tavi

Na krátko! aneb Letní vlasová inspirace s nůžkami v ruce

Krása a móda / 21.6.2013

Krátké sestřihy pro každý typ obličeje!

Nadchází období slunečních brýlí, plavek, festivalů a především horkého počasí a s ním i utrpení pro dlouhé vlasy. Máčení v chlorované a slané vodě, UV záření a každodenní párty a s nimi časté úpravy účesů. Mnohé z nás určitě napadlo svoji hlavu odlehčit a svůj sestřih razantně zkrátit. Proč taky ne? Krátké vlasy jsou stylové, šmrncovní a zvýrazňují obličejové rysy. Na co ale musíme při volbě účesu dávat pozor?

Jak nejlépe zjistíme, do které skupiny se zařadit? Stáhněte si vlasy do gumičky (v případě ofinky použijte čelenku) a zaměřte se na poměr mezi délkoušířkou obličeje, bradu a šíři čela.

Každá z nás zapadá do určité skupiny základních tvarů obličeje. Trojúhelníkový, oválný, kulatý a hranatý. Ne každý je s tvarem svých tváří naprosto spokojen a jeho rysy se snažíme dost často potlačit, a právě k tomu dost napomáhá volba správného sestřihu vlasů.

 

vary obličeje

Základní obličejové tvary.
Zdroj: Šárka Motyčková (Generace21)

Trojúhelníkový (srdcový) obličej

Tento typ obličeje se vyznačuje širokým čelem a úzkou bradou. Na všech možných stránkách se dočtete, že majitelky trojúhelníkových obličejů by krátké sestřihy nosit neměly. Opak je ale pravdou. S naprostým klidem jděte do mikáda s pěšinkou na stranu nebo asymetrického střihu s bočním výholem. Vašemu looku zalichotí také pořádný rozcuch nebo rozpustilá vlna. Inspiraci hledejte v Alyshe Nett, Sienně Miller či Christině Ricci.

alysha

Tetovaná modelka Alysha Nett má trojúhelníkový obličej. Inspirace jako stvořená! Zdroj: facebook.com/alyshanettofficial

Oválný obličej

Oválný obličej je pokládán za ideální. Vašemu výběru se tedy meze nekladou. Od rošťáckých chlapeckých sestřihů ála Emma Watson či Anne Hathaway až po elegantní loknatá mikáda s ofinou. Dovolit si můžete jak rovnou, tak kudrnatou verzi vašeho účesu a vždy budete vypadat perfektně! Třeba dokonce vyhrajete Miss ČR jako Gabriela Kratochvílová.

oválný

Děvčata s oválným obličejem si můžou dovolit experimentovat. Zdroj: hji.co.uk

Kulatý obličej

Děvčata s kulatým obličejem potřebují ke krátkému sestřihu dávku sebevědomí a smysl pro extravaganci. Panenkovský look není pro každého a právě tak majitelky kulatého obličeje vypadají. Dětsky, roztomile. Ofinka střižená na rovno z vás udělá lolitu, vlasy na bok pak zmírní zakulacení. Pozor na ultrakrátké sestřihy, které nad kulatým obličejem působí trošku groteskně a ne každé „panence“ zrovna sedne.

kulatý

Děti, panenky a kulaté obličeje.Zdroj: facebok.com/seknetito, notorious-mag.com, facebook.com/votocvohoz

Čtvercový (hranatý) obličej

Hranatý obličej je, světe, div se, skutečně jedním z nejžádanějších, co se týče modelingu. Působí zajímavě a neokoukaně. A stejně tak by měla vypadat každá jeho majitelka. Pro ještě větší zdůraznění čelisti můžete zkusit rovnou ofinu, pro zjemnění ofinu na bok nebo patku.

 

čtverec

Ostřejší rysy lze také zjemnit. A nebo podtrhnout! Zdroj: haircutshairstyles.com, celebsalon.sheknows.com, popularhairstylee.blogspot.com

Krátké vlasy jsou stále více v kurzu jak mezi celebritami, tak mezi běžnými smrtelníky. Rychle schnou, při barvení neutratíte majlant a pomohou vám vyčnívat z davu. Zvolíte-li ještě zajímavý přeliv, zapůsobíte a dlouho si vás (v dobrém, samozřejmě) budou pamatovat. Nebojte se tedy sáhnout po nůžkách a ulehčit si práci při mytí a česání. Obzvlášť u vody to přijde vhod!

Zdroj perexové fotografie: veryglossy.wordpress.com

Šárka Motyčková

Šárka Motyčková

Vězeň světa módy,věčný student, milovnice zvěře, umění, detailů, límečků, brýlí, lehkých látek a těžkého retra.

Zanechte komentář