Zkusila jsem jumpboxing a bylo to bezva!

Sport / 1.12.2012

Jak vypadá sport, při kterém si můžete hrát na Rockyho, létat vzduchem a zároveň odbourávat tuky? No přece lákavě!

Havlíčkův Brod

V koutě tělocvičny stojí hromada nebezpečně vypadajících bot, ztlumená hudba naznačuje, že trénink ještě nezačal a Zuzana Kubáňová, vedoucí celé dnešní lekce, se vesele směje na všechny nové příchozí. „Holky, klidně si můžete obout kangoo boots a zkusit si pár pohybů!“.

První kroky

Vstávání ze země s takovými pěknými botičkami mi dává pekelně zabrat! Mám nepříjemný pocit, že to v žádném případě nemohu zvládnout, a proto žádám svoji kamarádku o pomoc. Společně se zvedáme, trochu pérujeme a nesměle vyrážíme vpřed. A vida, není to vůbec nic těžkého! Stabilitu nacházím poměrně rychle a po pár krocích už se cítím mnohem jistěji. Opravdová lekce právě začíná, hudba naplňuje prostor tělocvičny a my zkoušíme různé poskoky. „Moc mě to baví!“, říkám své první dojmy kamarádce. „Mně taky!“, odpovídá nadšeným hlasem.

Kangoo boots

Kangoo boots vypadají nestabilně, ale brzy si na ně zvyknete! Zdroj: archiv Zuzany Kubáňové

Opravdová makačka!


Jumpboxing posiluje:
–  prsní, zádové, břišní, hýžďové a stehenní svalstvo
–  střed těla
–  lýtka, paže a ramena

Po příjemném zahřátí se protahujeme. Strečink s kangoo boots je záživný a instruktorka nám radí, jak správně protáhnout celé tělo. Cítím se skvěle, uvolněně a zároveň mám chuť se vyřádit! Jakmile jsme se strečinkem hotoví, vracíme se zpátky do tempa. Do poskoků máme zapojit paže a já se postupně měním v Rockyho Balbou, který to každému bez milosti nandá. Celé cvičení mě tak neskutečně baví, že téměř nevnímám pot, který mi stéká všude po těle. Kam se hrabou všechny ty nudné hodiny v posilovně!

Písnička na vyblbnutí

Po náročné části, kdy nás Zuzka Kubáňová naučila spoustu různých pohybů, máme možnost odpočinku nebo volného hopsání během jedné písničky. Zkouším si cviky, které mi předtím moc nešly a s kamarádkou se ze srandy pokoušíme tančit. Všichni ostatní provádějí různé bláznivé kreace stejně jako my.

Zuzana Kubáňová a Lucie Švarcová

Instruktorky Zuzana Kubáňová (vpravo) a Lucie Švarcová (vlevo) na Lipno sport festivalu 2012. Zdroj: archiv Zuzany Kubáňové

Hopsa hejsa do Brandejsa!

Lekce se bohužel chýlí ke konci a nám zbývá posledních pár písniček na to, abychom se, jak říká Zuzka Kubáňová, vyskákali. Mám pocit, že jsem se s kangoo boots narodila a nadšeně pobíhám po tělocvičně. Hudba postupně zmírňuje tempo a dech se pomalu klidní. Přichází závěrečné protahování, vydýchávám se a jsem příjemně unavená. Když si sundávám růžové hopsací botičky, je mi to trošku líto, chůze mi přijde strašně obyčejná a nezáživná.

Instruktorky jumpboxingu

Jumpboxing není pouze vyčerpávající sport, užijete si při něm spoustu legrace! Zdroj: archiv Zuzany Kubáňové

Všichni zúčastnění jsou s lekcí jumpboxingu nesmírně spokojeni a po hodině ještě zůstávají v tělocvičně a fotografují se. Pomalu odcházím do šatny a v hlavě se mi rodí úžasná myšlenka – koupím si vlastní skákací boty! Proč? Protože je to prostě a jednoduše FAJN!

Máte již své vlastní zkušenosti s jumpboxingem? Chcete se dozvědět více informací o tomto sportu? Navštivte oficiální stránky jumpboxingu nebo nám zanechte komentář!

Zdroj fotografií: archiv Zuzany Kubáňové, jumboxing.cz

Aneta Zachová

Aneta Zachová

Studuji žurnalistiku a mezinárodní vztahy na MU v Brně, ráda se učím cizí jazyky a cestuji. Již od dětství hraji volejbal, jezdím na koních a s radostí opečovávám všechna zvířata, která se mi dostanou pod ruku. Můj život je hektický, krásný a šťastný. Snad je to tím, že jsem blázen.. :-)

Zanechte komentář