To the Moon

Technologie / 22.11.2012

To the Moon je jedním z nejlepších titulů minulého roku, který by si zasloužil mnohem více pozornosti, než jí dostal. Zda vůbec To the Moon jde označit jako hra, to je velmi složité, neboť se jedná spíš o takový interaktivní příběh. Proto si jej užijí všichni.

Příběh

To the Moon se odehrává z pohledu dvou doktorů: Dr. Neila Watsona a Dr. Evy Rosaliny. Tito dva doktoři mají velmi neobvyklou práci, můžou splnit každému jeho přání, ale není to zas tak jednoduché. Aby dosáhli splnění něčího přání, tak musí cestovat jeho vzpomínkami a změnit něco tak, aby ho ve zbytku svého života dosáhl. Tento nový život se však odehraje pouze v hlavě dané osoby a zapomene tímto procesem na svůj pravý život. Proto se tento proces používá pouze u lidí na smrtelné posteli.

V této hře budou Eva a Neil plnit poslední přání Johna. Jeho přání je letět na Měsíc.

Příběh je absolutní alfa omega celé hry. Je velmi smutný, ale zároveň je často vtipný. Vtipnou část hry zařizuje dvojice zmíněných doktorů, kteří svojí práci berou s humorem.

Hudba a hratelnost

Celý příběh daleko lépe vynikne kvůli excelentní hudbě. Skladby jsou založené hlavně na pianu a dokáží skvěle navodit atmosféru. Slabší stránkou hry je určitě grafika a hratelnost. Grafika mně osobně vůbec nevadila, je to moc hezký pixel art, ale spousta lidí tento grafický styl nesnese.

Další věc, která jde tomuto titulu vytknout je jeho celková hratelnost. Nečekejte žádné epické boje, protože jediné, co po vás hra chce, je odklikávat text a užít si vynikající příběh (tento žánr se nazývá Visual novel a je rozšířen převážně v Japonsku).

Co by jste změnili vy?

Shrnutí

Celkově je To the Moon velmi originální hra s krásnou hudbou a srdceryvným příběhem.

Michal Svoboda

Ve svých článcích se budu hlavně zabývat nezávislými hrami. Mezi mé záliby patří počítačové a deskové hry, vystřihovánky a anime.

Zanechte komentářVaše názory

  • Michal Svoboda

    Rád bych ještě dodal, že v rámci podzimních slev na Steamu si můžete To the Moon pořídit za 4 eura.
    (Nabídka končí 27.listopadu)

    http://store.steampowered.com/app/206440