Jak probíhá focení u profesionála?

Krása a móda / 13.6.2013

Aneb zážitek, na který budete vzpomínat ještě dlouho.

Když jsem se na konci minulého roku zúčastnila soutěže Love povídka s Biodermou, ani ve snu by mě nenapadlo, že bych mohla patřit mezi těch několik šťastlivců, kteří vyhrají nějakou cenu. Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem v únoru na facebookové stránce Biodermy zjistila, že jsem výhercem ceny hlavní. Stále jsem nemohla uvěřit tomu, že zrovna já zažiji snové odpoledne v profesionálním fotoateliéru.

Po nějaké době už jsem měla dohodnutý termín focení, koupenou jízdenku do Prahy i vybraný doprovod. Přiznávám, že jsem nad výběrem oblečení nikdy netrávila mnoho času. Ale tentokrát mi to opravdu trvalo. V tomhle se přeci nemůžu fotit, napadalo mě, když jsem prohrabávala oblečení ve skříni. A tak jsem si s sebou vezla jen několik halenek, jedny slim džíny a dvoje lodičky. Nakonec mi ale oblečení bylo půjčeno na místě focení.

Vítr je vlasech a úsměv na rtech je nutností.

Po příchodu do MS Fotoateliéru, který se nachází v nádherném secesním domě na Letné, jsem se seznámila s fotografkou Markétou. Domluvily jsme se, kolik mi připraví fotek a jak bude celé focení vlastně probíhat. Následně jsme zkonzultovaly výběr oblečení, které je pro samotné focení také velice důležité. Vyfotily jsme také pár fotek „před“ pro následné srovnání. Následovaly přípravy v podobě líčení a úpravy vlasů. Ruku na srdce, dámy, která z nás by se nenechala skoro hodinu takhle mile obskakovat? Určitě všechny. Nikdy jsem neměla na obličeji tolik líčidel od předních kosmetických značek, ale řeknu vám, ten výsledek rozhodně stojí za to.

Samotné  focení pak zabralo necelé 2 hodiny. Ze začátku jsem se cítila dost nesvá, protože jsem v neznámém prostředí velice plachá, ale nervozita ze mě brzy opadla a já si focení skvěle užila. Několikrát jsem také změnila outfit, párkrát i účes, aby byla každá fotka trochu jiná. Snad prvně v životě jsem se dobrovolně válela po zemi v černých kalhotách a vypůjčeném triku… A nesmím také zapomenout zmínit, že Markéta byla celou dobu moc milá, vstřícná a vůbec celkově velice profesionální.

Během focení se můžete proměnit v ďáble v černé i anděla.

Během focení se můžete proměnit v dračici i andílka

Ve shrnutí musím uznat, že profesionálním modelkám ani trochu nezávidím. Vlastně je odteď obdivuji za to, co všechno snesou. Stát celé dny na vysokých podpatcích, s tunou líčidel a litry laku ve vlasech, to by nebylo nic pro mě. Ale těch pár hodin jsem to samozřejmě ráda snesla. Svůj velký den, vlastně spíš odpoledne, jsem si báječně užila a nyní už se můžu těšit z krásných fotek od skvělé fotografky. Není nad to, zažít alespoň občas ten pocit, kdy se cítíte jako hvězda…

Zdroj fotek: MS Fotoatelier

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář