Otevření festivalové sezóny již proběhlo!

Hudba Kultura / 17.6.2013

Pokud jsi nestihl Votvírák tento rok, rozhodně doraz na další!

Ten, kdo v pátek odpoledne necestoval milovickým vlakem, o nic nepřišel. Festivaloví nadšenci stojící v uličkách, vydýchaný vzduch, bágly poházené po zemi, snaha prodrat se a vylézt v cílové stanici. Cestující z vlaku si už ale naštěstí v pátek navečer mohli oddechnout, neboť první „várky“ na festival do Milovic odpadly. Nekonečné fronty u vstupu se mírně krátily, avšak bylo tu stále mnoho lidí, kteří se bezprostředně snažili dostat dovnitř do areálu.

Pátek: Plejáda hudebních hvězd

V pátečním programu jsme se nejvíce těšili na UDG, Wohnout, No Name, Tata Bojs, Vypsanou fixu, Zakázaný ovoce, Ine Kafe, Harlej a Ektora & Dj Wiche. Všichni nás mile překvapili a zahráli naše nejoblíbenější hitovky. Mnoho mladých přívrženců Rytmuse, jehož vystoupení bylo plánováno na 00.30, si zabíralo už půl hodiny dopředu místo v předních řadách u stage, aby měli lepší výhled. Rytmus opět nezklamal a i v tuto noční hodinu měl sluneční brýle.

Letošní motto Votvíráku znělo Čistý festival! A díky společnosti EKO-KOM tomu tak v pátek skutečně bylo, možná právě díky akci, která motivovala milovníky piva. Díky akci „Za 30 kusů plastu, třeba pivních kelímků, můžeš získat speciální žeton na jedno pivo zdarma!“ totiž všichni sbírali plasty o sto šest!

I my poctivě sbíraly plasty! Zdroj: Hana Kubínová.

I my poctivě sbíraly plasty! Zdroj: Hana Kubínová.

Sobota: Plaveme v odpadcích!

V sobotu dorazily poslední zbytky lidí, kterým páteční cesta nevyšla. V poledne už rozhicovaní lidé pařili jako diví a mnoho z nich litovalo, že si do tašky nepřibalili opalovací krém. Přetékající pytle s odpadky se už nevyvážely, a tak lidem nezbylo nic jiného než v tom všem vesele dál šlapat. Nepřekvapily ani přeplněné Toi Toi bez toaletního papíru.

Xindl X je jeden z mála zpěváků, který má perfektní hlas i live! Zdroj: Hana Kubínová.

Xindl X je jeden z mála zpěváků, který má perfektní hlas i live! Zdroj: Hana Kubínová.

„Tak hele, hele, hele, hele, nemel a dej divákovi to, co chce, nebo bude mela. A když to nejde hlavou, tak zaujmi tělem. Někdo je televizní hvězda a někdo jenom tele,“ tak přivítal diváky Xindl X, který ve 14:30 rozhýbal celý dav na Kofola stagi!

I sobotní program byl nabitý tolika výbornými zpěváky. Člověk litoval, že nemůže být na více místech najednou. HIP HOP stage rozjela Sodoma Gomora, která svou tvorbou započala éru zhnusení, již chtějí přenést na českou scénu. A nechyběl ani Český slavík a novopečený otec Tomáš Klus, který se na Kofola stagi představil ve 21.00.

Udržovanější Toi Toi? Jedině ve VIP zóně!

Díky novinářskému vstupu jsme se s fotografkou Hanou dostaly do VIP zóny. Je tu nejen plno pohodlného posezení a mnohem kratší fronty u občerstvení, ale i mnohem udržovanější toalety. Nehledě na to, že Pivovar Staropramen, hlavní partner festivalu, připravil patrový stan, ze kterého jsme tak mohly pozorovat festival z výšky.

Zbylý areál už praskal ve švech. Nechyběly tu ani stánky s občerstvením nejrůznějších značek – Kofola, Staropramen, ale třeba i  KFC nebo Starbucks. Po finanční stránce se o drahé věci rozhodně nejednalo a za veliké plus by se dal považovat bankomat umístěný u pokladny.

 

Votvírák 2013 očima fotografů

Dobrý nápad jak v davu naleznout ztracené přátelé. Mobilní sítě jsou přetížené a mimo dosah. Díky vysílačkám kluci ale mají spojení a najdou se vždy, když je třeba. Zdroj: Hana Kubínová

Dobrý nápad, jak v davu nalézt ztracené přátelé. Mobilní sítě jsou přetížené a mimo dosah. Díky vysílačkám kluci ale mají spojení a najdou se vždy, když je třeba.
Zdroj: Hana Kubínová

Tic Tac pro svěží dech mohl díky skvělému hodu míčkem vyhrát každý!
Zdroj: Hana Kubínová

Kapela Sodoma Gomora svým fanouškům nalívala vodku. Zdroj: Hana Kubínová.

Kapela Sodoma Gomora svým fanouškům nalívala vodku. Zdroj: Michaela Borkovcová

Lidé se zde opravdu nenudí, každý se bavíme po svém. Ať už tancem u pódia nebo ježděním v kontejneru sem a tam za doprovodu skvělých fotících kámošů. Zdroj: Hana Kubínová

Lidé se zde opravdu nenudí, každý se baví po svém. Ať už tancem u pódia nebo ježděním v kontejneru sem a tam za doprovodu skvělých fotících kámošů.
Zdroj: Hana Kubínová

HipHop stage o přestávce. Zdroj: Hana Kubínová

HipHop stage o přestávce. Zdroj: Hana Kubínová

Účast byla opravdu hojná! Zdroj: Martin Duda, votvirak.cz.

Účast byla opravdu hojná! Zdroj: Martin Duda, votvirak.cz.

Zdroj perexové fotky: votvirak.cz.

Michaela Borkovcová

Michaela Borkovcová

„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“ Albert Einstein

Zanechte komentář