Divadlo na hudebním festivalu? I to je možné!

Divadlo / 14.7.2013

Ano, na festivalu Colours of Ostrava se snoubí hudba s dalším programem, do kterého se řadí také divadelní představení.

Pro letošní 12. ročník si organizátoři stejně jako v minulých letech připravili pro návštěvníky bohatý program, který není zaměřen pouze na hudbu. Lidé mohou navštívit různé workshopy, besedy a v neposlední řadě také několik divadelních představení, která sehrají divadla z celé České republiky.

Program:

18.7.

18:00 – Balada pro banditu (Gong Vítkovice stage)

19.7.

12:00 – Squat (Česká spořitelna Active stage)

13:00 – Pérák (Gong Vítkovice stage)

15:00 – Derniéra Colours a premiéra konce světa (Česká spořitelna Active stage)

20.7.

12:30 – Kolik váží vaše touha? (Gong Vítkovice stage)

12:30 – Gagarin! (Česká spořitelna Active stage)

15:00 – Komediomat Brno (Česká spořitelna Active stage)

21.7.

12:00 – Tančíček Adušiadáši (Česká spořitelna Active stage)

14:00 – Kabaret na cucky (Česká spořitelna Active stage)

Hlavní událostí bude představení Divadla Husa na provázku se speciální verzí inscenace Balada pro banditu. Režie se ujal Vladimír Morávek a představení se bude hrát v sále Gong, kde se jevištěm stane celý prostor sálu.

Další představení uvede PaS de Theatre/Cooltour Ostrava a to představení Squat. Squat je uváděn jako nově vzniklá divadelní forma „divadelní sitcom“, který je drsnější než Přátelé a jehož součástí je také živá kapela.

Divadlo VOSTO5 představí v Ostravě svou inscenaci Pérák. Toto divadlo kombinuje prvky bojového umění a kaskadérství, takže příběh, který se odehrává během německé okupace, bude určitě velice zajímavě a netradičně pojatý.

Kabaret Zajíc v pytli si pro Colours of Ostrava připravil inscenaci Derniéra Colours a premiéra konce světa. Kabaret není obyčejné divadelní představení je zde také zpěv, vtip, různé scénky, kouzla a mnoha dalších překvapení.

Během představení Kolik váží vaše touha? se sál Gong přemění na taneční scénu s živou kapelou. A to díky tanečnímu souboru VerTeDance a kapele Zrní. Představení se dokonce stalo taneční inscenací roku na festivalu Česká taneční platforma 2012 a Lucia Kašiarová za svůj výkon zde získala ocenění Tanečnice roku 2012.

Gong Vítkovice stage, kde se bude uvádět Kolik váží vaše touha?, Pérák a Balada pro banditu. Zdroj: www.colours.cz

Gong Vítkovice stage, kde se bude uvádět Kolik váží vaše touha?, Pérák a Balada pro banditu. Zdroj: colours.cz

Již teď je program divadelních představení velice rozmanitý, ale i přesto přišli organizátoři festivalu s něčím dalším a neotřelým. Inscenace se jmenuje Gagarin! a uvede ji Divadlo Športniki. Jde o loutkové divadlo s tancem a zpěvem. Vloni Športniki slavili úspěch s představením Děti z Bullerbynu, tak uvidíme, zda na loňský úspěch letos navážou.

Kdo zná Partičku? A kdo zná Komediomat? Právě Komediomat Brno přiveze do Ostravy svou improvizační show, která je založena na spoustě nápaditých scének a originálních her. Stejně jako v již zmíněné Partičce, herci neznají dopředu zadání jednotlivých her a proto musí jednat pohotově a improvizovat.

Ryze nonverbální představení předvedou členky a zároveň zakladatelky Divadla Kufr. Představení se jmenuje Tančíček Adušiadáši. Zní to prapodivně, ale druhé slovo je složené ze jmen obou hrdinek Aduši a Dáši. Jedná se o představení plné tance, žonglování, naschválů a srandiček.

Další částečně improvizované představení si pro ostravský festival připravilo Divadlo na cucky, které zde bude uvádět Kabaret na cucky. V představení je nejen hudba a zpěv, ale především reaguje na současné dění a proto nikdy nevíte, kdy přibude nová píseň či číslo.

Doufáme, že jsme vám dokázali, že na festivalu Colours of Ostrava nemusíte navštívit pouze koncerty, ale také si z něj můžete odnést divadelní zážitky.

Datum konání: 18.-27. 7. 2013
Místo konání: Dolní Vítkovice

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Eliška Řeháková

Eliška Řeháková

V divadle jsem častěji, než by se mému okolí líbilo... Ale já to tam miluju.

Zanechte komentář