Zhubněte bez hladovění

Krása a móda / 20.6.2013

Léto je už v plném proudu. To ale nebrání tomu, začít s nějakou dietou a zhubnout do plavek.

Ne, opravdu vám tu nebudeme podsouvat názor, že  jediným způsobem, jak si vylepšit postavu, je hladovění. Na to rozhodně zapomeňte! Jediné, čeho byste dosáhli, by byly nepříjemné zdravotní potíže. A to přece nechcete. Proto jsme pro vás vybrali 3 osvědčené způsoby, jak si zformovat postavu pomocí stravy.

Světem otřáslo již mnoho dietových trendů. Například tu byla Atkinsonova nízkosacharidová dieta, Dukanova zaměřená na dostatečný přísun bílkovin či Cambridgeská, která spočívala v konzumaci instantních jídel. To jen na ukázku. Výčet všech „trendy“ diet by byl o hodně delší. Problém většiny takových úprav jídelníčků je v tom, že jsou příliš jednotvárné, a tělo tak nedostává vše, co potřebuje.

Půst není dieta!

Půst je úzce spjatý s fázemi měsíce neboli luny. Rozhodující je pak především novoluní a úplněk, kdy je vhodné s půstem začít. Nepočítejte ale s tím, že byste shodili několik kilo. Podstatou půstu je pouhá očista těla, které se tak pročišťuje.

Nejvhodnější je začít například v pátek, kdy je nutné jíst dostatek vlákniny, aby se pročistil zažívací systém. V další den (samotný půst) se pak doporučuje  celý den přijímat pouze vodu či čaje. Případné lehké zdravotní potíže, jakými je bolest hlavy či únava, se objevují běžně. Třetí den se pak pomalu začíná jíst. Vhodné je začít třeba ovocným džusem či čajem, poté přidat zeleninu a ovoce, aby si vaše tělo pomalu navyklo zpět na normální stravu.

Upozornění: Pokud máte nějaké zdravotní potíže (např. alergie, cukrovku apod.), poraďte se nejdříve s lékařem!

Půst je skvělý způsob, jak rychle pročistit tělo. Zdroj: wikipedia.org

Půst je skvělý způsob, jak rychle pročistit tělo. Zdroj: wikipedia.org

Atkinsova dieta

Tuto stálici mezi dietami doporučují dokonce i někteří odborníci. Při Atkinsově dietě jsou téměř vynechány sacharidy. Porce jídel jsou přiměřené, důležité je se nepřejídat. Dovoleny jsou však například i uzeniny, vejce nebo čokoláda s vysokým obsahem kakaa (minimálně 75 %). Důležité je ale dodržet jedno pravidlo – denní přísun sacharidů nesmí překročit 20 gramů. Výhodou této diety je rychlý úbytek na váze, přičemž shodíte opravdu jen tuk, a ne svalovou hmotu.

Ovocná dieta

Teplé počasí už samo o sobě vybízí ke konzumaci ovoce.  A navíc, v létě není problém sehnat takové, které bylo vypěstováno u nás v republice. Při ovocné dietě nejen zhubnete, ale také si pročistíte tělo a dobijete ho energií. S tuto dietou zhubnete přibližně 3 kilogramy. Jednotlivé druhy ovoce je ale nutné konzumovat v přesném pořadí, abyste dosáhly těch správných výsledků.

A jak na to?

Tuto dietu je nejlépe rozdělit do 3 dnů. Sníst se musí přesně stanovené množství (váha) ovoce. A nemusíme jistě připomínat, že nesmí jít o žádné kompoty a podobně. První den se konzumují střídavě banány a ananas. Celkem byste měli pozřít asi 750 gramů ananasu a 2 střední banány. Další den 10 kusů kiwi a 200 gramů hroznového vína. Poslední den pak dejte na talíř 300 gramů hroznů, stejné množství ananasu a 6 kusů kiwi.

Ráno je navíc vhodné nastartovat metabolismus větší sklenicí vody (asi 250 – 300 ml) s čerstvou šťávou z citronu. Tuto dietu se ale nedoporučuje držet příliš často, protože ovoce obsahuje velké množství sacharidů.

Ovocná dieta ne na léto jako dělená. Zdroj: photl.com

Ovocná dieta je na léto jako dělená. Zdroj: photl.com

A co vy? Už jste si vybrali tu svoji dietu?

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář