Užívejme si každý den, radí Vivi z Vintage blog

Design / 10.6.2013

Kdo ve virtuálním světě objevil Vintage blog, pochopil, že krásných věcí je na světě asi milion. A že radost je všude!

Na Lucii alias Vivi ze stránek Vintage blog jsem narazila v komentářích u svého blogu. Přišla mi jako osoba z jiného vesmíru – kde se všichni smějí, na stromech roste dobrá nálada a lidi si ji trhají jako zralé třešně. Mají jich plnou náruč a od rána do večera sedí na dece a jednu po druhé zvesela házejí do pusy. Její milé komentáře mou duši hladily tak něžně, jako umí hladit maminka své děťátko. Shodou několika krásných náhod jsem měla možnost být Lucii blíž a při každém jejím e-mailu se moje tvrdá kancelářská židle v tu ránu změnila na načechraný obláček vytvořený z cukrové vaty. Rozhodla jsem se, že si ji nenechám pro sebe a podělím se o ni s vámi – a to nejen proto, že zaměřením svého blogu tak trochu spadá do sekce Design. Je to hlavně proto, že její dobrá nálada a pozitivní pohled na život jsou totiž dokonale nakažlivé!

Mým cílem bylo vytvořit místo, kde se budou lidé usmívat a třeba se inspirutjí k tomu, aby prožili hezčí den.

snidane-kafeeee

Malá kytička a dobrá káva se svatozáří vám den určitě zpříjemní.
Zdroj: Vintage blog

Kdykoliv navštívím tvůj blog, přijdou mi tvé články plné radosti a chuti do života. Napadá mě otázka – jak to ta holka dělá? Byla jsi vždycky tak pozitivní, nebo ses k tomu musela dopracovat?

Při tak hezkých úvodních slovech se vznáším na růžovém obláčku. Mám radost, když na někoho můj blog působí radostně. Pozitivní myšlení je dlouhodobý proces; pořád se učím, jak na to. Plno věcí jsem v životě přehodnotila a snažím se nepouštět si do života negativní věci ani pesimistické lidi. Ovšem i já jsem někdy smutná, mám trable, starosti a plno povinností, ale nezaložila jsem si blog proto, abych na něm řešila svoje trápení nebo špatnou náladu. Naopak, od začátku bylo mým blogovým cílem vytvořit místo, kde se budou lidé usmívat a třeba se inspirují k tomu, aby prožili hezčí den. A každý hezčí den navíc znamená cestu k lepšímu životu. Když mi čtenáři píšou v nádherných dopisech nebo e-mailech, že jim můj blog zlepšuje náladu nebo pozitivně ovlivnil jejich život, je to ta nejcennější a největší odměna za všechen čas, který blogováním trávím.

Čekat na to, že se stane něco velkého…to bychom se také nemuseli dočkat.

ruzove-veci-parfem-loccitane-magnolia-ruzove-sponky-do-vlasu-broz-kvetina

Kdo má více takových milých věcí než Vivi?
Zdroj: Vintage blog

Když jdu po ulici, mám často pocit, jako by lidem nikdo neřekl, že existuje úsměv. Taky ti to tak připadá? V čem si myslíš, že je problém?

Máš pravdu, na ulici to vypadá, jako kdyby byl úsměv „nedostupným artiklem“. Přitom je úplně zadarmo a je škoda s ním šetřit. Lidé jsou příliš zahlcení svými starostmi, celosvětovým nešťastenstvím a většina z nich neví, jak se z toho vymanit. Navíc se nechávají masírovat každodenními mediálními tragédiemi, v hospodě pak bouchají pěstí do stolu, jak je všechno špatně, ale svým způsobem je to pro ně pohodlné. Stížnosti a nadávání jsou mnohem jednodušší a snazší, než se svým životem něco udělat. Změna chce totiž vždycky kuráž a odhodlání vybočit ze zajetých cest. Máme možnost prožít krásný a naplněný život, ale chce to zbavit se lenosti. U televize ani u piva ta velká změna, kterou všichni očekáváme, nenastane.

Co bys takovým lidem doporučila? Existuje návod na dobrou náladu?

Nebudu jim doporučovat, aby si koupili balónky, bublifuky, krémy na ruce ve tvaru ptáčků, šaty s vyšitými plameňáky, sošky koloušků, japonské nálepky nebo obrázek s textem „Everyday smile“, protože podobné věci fungují asi jen u mě (úsměv). Ale doporučila bych bručounům a škarohlídům, aby vyhodili televizi a místo času, který u ní tráví, šli na hezkou procházku, uvařili společně s partnerem večeři, víc se spolu smáli, trávili spolu víc času. Aby o víkendu připravili pár dobrot, kostkovanou deku a vyrazili na piknik do přírody. Aby otevřeli oči a konečně jimi viděli všechny ty maličkosti, které dělají život životem. Čekat na to, že se stane něco velkého… to bychom se také nemuseli dočkat. A proto říkám, užívejme si každý den, nepřehrabujme se v minulosti, nečekejme na budoucí zázraky, ale žijme přítomností. Můj muž říká: „Nejdůležitější je teď“ a v těch třech jednoduchých slovech je velká pravda, kterou se řídím.

Stížnosti a nadávání jsou mnohem jednodušší a snazší, než se svým životem něco udělat. Změna chce totiž vždycky kuráž.

od-jiricka-vzkazy-zamilovane-dopisy-06

Zamilované vzkazy – kdo si je neukládá do nafintěné obálky nebo okrasné krabičky, vyhazuje do koše krásné vzpomínky!
Zdroj: Vintage blog

Na tvém blogu se objevuje hodně vintage kousků, od malých drobností až po interiérové doplňky. Ostatně i v samotném názvu tvého blogu je použito slovo vintage. Jak bys ten pojem vysvětlila čtenářům, kteří ho slyší prvně?

Pojem vintage pochází z oblasti vinařství, původně se tak označovalo výběrové víno. Postupně termín vintage „zdomácněl“ a označuje se tak všechno staré, kvalitní, s duší a s puncem jedinečnosti. V módě jsou pak jako vintage brány nejen věci pocházející skutečně z dob dávno minulých, ale i ty, které jsou nové a starými časy a módními ikonami se inspirují. Nejmilejší vintage poklady může člověk najít třeba i v babiččině skříni nebo na půdě. To, nač se smutně prášilo, najednou může ožít a přinášet radost i užitek. Retro žije!

Kde se zrodila tvá láska k takovým věcem?

Už když jsem byla malá, bavilo mě otevírat krabice na půdě a objevovat v nich staré poklady. Mou velkou „retro láskou“ jsou 50. a 60. léta. Barevné látky, velké brýle, elpíčka, růžové telefony, natupírované a rozcuchané drdoly, Beatles, skořicové žvýkačky, Bardotka… to všechno mě baví. Je příjemné vracet se občas do dob minulých, skrývá se tam moře inspirace. Ráda propojuji věci nové, moderní a ty, které už toho hodně pamatují, protože tak vznikají zábavné kombinace  – nikdy se nenudím.

Jsem si jistá, že kdo uvidí tvé fotografie, zatouží po nějaké roztomilé drobnosti. Kam na ně chodíš? Doporučíš našim čtenářům nějaký obchod?

Roztomilé drobnosti, to je moje nejoblíbenější slovní spojení (úsměv), a jak si o něčem pomyslím, že je to „roztomilá drobnost“, okamžitě ji musím mít doma. Je to dar i prokletí, jak by řekl můj oblíbený seriálový detektiv pan Monk. Většinu svých pokladů jsem objevila na Ebay, Etsy, Aukru nebo na bleších trzích (třeba v Paříži je jeden z největších evropských trhů, kde se dá sehnat možné i nemožné a tam se cítím jako v pohádce).

Nečekejte, že vám štěstí a lepší život spadnou do klína, ale udělejte každý den alespoň jednu věc, která vás posune k vašim cílům.

"Roztomilé drobnosti, to je moje nejoblíbenější slovní spojení." Zdroj: Vintage blog

„Roztomilé drobnosti, to je moje nejoblíbenější slovní spojení.“
Zdroj: Vintage blog

Kromě blogu provozuješ i e-shop, kde mimo oblečení prodáváš i originální a vintage dárky. Co tě přimělo si ho založit?

S myšlenkou mít svůj vlastní obchod jsem koketovala ještě v době, kdy jsem studovala. Po státnicích jsem svou „obchodní myšlenku“ zrealizovala a letos můj obchod oslaví páté narozeniny. Je to kreativní a zábavná činnost, která moje myšlení pořád posouvá někam dál. Pořád se učím novým věcem. Nemám ráda stojaté vody, chci jít pořád kupředu a Butik Radost mi to umožňuje, i když na jeho provoz a vývoj nemám tolik času, kolik bych si přála.

Je virtuální Butik Radost Tvou hlavní pracovní činností? Co vlastně dělá Vivi ve skutečném životě?

Vivi má ve skutečném životě moře projektů. Některé jsou zatím jen v mé hlavě, jiné na papíře, na jiných už pracuji. Kromě svého vlastního podnikání působím jako copywriter, pomáhám svému muži, který je na volné noze a věnuje se tvorbě webových stránek a her,   fotím, plno času zbaští práce na mém blogu a pomalu připravuji podklady pro svou knížku, kterou výhledově chystám… Odklonila jsem se od svého vystudovaného oboru (rehabilitační péče o postižené děti, dospělé a staré osoby), ale v budoucnu se k němu chci zase alespoň částečně vrátit. Zkrátka jedu na plný plyn a zatím mi můj přeplněný a tlustý diář vyhovuje.

Na svém blogu se věnuješ i recenzím kosmetických výrobků, které mají tvůj nezaměnitelný rukopis. Kde se v tobě vzala chuť psát i takto zaměřené články?

Na svém blogu píšu o všem, co dělá veselejší den. A jednou z věcí, které podle mě dokáže den velmi příjemně a voňavě zpestřit, je kosmetické hýčkání. Používám téměř jen přírodní nebo bio kosmetiku a jsem ráda, že díky svému blogu můžu čtenářkám povědět o kosmetických značkách, které nejsou zatížené chemií, skutečně fungují a v neposlední řadě nejsou testované na zvířatech.

Dejte si jahodový pohár s pravou šlehačkou, ten potěší vždycky.

nejlepsi-balzamy-na-rty-rosebud-perfume-mint-rose

Nudí vás kosmetické recenze na blozích? Zkuste to s Vivi, je to zábava.
Zdroj: Vintage blog

Snad se nebudeš zlobit, když řeknu, že na mě působíš jako dítě, které se raduje z bublifuků, dětských nálepek a čokoládových dortů. Co by toto dítě vzkázalo světu? Máš pro nás nějaké poselství?

Pokud na tebe působím jako dítě, je to pro mě velký kompliment. Dítě tedy vzkazuje – zkuste se na sebe i na druhé lidi víc usmívat a uvidíte, jak najednou půjdou věci snáz. Nečekejte, že vám štěstí a lepší život spadnou do klína, ale udělejte každý den alespoň jednu věc, která vás posune k vašim cílům. A konečně – dejte si jahodový pohár s pravou šlehačkou, ten potěší vždycky.

Zdroj perexové fotografie: Vintage blog

 

Silvie Olbrichová

Silvie Olbrichová

V duši stále malá holka, která má ráda milé lidi, hřejivé slovo, motivační citáty a fotografie. Inspiraci hledá všude kolem sebe a nachází ji i tam, kde ostatní ne. Miluje, když den prožije naplno a napíše hezký článek. Kontaktovat ji můžete na silvie.olbrichova@generace21.cz

Zanechte komentářVaše názory

 • Klér

  Vivi je báječná osoba! Každý článek či email, který mi od ní přijde, vykouzlí úsměv na mé tváři :).

  Těším se na její knihu!

  • Silvie Trebatická

   Souhlasíme a také se moc těšíme na knihu! 🙂

 • BeeKey

  Millujem takýchto ľudí, chcela by som tiež takú pozitívnu energiu 🙂
  BeeKey

  • Silvie Trebatická

   My takové lidi také milujeme, protože nás nabíjí svou pozitivní energií. Dobrou náladu z tohoto rozhovoru mám ještě teď! 🙂

 • Lilli

  Vivi is a beautiful person, one of my fav blogger indeed. Her posts cheer my days up and is always nice visit her and seeing her photos. She has an unique soul!:) xo