Naservírujte si na stůl trochu Španělska

Na talíři / 13.6.2013

Přinášíme vám to nejlepší z kuchyně plné vášně a ohně, z kuchyně Španělska.

Španělská kuchyně není jen plná typických středomořských surovin. Je silně ovlivněná také arabskou kuchyní, protože kolem roku 900 bylo na španělském území převážně arabské a židovské obyvatelstvo. Zastoupení tu však mají i jiné kultury, od Francie po Afriku.

Začíná to už přísadami

Španělsko je největší producent olivového oleje na světě, ale v jídelníčku nechybí ani samotné olivy. Dále také cibule (především ta od pramene řeky Ebro, která je známá tím, že nepálí) česnek, paprika, rajčata, fazole či artyčoky. Španělé jsou milovníci zeleninových salátů. Arabský vliv najdeme v často používaném koření, je to hlavně šafrán či římský kmín.

Španělé jsou nejen světoví producenti, ale také konzumenti olivového oleje. Zdroj: pixmac.xz

Španělé jsou nejen světoví producenti, ale také konzumenti olivového oleje. Zdroj: pixmac.cz

Proslulá paella

Zajisté nejslavnější jídlo spojené se Španělskem. Základ je rýže, maso či/a mořské plody, zelenina a koření. V českém prostředí je těžké docílit stejného efektu, jako když ji dostanete naservírovanou ve španělské restauraci, nejlépe ve Valencii, protože odtud právě paella pochází. Název se přenesl od pánve, ve které se pokrm připravuje. Ale i v našem kraji existují obchody s potravinami, které se specializují na španělskou kuchyni, takže můžete zkusit připravit paellu i doma.

Na katalánský způsob. Zdroj: pixmac.cz

Na katalánský způsob. Zdroj: pixmac.cz

Na paellu potřebujete:

300 g jedlých slávek, 100 g svatojakubských mušlí, 4 vyloupané humrové ocásky, 4 kuřecí stehýnka, 200 ml olivového oleje, 4 stroužky česneku, 1 cibuli, 1 červenou a žlutou papriku, malý pórek, řapík celeru, 200 g španělské rýže, 200 ml bílého vína, 250 ml masového vývaru, špetku šafránu, sůl, pepř a bylinky (rozmarýn, tymián, bazalku, petržel…).

Postup:

Omyjeme mušle (otevřené nepoužijte) a necháme okapat. Osolíme a opepříme kuřecí stehna a opečeme na pánvi na olivovém oleji asi 8-10 minut. Vyndáme a udržujeme v teple. Na pánvi dále krátce opečeme humrové ocásky a vyjmeme k masu. Jemně nasekáme cibulku a česnek a stále na tomtéž oleji necháme zesklovatět. Přidáme na nudličky nakrájenou papriku, řapíkatý celer, pórek a krátce opečeme. K zelenině přidáme slávky a mušle a necháme dusit pod pokličkou, dokud se neotevřou.

Vymažeme ohnivzdornou mísu olivovým olejem a podusíme na ní rýži, přidáme stehýnka, humry a zeleninu s mušlemi a zalijeme vínem a vývarem. Ochutíme solí, pepřem (kayenským) a šáfránem. Promícháme a necháme péct v předehřáté troubě 25-30 minut při 180°C. Po vyndání dochutíme solí, pepřem a posypeme bylinkami.

Spoustu dalších receptů na jiné druhy paelly najdete na webových stránkách Španělské recepty.

Dalším typicky národním jídlem je tortilla espaňola. Jde o bramborovou placku, omeletu, nechybí vejce a cibule. Omelet na tento způsob se dělá ve Španělsku hodně, přidává se třeba i tuňák a podávají se často studené.

Masoví labužníci

Z masa Španělé milují kromě klasiky vepřové, drůbeží a hovězí, v jejich kuchyni najdeme i jehněčí, skopové či králičí. Španělé maso často připravují dušené. A kdo by neznal proslulé španělské klobásky, salámy (chorizo či fuet) a sušené šunky. Pokud má šunka přívlastek serrano, znamená to, že byla sušena v horách. Připravuje se tak, že se kýta naloží do mořské soli, kde se nechá několik dní, potom se sůl odstraní a kýta se pověsí do míst, kde je určitá vlhkost a teplota. Může takhle viset i několik let, často je to ozdoba španělských barů. Říká s jí jamón.

Samozřejmě, že nechybí také ryby. Pokud se vydáte na dovolenou do hotelu, buďte si jisti, že ryba bude ve výběru jídla každý den.

Víno je ideální zajídat sušenou šunkou a výbornými španělskými sýry. Zdroj: pixmac.cz

Víno je ideální zajídat sušenou šunkou a výbornými španělskými sýry. Zdroj: pixmac.cz

Tapas je španělskou lahůdkou

Další specialitou španělské kuchyně je tapas, což jsou pochoutky k vínu či pivu a najdete je v každém baru. Výběr bývá velký, často jsou to plněné olivy, plátky šunky, sýry, klobásky, samozřejmě nechybí ryby naložené v nálevech, kalamáry, masové kuličky a mnoho dalšího. Nejznámější jsou však tortilly na jakékoliv způsoby.

Zajímavý je původ těchto dobrot. Vyprávějí se dvě historky, jedna z nich sahá do 19. století a hospůdky Ventorrillo del Chato, kam zamířil král Alfons XIII.  Objednal si zde skleničku sherry a hostinský mu ji přinesl zakrytou plátkem šunky, protože byl vítr, který zvedal prach. Šunka sloužila jako víko, to se španělsky řekne tapa. Druhá pověst jde ještě hlouběji do minulosti, do 13. století. Král Alfons X. řečený Moudrý měl od lékaře nařízeno jíst pouze malé porce a zapíjet je vínem, proto si vždy nechal naservírovat k pití něco malého.

Mistři v dezertech

Tradiční churro. Zdroj: pixmac.cz

Tradiční churro. Zdroj: pixmac.cz

Pokaždé, když navštívím Španělsko, přijedu těžší o pár kilo především kvůli dezertům. Jejich sladké pečivo je tak nadýchané a křehké. Často se podávají pudinky, pěny, krémové dortíky. Specialitou jsou koblihy. Vinné či cukrem sypané churro.

Základem dne je oběd

Španělé si tolik nepotrpí na snídaně, nejdůležitější je pro ně oběd. Většinou jedí až kolem druhé, ale oběd má několik chodů a trvá i hodiny. Po obědě musí následovat siesta, kterou dodržují často i větší podniky. Není žádnou výjimkou večeřet až po desáté hodině, až jim pořádně vytráví.

A čím to všechno zapít?

Samozřejmě sangrií. Samotná nemá mnoho alkoholu, ale je možné ji doplnit šampaňským. Nesmí chybět samozřejmě ovoce jako jahody, pomeranče, broskve nebo hroznové víno. V Katalánsku jsou specialisté na šumivé víno nazývané Cava a celkově vína jsou častým doplňkem pokrmů. Na pivo Španělé moc nejsou, ale typické značky jsou San Miguel a Estrella.

Španělé upřednostňují kávu před čajem. Zdroj: pixmac.cz

Španělé upřednostňují kávu před čajem. Zdroj: pixmac.cz

Z horkých nápojů upřednostňují Španělé kávu. Často ji podávají s mlékem ve velkém hrnku (café con leche). V letních parných dnech vás osvěží granizado, tedy ledová tříšť.

Kde nakoupit?

Navštivte prodejnu BMC v Brně či Toro Blanco v Praze! Obě se specializují na španělské suroviny a nákup vás nebude stát majlant! Španělské speciality ale také můžete objevit v běžných obchodech, stačí mít oči otevřené.

Zdroj úvodní fotografie: sxc.hu (upraveno)

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář