Nicholas Sparks – romány, které se dají číst!

Kultura Literatura / 9.12.2012

Hledáte literaturu, u které si odpočinete, ale nechcete červenou knihovnu? Máte chuť na příběh ze života ale ne přesládlý happyend? Začtěte se do románu Nicholase Sparkse!

O koho jde?

[three_fourth]

Nicholas Sparks (nar. 1965)

Současný americký autor píšící romány pro ženy všech věkových kategorií. Jeho díla rozhodně nejsou tuctovými zamilovanými románky, nýbrž mají určitou hodnotu, styl, zastávají své názory a obvykle nekončí typickými happyendy.

[/three_fourth]

Sparks se narodil v Nebrasce jako prostřední ze tří dětí. Jeho rodina se často stěhovala ze státu do státu. Nejprve studoval Bella Vista high school a následně se věnoval finančnictví na University of Notre Dame. Obě školy ukončil s výborným prospěchem. Své dva první romány, které nebyly nikdy publikovány, napsal ještě když byl na studiích. Slavným se stal až díky svému románu z roku 1994 – The notebook  (česky Zápisník jedné lásky), který se okamžitě stal bestsellerem jak na domácí tak i zahraniční scéně.

Hřbety knih

Sáhněte po jedné z knížek Nicholase Sparkse Zdroj: Zuzana Fricova, Generace 21

Zdálo by se, že díky finančnímu zabezpečení, které mu úspěch jeho prvního románu poskytl, už ani nemusí „hnout perem,“ opak byl však pravdou. Jeho první úspěch byla pouze třešnička na startovní čáře toho, co teprve přijde. Po Zápisníku jedné lásky následovalo dalších neméně úspěšných 14 románů, z nichž mnohé se staly filmovými předlohami pro celovečerní filmy.

Další z jeho děl:

1998 – Vzkaz v lahvi

1999 – Nezapomenutelná cesta

2000 – Útěk do samoty

2001 – Osudová zatáčka

2002  -Noci v Rodanthe

Sparks vás pohltí

Nicholas Sparks vás dostane svým smyslem pro cit, nepovrchním výběrem témat, dějovostí a rychlým spádem na místech, kde je toho třeba a naopak okouzlujícími popisy tam, kde je očekáváte. Pokud nevíte, po čem v těchto dnech sáhnout, k šálku čaje či horké čokolády, v deštivém odpoledni, nebo vám chybí společník na cesty vlakem do školy a nehledáte v knihovně náročného čtenáře, Sparksovy romány jsou tou pravou volbou, jak aspoň na chvíli utéct realitě a odreagovat se.

Zdroj perexové fotografie: hollowverse.com

Zuzana Fricova

Zuzana Fricova

Prohlaste svůj život uměním, pak jakékoliv dočasné nedopatření můžete označit "uměleckým záměrem."

Zanechte komentářVaše názory