"Tears-off" tapety inspirace

Nechte se strhnout „tears off“ tapetami

Design / 20.6.2013

Tapety nejsou, co bývaly. Dnes si s tapetami můžete i hrát. A výsledek bude ohromující!

Kdo by neznal tapety. Ze vzpomínky na jejich masové využití v dávných dobách mnohým milovníkům jednoduchých interiérů vstávají chlupy hrůzou. Jenže co bylo, už dávno není. Stejně jako voda v řece u vaší chalupy je dnes možná už v moři, i tapety se od doby, kdy se lepily na všechno, co alespoň koutkem oka připomínalo zeď, změnily. Výsledkem je snadnější manipulace při lepení, jednodušší údržba i její případné odstranění. Také škála vzorů, barevných variant a používaných materiálů se značně inovovala a dnešní trh nabízí skutečné skvosty, které vašemu interiéru dodají šmrnc.

Správně zvolená tapeta může posunout celou místnost o třídu výš. Zkuste se inspirovat v časopisech zaměřených na bytový design nebo na internetových stránkách s touto tématikou. Vaše obývací místnost či ložnice bude vypadat krásně, když spojíte správný odstín zdi se vkusnou tapetou. Potěší to nejen vaše oko, ale nadchnete i návštěvu. A co teprve, když přijdete se skutečně jedinečnou myšlenkou, kterou obtisknete na zeď!

Trhej!

Toto není pokyn pro vašeho psa, ale český překlad tapety s trojrozměrnou strukturou, kterou nabízí lotyšské studio ZNAK. „Tears off“ tapety pro ně navrhl designér Aldo Kreose společně s berlínskou dvojkou Studio Hausen. Princip těchto tapet je kreativní a lepení a jeho následné trhání se stává tvůrčím procesem, který vás nudit rozhodně nebude.

Tapeta "tears off" slupování

Odlepování tapety je tvůrčí proces.
Zdroj: znak-life.com

Trhni si…

… nikoliv nohou, ale tapetou! Právě to je jejich princip a zbraň! Tyto „trhací“ tapety vynikají tím, že jsou v nich vyříznuté linie ve tvaru vlnek a kapek a my tyto linie můžeme po nalepení na zeď libovolně strhávat. Je na vás, co půjde dolů. Jestli se zbavíte vlnek nebo kapek, které je obklopují. Je to hra! Hra pro dospělé, kteří nechtějí se svými mladšími sourozenci nebo dětmi sedět na podlaze a stavět lego. My velcí si můžeme na chvíli zahrát na návrháře interiéru a trhat, dokud to nebude to pravé. Tato tapeta dodává procesu tapetování novou dimenzi a díky vhodně zvolené původní výmalbě (jste-li rozverní, zkuste stěnu prvně pomalovat směsí různých tónů vybrané barvy)  vytvoří 3D dojem.

Tapeta "tears off" v interiéru

Je tohle výsledek? To záleží jenom na vás!
Zdroj: znak-life.com

Tapeta "tears off" ukázka

Zvolíte-li barevný podklad, vytvoříte zajímavý efekt.
Zdroj: znak-life.com

I přesto, že tyto tapety nejsou v České republice k dostání (nejbližší distribuční centrum sídlí v Německu), mohou vám posloužit jako inspirace a pobídnout vás k tomu, abyste něco podobného vyzkoušeli i s dostupnými materiály. Samolepicí dekorační folie by mohly být zajímavou alternativou. Nezapomeňte, že vytváření vlastního domova není žádná upjatá záležitosti jako jednání na úřadech. Odvažte se a zkoušejte. Přemýšlejte o svém domově a dělejte všechno proto, abyste se v něm cítili dobře. Protože jak už řekl Miroslav Horníček, domov je dílo, překrásné stejně jako přetěžké. A každodenní.

Zdroj perexové fotografie: znak-life.com

Silvie Olbrichová

Silvie Olbrichová

V duši stále malá holka, která má ráda milé lidi, hřejivé slovo, motivační citáty a fotografie. Inspiraci hledá všude kolem sebe a nachází ji i tam, kde ostatní ne. Miluje, když den prožije naplno a napíše hezký článek. Kontaktovat ji můžete na silvie.olbrichova@generace21.cz

Zanechte komentářVaše názory

  • Simona Mašková

    Tak tuhle tapetu hrozně nutně potřebuji! :-))