Stephena Kinga považuji za mistra slova, z Marquezových knih čerpám moudrost pro každý den.

Zanechte komentářVaše názory

 • Karel Sova

  Dobrý den, objevil jsem hezkou stránku o zajímavém přístroji. tak jsem se chtěl o ni podělit.
  Karel

 • Karel Sova

  Ještě ta stránka: http://rikta.webnode.cz
  Karel

 • tamicha

  Chtěla bych se podělit o nepřekonatelné produkty.

 • tamicha

  Chtěla bych se podělit o nepřekonatelné produkty. Žijte zdravě.