Jak vybírat dárky pro muže?

Osobní rozvoj / 12.6.2013

Je těžké koupit dárek pro partnera, tatínka, dědečka nebo strýčka?

Dámy určitě znají pocit, když chtějí koupit dárek nějakému muži a nevědí si rady s výběrem, že? Občas je to zoufalství i bezmoc. Pokusíme se objevit postup, při kterém byste mohli najít vhodný dárek i pro toho vašeho muže, kterého chcete obdarovat něčím smysluplným.

Nekupujte chytače prachu

I když chcete udělat radost nějakým dárkem, ne vždy je dobré kupovat něco za každou cenu. Protože se pak z dárků stávají spíše zbytečnosti a lapače prachu, které leží někde na poličce nebo na dně koše a muž z nich nemá vůbec nic. Takové dárky jsou mnohdy ke koupi na různých portálech s dárky. Nekupujte plyšové hračky a další hračky. Nekupujte ozdoby ze skla. Nekupujte přehnaně moc kosmetiky. Pokud něco z tohoto kupujete, tak buď v malé míře, nebo z recese (je dost lidí, kteří milují retro věci nebo sbírají určité věcí).

Nikdy nevím, co koupit, většinou skončím u nějaké voňavky, maximálně řetízku, přívěsku,“ napsala redaktorka sekce Vztahy Lucka z Karviné.

Jste si opravdu jistí, že plyšová hračka je vhodný dárek? Zdroj: sxc.hu

Jste si opravdu jistí, že plyšová hračka je vhodný dárek? Zdroj: sxc.hu

Neopakujte se v nápadech

Některé nápady, pokud jsou oceněny, mohou být znovu a znovu skvělými dárky. Ale pozor, občas není nejlepší, pokud dáte jeden dárek dvakrát. Jsou sice výjimky jako třeba jízda v drahém autě, let balónem, tedy spíše zážitkové dárky, ale ne pro každého to platí – patnáctiletý kluk bude mít určitě jiné sny než padesátiletý muž. Občas je pro vás, dámy, lehčí kupovat dárek ženě, je to tak?

 Já mám s nakupováním dárků pro muže vždycky problém, přijde mi mnohem snazší vybrat něco ženě už jen proto, že vybírám podle toho, co se líbí mně, případně dle vkusu dané osoby. U mužů si nejsem nikdy jistá, zda tohle je to pravé ořechové,“ svěřila se Kristýna, editorka sekce Vztahy.

Poslouchejte, co si dotyčný přeje

Jak tedy zjistit, co by si muž přál? Nejlepším a nejjednodušším způsobem je poslouchat a naslouchat. Nejen to, co muž říká přímo vám, ale také to, co občas řekne i svým přátelům. Nevěřili byste, co muži řeknou nevědomě v mnoha rozhovorech – co by si přáli, co si chtějí koupit, co chtějí vyzkoušet a podobně. Občas nemusíte ani nic složitého vymýšlet, protože si partner třeba přeje jen vás zavázanou v mašli.

Třeba by byl dobrým dárkem odpočinkový víkend? Zdroj: photl.com

Třeba by byl dobrým dárkem odpočinkový víkend? Zdroj: photl.com

Já s tím nemám problém, většinou vím, co se jim líbí, tak koupím to a nebo něco podobného. Někdy je to legrace vymýšlet, co by se mu asi tak líbilo, co se vztahuje k tomu, co má rád atd. Ale už se mi párkrát stalo, že dotyčný dostal něco dobrého, co mu evokovalo něco ještě lepšího (např. knížku od autora, od něhož chtěl jinou knížku), takže reakce je poté smíšená,“ řekla Eliška, redaktorka sekce Na talíři.

Přesvědčte se, zda dotyčný kupovaný dárek už nemá

Jak už bylo řečeno, ne vždycky je dobré, když dostane člověk dvakrát stejný dárek, i když s odstupem času. Ale to je ještě pořád lepší, než když dostane dárek, který už má dávno doma a dostal jej od někoho jiného. To je pak váš dárek k ničemu a vy se můžete cítit nepříjemně. A pokud se opravdu bojíte, že se netrefíte do vkusu toho, komu dárek kupujete, nejjednodušší je zeptat se (někomu je to ale není příjemné, protože pak obdarovaný nebude překvapený).

Nepřehánějte to s experimenty. Zdroj: photl.com

Nepřehánějte to s experimenty. Zdroj: photl.com

• Dárek, který by jiný muž chtěl, nemusí ten váš muž naprosto vůbec ocenit.

Mnoho žen řeklo, že je dost obtížné vymyslet muži dárek. Není se čemu divit, protože každý muž má jiné sny, jiné požadavky, jiné priority a jiné možnosti. Takže nespoléhejte na to, že jste nějaký dárek koupili bratrancovi a líbil se mu, tak se automaticky bude líbit i vašemu partnerovi, v tomhle nemáte jistotu asi nikdy.

Já miluju takové nakupování dárků! Ten akt přemýšlení, co pořídit a ta chvíle, kdy na to přijdete, rozzáří se vám oči a řeknete „No, to je ono!“ Ale tento přístup chce velmi dobrou znalost protějšku, praktikuji to jen na svého muže,“ řekla šéfredaktorka Silvie.

Nejlépe se dárky kupují lidem, které známe velmi dobře – třeba příteli, otci, dědečkovi nebo i nejlepším přátelům, ale každý z vás má své priority.

zdroj perexové fotografie: photl.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář