Co vás brzdí v úspěchu? Jedině vy sami

V obraze / 20.6.2013

Dnešní mladá generace všechno, po čem její rodiče toužili. Cestování, možnost raketového startu kariéry. Přesto nežije šťastný život.

Projekt Miroslava Peřiny NASTARTUJSE.CZ učí, jak překonat stereotypy, najít sám sebe a dělat vysněnou práci bez strachu z neúspěchu.

Vybočte ze stereotypu nudná škola-seriály-pivo

Dělejte v životě to, co vás naplňuje Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Dělejte v životě to, co vás naplňuje. Zdroj: freedigitalphotos.net

V následujícím příkladu se jistě poznají mnozí z vás. „Studoval jsem vysokou školu, která mě nebavila a nenaplňovala. Ve studiu jsem pokračoval jen ze setrvačnosti. Neustále jsem si na něco stěžoval a za své neúspěchy jsem obviňoval všechny kolem sebe. Nebyl jsem sám. Takových lidí byla kolem mě spousta,“ vystihl Miroslav Peřina současný fenomén ve společnosti.

Mladí lidé plní ideálů nenajdou naplnění ve studiu, dělají nudou práci s unylými kolegy a média denně vyživují jejich strach, že dnešní turbulentní doba nenabízí dostatek pracovních míst. Ale na rozdíl od mnohých, kteří se nechali takovým životem frustrovat, se rázně zvedl ze židle a začal jednat: „Okamžikem zlomu bylo, když jsem si položil otázku: Proč? Proč to dělám? Začal jsem hledat odpovědi, ukončil vysokou školu a vrhl se na podnikání.“

Zbavte se strachu z neúspěchu

Miroslav Peřina inspiruje mladé k životní změně Zdroj: Archiv Miroslava Peřiny

Miroslav Peřina inspiruje mladé k životní změně. Zdroj: archiv Miroslava Peřiny

K myšlence vytvořit projekt, který by dalším lidem pomohl najít cestu z životní křižovatky, už chyběl jen kousek. „Došel jsem k závěru, že pokud chceme žít šťastný život, nepotřebujeme k tomu miliony, drahá auta ani značkové oblečení. Potřebujeme dělat práci, která nás baví a má smysl,“ prozrazuje ostravský rodák.

Miroslav Peřina je motivační řečník a lektor, který pomáhá lidem objevit jejich skrytý potenciál. Narodil se, studoval a momentálně působí v Ostravě, na kterou nedá dopustit. Mezi jeho koníčky patří sport. Kromě NASTARTUJSE.CZ stojí za projekty Kofibrejk, poradenskou a vzdělávací společností FINOMIA Group s.r.o. a aktuálně organizuje první ostravské setkání plné inspirace TEDx. Sám o sobě s nadsázkou říká, že vlastním příkladem inspiruje ostatní ke splnění jejich cílů.

NASTARTUJSE.CZ je internetový vzdělávací program, který učí, jak žít šťastný a naplněný život a nenechat se brzdit strachem z neúspěchu. „Během půlročního programu se postupně probírám tématy jako vášeň, silné stránky, lidský potenciál, vize a cíle, vztahy, networking a time management. Lidé v tomto kurzu postupně objevují, co opravdu milují, v čem jsou dobří, naučí se vytvářet si vlastní život. Najdou a stanoví si osobní vizi a cíle, naučí se navazovat dlouhotrvající vztahy a osvojí si zvyk jednat efektivněji a produktivněji,“ vysvětluje Miroslav Peřina. Zkrátka přesně to, co se člověk běžně na školách nedozví.

Dnešní vzdělávání dostatečně nerozvíjí kreativitu

5 tipů, jak začít se změnou hned teď:

1. Přestaňte vinit rodiče, počasí, špatnou konstelaci hvězd.

2. Převezměte odpovědnost za svůj vlastní život tady a teď.

3. Uvědomte si své silné stránky a využijte je ve svůj prospěch.

4. Nenechte se řídit tím, co si myslí druzí. Dělejte to, co baví vás.

5. Žijte naplno!

Vybřednout ze stereotypního myšlení a odkrýt svůj potenciál je neskutečně osvobozující. A přitom to není nic těžkého. Jen nás na to nepřipravily školy, takže se musíme „dovzdělat“ sami. „Osobně vidím velký prostor pro zlepšení kvality školství u nás i ve světě. Představte si, jaké by to bylo, kdyby nás ve škole učili rozvíjet kreativitu. Kdyby nám škola pomohla rozvíjet naše silné stránky a to, v čem jsme dobří. Jaké by to bylo, kdybychom na škole pracovali s naším mozkem, učili se rychločíst a komunikovat s druhými. Podle mě by to bylo úžasné a do takové školy bych rád chodil a těšil se na ni,“ uzavírá myšlenku tvůrce projektu.

Video tréninky vás nakopnou ke změně

Program se zaměřuje na mladé lidi stojící na rozcestí – končící středoškoláky a vysokoškoláky. Životní moudro v něm ale nalezne každý, kdo není 100% spokojený se svým životem. Video tréninky, které vám pomohou nabourat stereotypy, jsou k dispozici na stránkách

Zdroj úvodní fotografie: photl.com

Pavla Lokajová

Pavla Lokajová

Copywriterka, redaktorka a věčná životní idealistka. V hlavě se mi neustále rodí nové nápady. Píšu články, které bych sama chtěla číst. Stephena Kinga považuji za mistra slova, z Marquezových knih čerpám moudrost pro každý den.

Zanechte komentář