Pořiďte si malé černé!

Krása a móda / 22.11.2012

Jsou nadčasové, můžete je nosit do divadla i na večírek a sladit se dají téměř se vším. Co to je? Little black dress!

Černá klasika

Kouzlo tohoto kousku oblečení tkví v univerzálnosti – dá se sladit s čímkoliv. Černá je nesmrtelná barva a ten správný střih dokáže s vaší postavou divy. Pokud si nejste jistá, jaký máte typ postavy a jaký střih zvolit, nahlédněte do jednoho z našich článků a inspirujte se.

Šaty

Malé černé jsou nadčasovou záležitostí. F&F 799 Kč, F&F 799 Kč, H&M 299 Kč. Zdroj: archiv firem

S ozdobou

Zkuste si s výběrem těch správných šatů pohrát a vyzkoušejte si i nějaké s ozdobou – cvočky, flitry, krajkové aplikace, volánky. Ozvláštní to váš outfit a pomocí správně zvolených ozdob můžete odvést pozornost od problémových partií.

Šaty s ozdobou

Nebojte se ozdob! H&M 499 Kč, H&M 599 Kč, Pull&Bear 899 Kč. Zdroj: archiv firem

Černá CC

Malé černé šaty proslavila především Coco Chanel ve dvacátých letech minulého století. Do té doby dámy tuto tmavou barvu moc nenosily, hodila se spíš na smuteční události. V roce 1926 Coco navrhla šaty Ford, jež se staly symbolem pařížské elegance.

Little black dress nemusí být černé!

Ač to zní jako paradox, je to tak. V dnešní době se jako malé černé označuje typ šatů, které jsou univerzální, slušivé, jednoduché a elegantní, takže klidně investujte i do barevných variant.

Pokud chcete na slavnosti vyčnívat mezi dámami v tmavých barvách, vezměte si bílou! Že je na vás červená moc řvavá? Zkombinujte ji s usedlejšími doplňky. A když si stále nejste jistá, zvolte tmavě modrou.

Barevné šaty

Malé černé nemusí být jen tmavé. Bonprix 799 Kč, F&F 599 Kč, Topshop, info o ceně v obchodě. Zdroj: archiv firem

Jak malé černé kombinovat?

Na formální večeři

V luxusní restauraci budete jistě chtít působit slavnostně a elegantně. Proto zvolte draze vypadající doplňky! Samozřejmostí jsou lodičky, s sebou si vezměte psaníčko s řetízkem na zavěšení přes rameno a jako ochranu proti večernímu chladu oblékněte sako.

Oblečení na formální večeři

Na formální večeři se oblečte slavnostně. Sako Bonprix 549 Kč, psaníčko H&M 399 Kč, lodičky Deichmann 549 Kč. Zdroj: archiv firem

Božská AH

Roku 1961 měl premiéru film Snídaně u Tiffanyho, kde zazářila půvabná Audrey Hepburn. V úvodní scéně má na sobě krásné černé šaty doplněné perlami, vysokým drdolem a slunečními brýlemi. Tyto šaty navrhl Hubert Givenchy a od té doby napodobuje styl úžasné Audrey spousta celebrit.

Do města

Kdo říká, že v černých koktejlkách nemůžete jít nakupovat nebo posedět v kavárně s kamarádkou? Naopak, bude to příjemná změna po všech těch džínových kombinacích. Pamatujte ale, že šaty jsou samy o sobě formálním kouskem, proto je doplňte něčím ležérnějším, například takové kozačky na nízkém podpatku se na procházku městem hodí skvěle!

Oblečení do města

K malým černým unosíte i kozačky. Kabát Bonprix 1299 Kč, kabelka Deichmann 399 Kč, kozačky Baťa 1199 Kč. Zdroj: archiv firem

Na párty

Při této příležitosti se rozhodně nebojte experimentovat. Chce to hodně odvahy, vzít si k malým černým koženou bundu výrazné barvy, ale až uvidíte, jak rebelsky, uvolněně a sexy budete vypadat, přestanete se bát.

Oblečení na párty

Nebojte se experimentovat, vždyť jdete na párty! Bunda Pull&Bear 2999 Kč, psaníčko Deichmann 399 Kč, lodičky F&F 799 Kč. Zdroj: archiv firem

 

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Zdroj videa: YouTube.com

 

Lucie Bekeová

Lucie Bekeová

Dříve editorka sekce Krása, dnes síto, přes které neprojdou žádné hrubky a překlepy v článcích. Vedu korektornu Generace 21 a pokud si při pobíhání mezi domácností, prací a školou najdu čas, sepíšu nějaký ten článek o tom, co mě zrovna štve, těší či děsí.

Zanechte komentář