Na předváděcí akce už nikdy víc

V obraze / 12.6.2013

I když jsem mohla mít zázračné hrnce z ještě zázračnějšího materiálu.

Poslední dobou se začíná mluvit o nekalých praktikách prodejců na různých předváděcích akcích. Jak se vyhnout nátlaku už jste si mohli přečíst v článku redaktorky Anny. Já jsem se na podobnou akci dostala na podzim, aniž bych vlastně chtěla.

Nenápadný telefonát

Začalo to tím, že jsem jednou doma zvedla telefon, kde se ozvala milá paní a chtěla vědět nějaké podrobnosti k telefonní lince. Hovor uzavřela tím, že jsou rodiče jakožto dlouhodobí uživatelé jejich služeb pozváni na večeři, kde jim bude předán dárek jako poděkování. Na plánovanou večeři jsem nakonec vyrazila s maminkou já.

Překvapení v restauraci

V  salonku jedné známé restaurace v mém malém městě nás uvítala skupinka usměvavých lidí. Celá reklamní akce spočívala v tom, že nám maminkovská paní vysvětlovala převratnou novinku zázračných hrnců ze zázračného materiálu, kde vaříte, dusíte, pečete a smažíte v jednom hrnci tou nejbáječnější a nejzdravější metodou.

Zázračné nádobí vám zachrání život. Zdroj: Photl.com

Do jisté doby jsem byla jen poněkud zklamaná, co se vyklubalo z večeře a dárku. Od jistého momentu mi miloučká baculka pila krev. Ten moment byl, když k vychvalování začala přidávat osobní příběhy. Jeden o její mamince, která onemocněla rakovinou, a jakmile začala vařit v zázračných hrncích, stal se zázrak a rakovina ustoupila. Druhý příběh byl o jejích dvou synech, kteří když ona vaří, mohou přijít do kuchyně a říct: „Jé, ty děláš to kuře s rýží? To já nechci, já to chci s bramborami,“ a ona může šťastně oloupat brambory a v klidu je dát vařit vedle té rýže do jednoho zázračného hrnce. Já mám pocit, že kdyby mi tohle někdo řekl, když vařím, tak s dotyčným asi rychle vyběhnu, hrnec nehrnec. Tohle není problém hrnce, ale výchovy.

Hurá, vyhráli jsme všichni!

Po akci jsme si všichni vytáhli obálky, usměvaví asistenti si nás rozebrali a vysvětlili, co že jsme to nakonec vyhráli. Na mě a maminku zbyla ona obézní paní. Překvapivě jsme vyhrály slevu na asi 10 hrnců, které po slevě stály jen 70 tisíc. Co budou rodiče doma dělat s deseti novými hrnci, když za pár let se odstěhuje pravděpodobně i bratr, paní vysvětlit neuměla. Navrhovala ale soucitně, že by je mohli koupit mně jakožto svatební dar (ačkoli o tom, že bych se měla nebo chtěla vdát, nepadlo ani slovo), že zdraví dětí je přece to nejdůležitější. Zatímco maminka zlehka začínala usměvavé baculce podléhat a zvažovat nákup alespoň jednoho zázraku, mně se to celé příčilo čím dál tím více. Rozhovor jsem nakonec skončila větou, že rodiče to prostě ve dvou nevyužijí a já umím akorát míchaná vajíčka a na to mi stačí jedna teflonová pánev.

Výhra nemusí být zadarmo

Výhra nemusí být zadarmo. Zdroj: Photl. com

Dar nedar

Usměvavá miloučká baculka se rázem změnilanaštvanou a drzou obludu. Odsekla, že si holt musíme priority ujasnit samy. Pak následovala ona slíbená večeře (překvapivě nezdravé hranolky z fritézy a cosi usmaženého k tomu) a dárek. Dárek ve slibované hodnotě dvou tisíc obsahoval dvě „italská“ vína se šroubovacím uzávěrem a dvě podezřelé plechovky prý plněných oliv.

V případě této akce prodejci úspěšní nebyli, nikdo si nic nekoupil, ale je pravda, že nejstarší osobě na akci mohlo být tak 65 let a to pán ještě vypadal hodně aktivně. Doufám, že už se ničeho podobného nezúčastním.

Máte vy nějaké zkušenosti s předváděcí akcí?

Zdroj perexové fotografie: Photl.com

Jana Brouková

Jana Brouková

Chcete být také V obraze? Zaujalo vás něco a chcete se k tomu vyjádřit? Napiště mi na jana.broukova@generace21.cz

Zanechte komentář