Musíte být plně oddáni svému snu, jinak výsledku nedosáhnete, radí Kelsey Fairhust

Krása a móda / 12.6.2013

Precisní linie a syté barvy. Tak by se dala popsat tvorba mladé aspirující návrhářky zpoza „velké louže“. Přečtěte si rozhovor a dozvíte se víc!

Když jsem Kelsey poprosila, aby by mi představila svou tvorbu, odpověděla mi citátem Diany Vreeland. „V životě existuje jediná důležitá věc, a to kontinuální obnova inspirace.“ Jedna věta, která dokonale vystihla podstatu této energické Američanky.

KelseyFairhurst

Kelsey Fairhurst je velkým talentem novodobé světové módy. Tato třiadvacetiletá Američanka sice ještě studuje fashion design na Univerzitě Cincinnati státu Ohio, ale už má za sebou například stáž v organizaci CFDA, která pravidelně oceňuje nejlepší návrháře, žurnalisty, ale i fotografy ve světě módy, spolupráci s DietCoke nebo studia na florentské Accademia Italiana. Ve volném čase publikuje návrhy a ilustrace na svůj blog, který nese její jméno. O této mladé a kreativní umělkyni ještě určitě uslyšíme!

Kdy jste se poprvé začala zajímat o umění?

Nepamatuji si, že bych se o něj někdy nezajímala. Přesně si pamatuji, jak jsem ve třech letech kreslila vše, co jsem viděla kolem sebe.

A jak se váš zájem přeměnil v obdiv k módě?

Má posedlost uměním v lásku k módě volně přešla. Na střední škole jsem navštěvovala hodiny malby a umění a můj osobitý styl měl vždy znatelný módní nádech. Ve třetím ročníku střední školy jsem se rozhodla uspořádat charitativní módní přehlídku, jelikož jedna z mých profesorek byla diagnostikována s leukémií. Nazvala jsem ji Fashion for the Cure a od té doby se tato akce na mé střední škole každoročně pořádá. Tehdy jsem si uvědomila, že móda je něco, čemu bych se chtěla profesionálně věnovat.

„Uvědomila jsem si, že móda je něco, čemu bych se chtěla profesionálně věnovat.“, Zdroj: Kelsey Fairhurst

„Uvědomila jsem si, že móda je něco, čemu bych se chtěla profesionálně věnovat.“ Zdroj: Kelsey Fairhurst

Jaké návrháře považujete za své nejoblíbenější?

Naprosto zbožňuji Lanvin! Alber je naprostý génius. Jeho práce s barvami a látkami je neopakovatelná. Také mám ráda značky Chloe, Halston, Balmain a Gucci.

 Jaký materiál a výtvarné potřeby používáte k navrhování?

Jsem bláznivě zamilovaná do fixů Ad markers. Barvení a stínování je naprosto jiné než u ostatních fixů, které jsem kdy používala. Také používám fixy značky Micron, švýcarské pastelky Caran d’ache a akvarely v pastelkách, abych dosáhla plasticity u ilustrací a návrhů.

„Používám velké množství různých fixů a pastelek, abych dosáhla plasticity u ilustrací a návrhů.“, Zdroj: Kelsey Fairhurst

„Používám velké množství různých fixů a pastelek, abych dosáhla plasticity u ilustrací a návrhů.“ Zdroj: Kelsey Fairhurst

Kolik času trvá vytvoření jednoho návrhu, popř. ilustrace?

Od jedné hodiny až po celý týden. Někdy musím ilustraci odložit na hodinu nebo dvě stranou, abych se na ni mohla podívat se „svěžím zrakem“.

Jak dlouho trvalo, než jste si vytříbila svůj vlastní styl?

Mám pocit, že se neustále vyvíjím. Pokaždé se snažím vylepšovat mé schopnosti a zkoušet nové možnosti a směry.

„Mám pocit, že se neustále vyvíjím.“, Zdroj: Kelsey Fairhurst

„Mám pocit, že se neustále vyvíjím.“ Zdroj: Kelsey Fairhurst

Máte nějaké umělce, jejichž tvorba vás inspirovala nebo inspiruje?

Rene Gruau a Antonio Lopez považuji za nejvíce inspirativní. Myslím, že jejich kombinace sytých barev a precisních linií je fascinující!

Z jakého důvodu jste se rozhodla založit blog?

Hned z několika důvodů. Velmi mě zajímá nezávislá tvorba a internet je skvělé místo, kde můžete svou práci sdílet a propojovat s ostatními. Je také skvělé mít možnost publikovat ilustrace a sledovat okamžitou reakci čtenářů.

„Velmi mě zajímá nezávislá tvorba a internet je skvělé místo, kde můžete svou práci sdílet a propojovat s ostatními.“, Zdroj: Kelsey Fairhurst

„Velmi mě zajímá nezávislá tvorba a internet je skvělé místo, kde můžete svou práci sdílet a propojovat s ostatními.“ Zdroj: Kelsey Fairhurst

Jak dlouho už na něm publikujete?

Asi tak rok, ale zrovna mám před sebou velkou změnu vzhledu, takže se určitě brzy podívejte, jak to dopadlo!

Kromě toho, že jste blogerka a ilustrátorka, stále jste ještě studentka módního návrhářství na Univerzitě Cincinnati. Jaké byly přijímací zkoušky?

Jsem součástí DAAP programu Univerzity Cincinnati. Je to škola mnoha možností – můžete studovat grafický design, industriální design, design interiéru nebo třeba architekturu. Pro přijímací zkoušky jsou velmi důležité známky. Pokud nemáte vysoký průměr ze střední školy a dostatečné známky z přijímacího testu, nedostanete se na univerzitu.

„Škola vyžaduje velké množství mimoškolní tvorby.“, Zdroj: Kelsey Fairhurst

„Škola vyžaduje velké množství mimoškolní tvorby.“ Zdroj: Kelsey Fairhurst

A jaké je samotné studium?

Velmi přísné. Škola vyžaduje velké množství mimoškolní tvorby. Celé studium trvá pět let, ale součástí jsou spolupráce v různých módních domech. Musíte být plně oddáni svému snu, jinak školu nedokončíte a výsledku nedosáhnete.

Jak si představujete svou budoucnost?

Koneckonců, pokud budu mít možnost dělat to, co mám ráda a sdílet to s lidmi, které mám ráda, nebude mi nic chybět.

Zdroj perexové fotografie: Kelsey Fairhurst

Andrea Vytlačilová

Andrea Vytlačilová

Studentka a snad i trochu umělkyně píšící o módě a stylu. Často a velmi ráda na cestách s blokem a pastelkami v ruce.

Zanechte komentářVaše názory

  • Kelsey

    Wonderful article Andrea!! Thank you!!