Přinášíme vám tip na výlet do naprosté tmy

Cestování / 13.6.2013

Neviditelná výstava je interaktivní cesta po světě, v němž zmizelo všechno světlo a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven.

Vyzkoušejte si, jaký je život bez zraku. Bez smyslu, díky němu náš mozek přijímá nejvíce informací. Mějte slepou důvěru a navštivte výstavu, která probíhá v naprosté tmě. Neviditelnou cestou vás budou provázet nevidomí lidé.

Jen tma a ostatní smysly

Na Neviditelné výstavě se řídíte pouze hmatem, sluchem, čichem a smyslem pro rovnováhu. Poznáte, jak se při ztrátě jednoho smyslu stávají ostatní citlivějšími, a hlavně si uvědomíte, že život ztrátou zraku nekončí. Šťastně a plnohodnotně se dá prožít i v úplné temnotě.

Braillovo písmo. Zdroj: Foter.com

Braillovo písmo. Zdroj: foter.com

Výstava se nachází v Praze, Karlovo náměstí 1/23
Otevírací doba:
Po – Pá:
12:00 – 20:00
So – Ne + svátek:
10:00 – 20:00

Výstava se vám snaží ukázat nejen reálný svět nevidomých, ale také možnosti, jak jim pomoci a porozumět. Nejprve si vyzkoušíte poslepu zahrát běžné hry. Je libo karty či šachy? Není problém. Posléze se ponoříte do naprosté tmy a projdete si jednotlivé místnosti, kde si ohmatáte věci a vyzkoušíte se zorientovat v běžných situacích. Vyzkoušíte si, jak se pohybovat v ruchu města i v lese, jak se umýt či zapnout mikrovlnnou troubu, jak zaplatit za kávu.

Jak uvařit a nalíčit se?

Jak ochutit oběd a vybrat správné koření? A jak si dámy nanesou bez zrcadla make-up? V další, tentokrát již osvětlené části výstavy se seznámíte se zařízeními, jež nevidomým usnadňují život. Jsou mezi nimi například mluvící hodiny, váha nebo tlakoměr.

Přijďte a odpovězte si na otázku, kterou si pořadatelé pokládají. Je černočerný svět zajímavý, zvláštní, cizí, nebo přirozený?

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Eliška Marková

Eliška Marková

Cestování, fotografování, běh a politika, to je moje!

Zanechte komentář