1 000 mil ze Slovenska do Česka aneb 1 600 kilometrů nonstop

Sport / 25.6.2013

Další ročník MTB závodu Craft 1000 Miles Adventure napříč bývalým Československem se blíží. Pojďte se dozvědět, co závodníky čeká.

Craft 1000 Miles Adventure je extrémně náročný závod, jehož účastníci absolvují 1600 kilometrů bez většího odpočinku. Byť se jedná o závod s nedlouhou historií, 30. června nastoupí na start třetího ročníků mnoho sportovců, kteří chtějí překonávat sami sebe a touží po adrenalinu.

Ze Slovenska do Česka

Trasa závodu vede z nejvýchodnější obce Slovenska, z Nové Sedlice a končí na západě České republiky, ve městě Skalná. Po cestě je určeno několik záchytných míst, kterými musí každý závodník projet, zbytek cesty si ale volí sám. Během celé trasy vás naviguje GPS, která se nakonec stane i předmětem kontroly.

Raději širák, či hotel?

Stejně tak je jen na uvážení závodníka, jak rychle a kolik kilometrů daný den ujede a kolik věnuje odpočinku. Ani místa ke spaní nejsou pořadatelem daná. Je na každém, zda si vystačí se spacákem a oblohou s hvězdami, či se ubytuje v některém z hotelů. Stejně tak je to se stravováním. V obchodě, kolem něhož pojedete, si můžete koupit bagetu či zajít na „smažák“ do restaurace.

Závod je extrémně náročný. Zdroj: Foter.com

Závod je extrémně náročný. Zdroj: foter.com

Máte na trati defekt na pneumatice? Zkroutí se vám přehazovačka či zničíte řetěz? Je mi líto, musíte si vystačit sami. Nikdo z pořadatelů vám nepomůže a je jen na vás, jak se s potížemi poperete. Z tratě samozřejmě sjet můžete, například k vyhledání servisu, kde vám s kolem pomohou, ale poté se opět musíte navrátit na místo, odkud jste sjeli a z tohoto bodu pokračovat v trase.

1 600 kilometrů za dva týdny

Na závod máte nanejvýš dva týdny, na odpočinek proto během trasy opravdu mnoho času nezbude. Avšak pokud si netroufáte na celý úsek, můžete absolvovat i jen jeho polovinu. Už to je úctyhodný výkon. Ještě je třeba podotknout, že závod není nutné ujet na kole, ale můžete využít jakékoli činnosti, která bude vykonána vlastní silou. Je proto možné se na trať vydat i na koloběžce či kilometry uběhnout.

Patříte-li mezi ty, kteří se na podobně extrémní sporty dívají raději z pohodlí gauče, pojďme alespoň popřát odvážlivcům, kteří se na trať vydají, co nejméně komplikací, hezké počasí a hlavně šťastné dojetí do cíle.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Eliška Marková

Eliška Marková

Cestování, fotografování, běh a politika, to je moje!

Zanechte komentář